materialy do inkrustacji...

Wszystko o...

Moderator: poco

Zenek_Spawacz

materialy do inkrustacji...

Post autor: Zenek_Spawacz » 2009-02-04, 04:33

Chcialbym zwrocic uwage na ciekawy material do inkrustacji. Chodzi o kokos. Wypolerowany wyglada naprawde interesujaco . Specjalnie w klonie. Nastepnym razem sprobuje rzecz sfotografowac.Chcialbym tez zwrocic uwage na orzechy "Tagua" jako substytut kosci sloniowej , ktora jest absolutnie pod ochrona.
felix0
Posty: 160
Rejestracja: 2009-01-28, 15:40
Kontakt:

Post autor: felix0 » 2009-02-04, 10:47

Tobie się dobrze gada o tych materiałach jak masz to pod ręką :)
u nas substytutem na lamówki wokół gryfu może być biała rura kanalizacyjna pcv :))
Tak tak Powiedział szpak.
http://qooni.mooo.com/siodemka/
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2009-02-06, 01:37

Pisze o kokosie dlatego , ze kiedys , przy okazji kazdy kupi , moze jako dodatek do zarcia , a lupine mozna wykorzystac. Rzecz jest warta zachodu bo wyglada bardzo oryginalnie...
felix0
Posty: 160
Rejestracja: 2009-01-28, 15:40
Kontakt:

Post autor: felix0 » 2009-02-06, 08:44

No w sumie kokos da się u nas kupić, będe musiał sprobować
Tak tak Powiedział szpak.
http://qooni.mooo.com/siodemka/
Szycha
Posty: 14
Rejestracja: 2010-06-20, 22:45

Post autor: Szycha » 2010-07-05, 15:59

co sądzicie o cynie? ;)
ajneck
Posty: 21
Rejestracja: 2010-07-10, 14:51
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: ajneck » 2010-07-12, 17:20

Mam binding w moim starym instrumencie zrobiony z celuloidu.Czy taki materiał jest dziś jeszcze do zdobycia?Czytałem że z tego tworzywa dziś produkuje się dziś już jedynie piłeczki pingpongowe.Brakuje mi kawałek ok. 6 cm a boję się,że jak zrobię z czegoś innego,to będzie jednak widać różnicę.
ajneck
Posty: 21
Rejestracja: 2010-07-10, 14:51
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: ajneck » 2010-07-13, 14:17

Nie to jednak nie celuloid.Z tego robiono chyba żyłki jeszcze w Defilkach.To prawdopodobnie galalit,tworzywo robione z twarożku :).Na klawiaturze po wielu latach wygląda to paskudnie.Tego już na pewno nie dostanę(chyba że sam sobie zrobie :). To mamy już kokos,twarożek...
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: materialy do inkrustacji...

Post autor: Waldzither9 » 2022-01-04, 17:46

"Mam binding w moim starym instrumencie zrobiony z celuloidu.Czy taki materiał jest dziś jeszcze do zdobycia?Czytałem że z tego tworzywa dziś produkuje się dziś już jedynie piłeczki pingpongowe.Brakuje mi kawałek ok. 6 cm a boję się,że jak zrobię z czegoś innego,to będzie jednak widać różnicę."

Tortoise shell czyli skorupa żółwia przez wieki zachwycała ludzi, obecnie podlega pod CITES czyli ochronę i przy przewożeniu instrumentów może powodować pewne problemy , jeśli ktoś restauruje starocie to też pojawiają się dylematy co zrobić lub czym zastąpić. Pierwszy materiał zastępujący ww był celuloid, najpierw w wersji łatwopalnej a potem w wersji bezpieczniejszej
są też inne materiały w takim lub innym sensie podobne.
Ciekawy link o ww tematyce ale po angielsku jest tu
https://www.gia.edu/doc/SP06A3.pdf
szukałem w kraju kto ma w ofercie celluloid lub coś innego przypominające skorupę żółwia, ale jakoś słabo mi to szło, podobno kazeina ma podobne parametry i jest podstawą do innych interesujących materiałów, ale chyba Polska nie jest już kazeinową potęgą.
Póki co z fabryki świata można sprowadzić, ale nie mam pojęcia o cle vat itp, nazwą "bezpłatny statek" proszę się nie sugerować.
https://pl.aliexpress.com/item/40003459 ... 6992%22%7D
może ktoś widział coś takiego w kraju?
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: materialy do inkrustacji...

Post autor: PiotrCh » 2022-01-04, 23:08

W kraju niestety posucha jeśli chodzi o materiał na błyskotki. MI generalnie z czasem wywietrzał taki styl. Tak jak kiedyś abalony mi się podobają, tak dziś ich nie trawię...zwłaszcza jak napchane jest tego dookoła i w poprzek ;)
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ