Cześć!

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Goral
Posty: 6
Rejestracja: 2022-04-18, 19:59

Cześć!

Post autor: Goral » 2022-04-19, 17:50

Cześć wszystkim!
Sam lutnikiem nie jestem i z lutnictwem wiele wspólnego nie mam, natomiast jestem gitarzystą klasycznym i lubię poczytać sobie co nieco o gitarach z tej strony technicznej i historycznej.
Nie ukrywam że gdzieś moim małym marzeniem byłoby grać kiedyś na gitarze własnego autorstwa :-D
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Cześć!

Post autor: SebastianL » 2022-04-19, 18:02

Witaj Góralu.

Kiedyś zapragnąłem grać na gitarze klasycznej własnego autorstwa i obecnie przestają mi się kolejne mieścić w domu. Polecam Ci przejrzenie moich wątków o budowie gitar klasycznych. Mam nadzieję że zainspirują Cię i wkrótce kupisz materiał na swoją pierwszą gitarę.

Do zostania budowniczym gitar potrzeba zdecydowania i stanowczości :)
Goral
Posty: 6
Rejestracja: 2022-04-18, 19:59

Re: Cześć!

Post autor: Goral » 2022-04-19, 18:09

Cześć Sebastian!

Bardzo mi miło. Widziałem właśnie wątek dotyczący twojej gitary flamenco. Piękny instrument! Chyba jeden z niewielu wykonanych w Polsce w tak klasycznym stylu z tą piękną główką na drewniane kołki. Czekam na pierwsze nagrania jej brzmienia!

Co do mnie, to obawiam się że niestety nie posiadam tyle zdolności manualnych do wykonania tak pięknych instrumentów :lol:
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Cześć!

Post autor: poco » 2022-04-25, 08:50

Witam nowego kolegę w gronie miłośników gitar. Myślę, że nie bez racji będzie motto - nigdy nie mów nigdy. Zatem, kiedy poczytasz sobie posty kolegów zajmujących się gitarami "z pudłem", przemyślisz wszystkie za i przeciw, to dopiero wtedy zapadnie decyzja co do budowy. Czytaj i pytaj, a nie spotkasz się tylko z echem. :-D ;-)
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ