Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

matt 53
Posty: 23
Rejestracja: 2021-09-22, 19:07
Lokalizacja: Kraków

Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Post autor: matt 53 » 2021-09-29, 00:59

Witam Szanownych Forumowiczów
Mam na imię Tadeusz (65+) i pochodzę z Krakowa gdzie się urodziłem i nadal mieszkam. Jestem gitarzystą samoukiem a przygodę z gitarami zacząłem już w wieku 12 lat. A więc dość dawno...! Po kilku latach szlifowania gdy (...z gryfu został - nie jeden - wiór...) zacząłem grać w zespołach młodzieżowych na zabawach,weselach itp. najpierw na gitarach - wtedy to się nazywało "funkcyjnych", by w końcu odkryć gitarę basowa co mi pozostało do dzisiaj. Czasy młodzieżowe dawno minęły ale miłość do grania i gitar pozostała,chociaż było coraz mniej czasu na to.Ale gitara towarzyszy mi cały czas na rożnych rajdach,rejsach,ogniskach itp.wycieczkach.
Obecnie w dobie pandemi,braku pracy i dużej ilości wolnego czasu przypomniałem sobie, ze obiecałem sobie kiedyś,kiedyś wyremontować starą Jolanę Tornado na której,grałem w jednej z młodzieżowych kapel a która przeleżała w szafie ze 40 lat. Myślę, ze nawet nie źle mi to wyszło i zachęcony powodzeniem postanowiłem wrócić do starej miłości czyli Defila Romeo 2. Szukałem go niemal rok i w końcu mi się udało i kupiłem go. Stan agonalny. Poprzedni właściciel nie traktował jej z należytą atencją. A na zdjęciach wyglądała o wiele lepiej...!
No cóż,stało się choć wyzwanie jest spore. Jest totalnie wyszabrowana, wysuszona i popękana i szukając do niej części trafiłem na Wasze Forum ! I od razu poczułem, że lepiej nie mogłem trafić, bo trafiłem 11 na 10 możliwych ! :-D Jesteście totalną skarbnicą wiedzy,wiadomości i umiejętności dzięki której, (mam nadzieję i o co proszę) uda mi się wyremontować tego wraka. Byłoby jej szkoda, bo to już zabytek - wyprodukowana w 1969 r.!
Tak wiec raz jeszcze serdecznie wszystkich witam, prosząc o pomoc przy przywróceniu jej do dawnej świetności...

Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz
Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Post autor: Jan » 2021-09-29, 07:41

Witaj Tadeuszu oficjalnie :-)
Na forum spotkasz wielu miłośników grzebania, remontowania i budowania instrumentów a także speców od elektroniki gitarowej. Postaramy się pomóc w realizacji twojego projektu i powrotu twojego wymarzonego instrumentu z zaświatów.
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Post autor: PiotrCh » 2021-09-29, 08:44

Cześć:)
Wrzucaj zdjęcia i będziemy dumać jak sprawę ugryźć :)
pozdrowienia
Piotr
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Post autor: poco » 2021-09-29, 12:27

Witaj kolego i czuj się jak u siebie. Tutaj nikt nie odszedł niezadowolony z kontaktu ze społecznością forumową. Zakładaj wątek w stosownym dziale, wrzucaj zdjęcia - im więcej , tym lepszy ogląd przedmiotu i łatwiejsze podpowiedzi. Zanim zaczniesz restaurację instrumentu zrób sobie plan, taką partyturę , gdzie znajdzie się co, z czego , ile , czym, kiedy, itp. To ułatwi postęp w pracach.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Konrad DEFIL Rep
Posty: 75
Rejestracja: 2019-09-07, 14:57

Re: Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Post autor: Konrad DEFIL Rep » 2021-10-05, 20:59

Tadziu witamy :)
Jedna mała uwaga ...zapewne twój Romeo 2 jest z roku 1979, "dwójkę" wprowadzono do produkcji mniej więcej w połowie lat `70
Romeo 2 wymaga wstawienia pręta napinającego , ponieważ oryginalnie miały aluminiowy ceownik...który nie za bardzo zdawał egzamin...jak wstawisz pręt, potem już poleci z górki :) Tyle Ci powiem
Powodzenia!
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Post autor: PiotrCh » 2021-10-05, 21:05

Roboty będzie sporo, ale jak się uda to będzie frajda. Nie wiem jak Konrad, ja bym zachęcał do przeprofilowania szyjki gryfu, tak aby poprawić wygodę.
pozdrowienia
Piotr
matt 53
Posty: 23
Rejestracja: 2021-09-22, 19:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Post autor: matt 53 » 2021-10-06, 23:08

Na pewno wszyscy macie racje ale nie posiadam stosownych maszyn (frezarki) aby to wykonac. Do tego zrywanie podstrunnicy, ktura jest w dobrym stanie ( i orginalna!) troche mi jej szkoda. Przerabiałem to juz w Jolanie i nie chcialbym tego powtarzac. Na razie plan mam taki aby tego nie ruszać i odpalić tak jak jest, jeśli coś bedzie nie tak ,to nie bede mial wyjścia. Na razie go wyczysciłem,zakaponowalem i pozostało mi wyczyścić podstrunnice i zrobić nowe siodelko. Pudło mam już zmyte ze starego lakieru ale bede musiał wymienić (chyba) cały binding. Jest pouszkadzany i przebarwiony.
Na razie martwie sie brakującymi częściami. Napisalem do Konrada - może mnie w czymś poratuje.
A potem bede sie martwil o lakier ale mam nadzieję, ze w tym tez mi pomożecie.
Dziękuję za juz i prosze o dalsze uwagi zwłaszcza jak będę miał zamiar zrobić coś nie tak...!
Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz
Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz
matt 53
Posty: 23
Rejestracja: 2021-09-22, 19:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Przywitanie Gitara Defil Romeo 2

Post autor: matt 53 » 2021-10-06, 23:13

Ad vocem dla Konrada...!
Na gryfie jest wyraźnie wypalona data 9.01.69.
No chyba,ze ktoś przerobił płyte i dodał jeden przetwornik...?
Pozdrawiam serdecznie
Tadeusz
ODPOWIEDZ