Witam

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Kak
Posty: 221
Rejestracja: 2021-01-12, 21:49

Witam

Post autor: Kak » 2021-01-12, 22:02

Cześć
Nazywam się Adam. Waszemu moderatorowi trochę zawracałem gitarę, więc zaproponował mi to forum ;-)
Mam gitarę Vantage, którą kupiłem 30 lat temu. Kiedyś grałem dużo, później mniej, a teraz od czasu do czasu mam ochotę pograć.
Chyba każdej muzyki mogę słuchać, ale niektóre gatunki tylko od czasu do czasu. Głownie Rock, Hard Rock, czasami mocniejsze a Pop gra w radiu cały czas.
Nigdy nie zastanawiałem się nad budową i geometrią gitary, choć z 10 lat temu myślałem żeby spróbować zbudować Gibsona, czego nie robiłem z braku wiedzy i warszatatu.
A teraz chciałbym spróbować zrobić "serwis" mojej gitary i mam pytania ;-)
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Witam

Post autor: Jan » 2021-01-12, 22:15

Witaj Adamie. Zatem załóż odpowiedni wątek a my postaramy się pomóc tobie zrobić ten serwis jak najlepiej.
Pozdrawiam Janek
popik10

Re: Witam

Post autor: popik10 » 2021-01-12, 23:16

Czołem Adam 😁
Dotarłeś w końcu.😉
Nie odpuszczaj marzen. Rób Gibsona. W końcu maszynkę masz jak mało kto.😁
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witam

Post autor: SebastianL » 2021-01-12, 23:55

Cześć.

Buduj Gibsona. Nie nauczysz się budować instrumentów, dopóki sam nie spróbujesz. Na początek chyba łatwiejszy jest SG.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Witam

Post autor: poco » 2021-01-13, 02:50

To aż trzeba było namawiać !? Kolego, do tego, co staramy się robić i w czym pomagamy tu , na forum, to nie trzeba namawiać. :-D Przekonasz się niebawem.
Tak w temacie Twoich zamierzeń, to zanim zaczniesz, zanim założysz wątek, to poszperaj w postach forum, a wiele spraw Ci się wyjaśni od ręki.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Kak
Posty: 221
Rejestracja: 2021-01-12, 21:49

Re: Witam

Post autor: Kak » 2021-01-17, 15:31

Dzięki.
Właściwie to ja już zrobiłem kilka "gitar" :-)
Jak miałem ze 13 lat, to mi i moim kolegom zachciało się grać.
Gitary zrobiliśmy z drewnianych pudełek i listw ze strunami z żyłek różnej grubości ( ze skrzynki wędkarskiej) i progi z grubego drutu miedzianego. Można sobie wyobrazić jak to brzmiało, ale byliśmy zachwyceni.

A potem zacząłem robić prawdziwą gitarę elektryczną. Zrobiłem z grubsza gryf i wyciąłem kształt body a resztę skończył mój ojciec.
Nawinął przystawki na obracającym się adapterze, metalowe obudowy do przystawek i pickguard pochromował lub poniklował jego kolega, który lustra robił.
Potem ojciec zrobił mi wzmacniacz lampowy 17W i kamerę pogłosową ze starego przebudowanego magnetofonu szpulowego Szmaragd. Sklejona w kółko taśma z jedną nagrywającą głowicą i dwie odtwarzające.
Nie wiem jak to zrobił ale każdy dźwięk mógł powtarzać się o wiele wiecej razy niż dwa, można było ustawić.
Mój ojciec grał z zespole w 60tych latach, dużo Shadowsów sie nasłuchałem. Wyjechał do Stanów na rok i jak wrócił zainspirowany, to zaczął budować wzmacniacze i inne. Pierwszą kamerę pogłosową chyba na początku 70tych lat zrobił.
Grałem na tym ze 4 lata po czym kupiłem tą gitarę Vantage w której obecnie grzebię i kilka pedałów Boss, m. in. digital delay, więc starą gitarę i kamerę pogłosową oddałem koledze.

W Thomann sprzedają kopię Gibsona do złożenia za 500zł, więc trudno motywację do budowy znaleźć, bo nie wiem czy lepiej bym to potrafił zrobić.
ODPOWIEDZ