Przybyłem

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Przybyłem

Post autor: SebastianL » 2020-06-16, 10:09

Cześć

Nazywam się Sebastian, mieszkam na Górnym Śląsku. Buduję gitary klasyczne, choć chciałbym się też rozwijać w instrumentach historycznych, szczególnie w budowie lutni oraz wiol.

Historię z lutnictwem zacząłem skromnie, od regulacji dokonywanych na własnej gitarze, Mayones KTM. Były to czynności typu ustawienie menzury, równanie progów itp. Nawijałem również przetworniki. Później wpadały mi w ręce różne instrumenty i zdarzały się też poważniejsze naprawy, jak wymiana podstrunnicy albo klejenie główki. Zapragnąłem wtedy, by w przyszłości spróbować zająć się tematem poważniej. Po skończeniu technikum rozpocząłem studia na Politechnice Śląskiej i przy okazji zacząłem wiele podróżować. Po drugim roku porzuciłem gitarę elektryczną na rzecz strun nylonowych.

Podczas pewnego przygodowego wyjazdu do Francji, nauczyłem się zarabiać pieniądze grając na ulicy, w Carcassonne. Wtedy zapragnąłem sprawić sobie lepszy instrument. Okazało się, że na wymarzoną gitarę mnie nie stać. Postanowiłem więc zbudować ją sam. Po kilku tygodniach zgłębiania dostępnej w sieci wiedzy, w październiku 2017 roku, zamówiłem deski na pierwszą gitarę. Pracę rozpocząłem pod koniec grudnia, a instrument był gotowy pół roku później, z początkiem lipca 2018.

Od tego czasu zbudowałem cztery gitary. Rozwijam warsztat, uczę się, planuję budowę kolejnych instrumentów. Mam nadzieję, by kiedyś uda mi się uczynić lutnictwo sposobem na życie.

W najbliższym czasie zaprezentuję swoje instrumenty.
Ostatnio zmieniony 2020-06-16, 12:24 przez SebastianL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Przybyłem

Post autor: Jan » 2020-06-16, 11:46

No jak powiedział tak zrobił - witaj Sebastian we właściwym miejscu dla takich zakręconych pozytywnie ludzi. Mogę zdradzić forumowiczom, że Sebastian buduje gitary klasyczne i bardzo ciekawie potrafi to relacjonować o czym będziecie mogli się przekonać. Korzystaj z przepastnych zasobów forum na pewno znajdziesz tutaj ciekawe tematy w różnych działach.
Jeszcze raz witam.
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przybyłem

Post autor: Piniu » 2020-06-16, 11:47

Serdecznie witamy kolejnego zakręconego :) Z niecierpliwością czekam na zdjęcia.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Przybyłem

Post autor: PiotrCh » 2020-06-16, 12:54

Cześć Sebastian:)
Gitara klasyczna to nie w kij dmuchał, prawie tak trudna jak pierwszy telecaster ;)
Czekam na prezentację i liczę po cichu na ciekawe dyskusje :)
pozdrowienia
Piotr
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Przybyłem

Post autor: poco » 2020-06-16, 14:39

Witam kolegę i życzę sukcesów, licząc podobnie jak pewnie wszyscy forumowicze na ciekawe projekty i stosowne do nich dysputy.
Sądzę, że znajdziesz tu wszystko, no prawie wszystko :-D , co pozwoli Ci uzupełnić warsztat.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ