pochwalony

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

tuck88
Posty: 8
Rejestracja: 2019-07-18, 09:20

pochwalony

Post autor: tuck88 » 2019-07-18, 16:25

Kłaniam się wszystkim, w celu spełnienia warunku z pkt 1.4 lit c regulaminu zakładam post powitalny :)

Jestem gitarzystą z kilkunastoletnim stażem, bez prawie żadnego doświadczenia w dłubaniu w instrumencie w sposób który mógłby naruszyć jego substancję, bo najzwyczajniej w świecie się na tym nie znam i nie mam do tego zdolności.
Przez lata grania zebrałem kilka wioseł, przy czym zawsze przebierałem w produktach tańszych, ale różnorodnych, tak aby potem móc je ulepszać na własną rękę, oszczędzając na części a jednocześnie gitar mieć do wyboru do koloru, ze względu na to, że jak to bywa często u młodego (kiedyś) człowieka zmieniały się gusta, zmieniały się fascynacje, zmieniały się style. Na forum sprowadza mnie akurat na tym etapie życia pierwsza gitara budowana od zera (z gotowego korpusu) i choć ja bardziej tutaj daję pomysły i części, a wykonaniem zajmuje się osoba obeznana i w instrumentach i w pracach ręcznych, to czując jednak odpowiedzialność za swoją przyszłą gitarę szukam podpowiedzi i wiedzy, która mogłaby się w tym temacie przydać
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: pochwalony

Post autor: poco » 2019-07-18, 20:59

Kolego Tuck88, zostałeś przyjęty do grona ! :-D Takiego tekstu dawno nie miałem okazji czytać. :-D
Poczucie humoru i szczerość bijąca z tekstu, jest powalająca. Ale już tak na "serio", to metodą na głuchy telefon gitary nie zbudujesz, nawet z gotowego korpusu. Jeżeli jednak, to będę uważnie śledził to, co będzie efektem budowy gitary metodą korespondencyjną - to chyba złe określenie, ale ...
Teraz tylko zakładaj wątek w stosownym dziale i ognia !!! :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
tuck88
Posty: 8
Rejestracja: 2019-07-18, 09:20

Re: pochwalony

Post autor: tuck88 » 2019-07-19, 07:22

Już jeden założyłem i prosiłbym o odblokowanie, bo w zasadzie jest tam poruszony jeden z głównych problemów nad którym łamiemy się z generalnym wykonawcą, który jednocześnie trochę blokuje dalsze prace :)
a co do budowania na głuchy telefon - na całe szczęście wykonuje to osoba w miarę doświadczona, choć bardziej w obróbce i naprawach, przy czym jeżeli słyszę tezę trochę burzącą moją koncepcję to staram się ją zweryfikować, zatem mam nadzieję że przynajmniej do takiego celu konsultacje forumowe wystarczą :)
ODPOWIEDZ