cześć

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

dizzit
Posty: 6
Rejestracja: 2017-12-11, 09:38

cześć

Post autor: dizzit » 2017-12-11, 11:50

O sobie:
Jestem inżynierem - ukierunkowanie głównie na konstrukcje (mikromechanika).
6 lat pracy zgodnie z kierunkiem tyle że w tworzywach sztucznych (w pracy modelowanie 3d). Od 3 lat bawie się w statystyka. Na studiach kupiłem pierwsza gitare (elektryk) za jakies 250 z allegro. Po jakimś roku grania zamieniłem ją na cort-a x11 i tak zostało do dzisiaj. Uważam gitare za jeden z ładniejszych mebli w domu. Nie gram profesjonalnie i tylko w domu.

Dlaczego tutaj:
Drugą gitare kupiłem bo mi się podobała (wygląd), po roku grania i małym doświdczeniu z innymi gitarami raczej było by to czarowanie jakbym opowiadał że ją super ograłem, miała wyścigowy gryf, super wybrzmiewała itp. Napewno była o niebo lepsza od poprzedniej bo tamta sie do niczego nie nadawała. Na chwilę obecną wydaje mi się wiem co mi się podoba a co nie. Znalezienie "w sklepie" pasujeacej mi konfiguracji w podobajacej mi sie desce - nie możliwe.

Pomysł:
-zrobić na próbę na początek deske pod siebie wykorzystując gryf z cort-a (leży mi - nie trza psuć) tj. wrzucić model na frezarke CNC / dojechac papierem / zaolejować / poskręcać ; )

Mam nadzieje na/oczekuje:
Pomoc w aspektach w których ŚWIADOMIE jestem niekompetentny.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: cześć

Post autor: poco » 2017-12-11, 12:52

Witam nowego kolegę.
Myślę, że Twoje "widzenie "własnej gitary urzeczywistni się na tym forum.
Proponuję, jak już dojrzejesz, zrobisz plan działania, zgromadzisz osprzęt, narzędzia i inne materiały, to załóż temat w stosownym dziale.
Twoje wykształcenie pozwoli- mam nadzieję-na poszerzenie tematyczne forum.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ