Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Jeżeli masz problem z rozpoznaniem instrumentu to tu jest odpowiedni dział.

Moderator: Jan

gniew2020
Posty: 4
Rejestracja: 2021-09-06, 07:40

Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: gniew2020 » 2021-09-06, 07:59

Dzień Dobry,

Znalazłem po moim dziadku skrzypce przeleżały "jakiś" czas w dużej szafie - nie mam pojęcia skąd miał mój dziadek skrzypce.
Dlatego postanowiłem napisać tutaj do ekspertów w swojej dziedzinie:)

Czy mogę prosić o informacje, czy też ewentualnie na ile można wycenić.

W środku była kartka z napisem prawdopodobnie odręcznym, ale ktoś kartkę zniszczył i nic nie widać.
Link zdjęc na olx poniżej

https://www.olx.pl/d/oferta/stare-skrzy ... 3936fa3d2c

Bardzo dziękuje za POMOC
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: Jan » 2021-09-06, 08:30

Rejestrując się na forum najpierw piszemy posta powitalnego w dziale "Tu się witamy" pisząc przy okazji co nas na forum sprowadza i parę słów o sobie.
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: Jan » 2021-09-06, 08:52

Postaraj się robić jednak zdjęcia skrzypiec w środku. Tobie może wydać się coś zamazane i niewidoczne a znawcy tematu potrafią nawet po ledwie widocznej wklejce (karteczce) dojść do tego kto robił skrzypce. Zrób dokładne zdjęcia główki i pozostałych elementów skrzypiec oraz smyczków i wrzuć tutaj na forum. Zdjęcia rób poniżej 1Mb.
Pozdrawiam Janek
gniew2020
Posty: 4
Rejestracja: 2021-09-06, 07:40

Re: Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: gniew2020 » 2021-09-06, 09:43

Przepraszam, za tyle wątków Dosyłam linki do zdjęć, zrobiłem więcej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
informatkot
Posty: 457
Rejestracja: 2010-03-14, 10:48

Re: Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: informatkot » 2021-09-06, 11:12

Wydaje się, że na jednym ze zdjęć w środku skrzypiec zachowała się wklejka. Tam jest odp. na Twoje pytanie. Tylko trzeba odczytać lub lepszą fotkę wklejki zrobić.
Życzę miłego dnia
Rafał
gniew2020
Posty: 4
Rejestracja: 2021-09-06, 07:40

Re: Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: gniew2020 » 2021-09-06, 12:33

Niestety napis został zniszczony i nic nie ma oprócz kreski od długopisa
informatkot
Posty: 457
Rejestracja: 2010-03-14, 10:48

Re: Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: informatkot » 2021-09-06, 12:52

A w uv próbowałeś??
https://prawo.uni.wroc.pl/sites/default ... 202019.pdf
To, że „na oko” nie widać nie znaczy, że nie ma.
Życzę miłego dnia
Rafał
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: Jan » 2021-09-06, 13:54

No zdjęcia już ładnie wklejone tylko najważniejszego nie widać czyli tej karteczki w środku. Zrób je ale żeby były ostre i jak masz kamerkę na giętkim przewodzie to zajrzyj do środka czy nie ma tam jakichś podpisów na topie lub na pleckach, jeżeli są to zrób zdjęcie.
Czasem zaglądają tu do nas koledzy co znają się na skrzypcach. A znawcy rozpoznają skrzypce po detalach charakterystycznych dla danych twórców lub okresów czasu czy też szkół. Wielu twórców poza wklejką widoczną przez efy (otwory w topie) podpisuje się jeszcze na spodzie płyty wierzchniej (topie) wewnątrz skrzypiec więc koniecznie postaraj się tam zajrzeć bardzo ostrożnie by niczego nie uszkodzić. Można też spróbować przez tylni guzik wyjmując go i zaglądając przez mały otworek w dole skrzypiec.
Skrzypce są w bardzo przyzwoitym stanie i z niezłych materiałów.
Pozdrawiam Janek
Michal1
Posty: 2
Rejestracja: 2023-06-02, 22:47

Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: Michal1 » 2023-06-02, 23:07

Dobry wieczór.
Czy mógłby mi ktoś z Państwa pomóc w odpowiedzi na pytanie kto mógł zbudować skrzypce, przesyłam zdjęcia jedynego "podpisu" jaki jest na dolnej płycie.
herbatka
Posty: 12
Rejestracja: 2022-05-26, 08:03

Re: Stare skrzypce idyfikacja/wycena

Post autor: herbatka » 2023-06-15, 11:50

Wycena skrzypiec może być trudna bez dokładnej analizy i oceny instrumentu przez doświadczonego lutnika skrzypiec. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wartość skrzypiec, takich jak ich wiek, stan zachowania, marka lub twórca, jakość brzmienia i wiele innych.

Jeśli chcesz dokonać wstępnej oceny wartości skrzypiec, możesz zwrócić uwagę na następujące elementy:

Wygląd: Sprawdź stan wizualny skrzypiec. Zwróć uwagę na ewentualne pęknięcia, uszkodzenia, oznaki napraw lub restauracji. Skrzypce w dobrym stanie wizualnym mogą mieć wyższą wartość.

Oznaczenia: Sprawdź, czy na skrzypcach znajdują się jakieś oznaczenia, takie jak nazwa twórcy, data produkcji lub marka. Jeśli skrzypce pochodzą od znanego twórcy lub są znanego producenta, mogą mieć większą wartość.

Brzmienie: Jeśli masz umiejętność, spróbuj zagrać na skrzypcach lub poproś kogoś, kto umie grać na tym instrumencie, aby ocenił brzmienie. Skrzypce o dobrze wyważonym, bogatym brzmieniu mogą być bardziej wartościowe.

Konsultacja z lutnikiem skrzypcowym: Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną skrzypiec, warto skonsultować się z doświadczonym lutnikiem skrzypcowym. Będzie on w stanie dokładniej ocenić stan skrzypiec, ich wartość historyczną i ocenić ich potencjał brzmieniowy.

Pamiętaj, że wycena skrzypiec może się różnić w zależności od lokalizacji geograficznej, rynku i innych czynników. Warto również zaznaczyć, że same zdjęcia mogą być niewystarczające do dokładnej wyceny, dlatego zawsze najlepiej skonsultować się z profesjonalistą.



___________________________
https://samozatrudniony.pl/pakiety-medyczne
ODPOWIEDZ