Wycinanie korpusu pod kątem,

Tu można przejrzeć stare tematy.

Moderator: poco

seno
Posty: 32
Rejestracja: 2009-04-14, 19:23
Lokalizacja: Gdynia

Wycinanie korpusu pod kątem,

Post autor: seno » 2009-04-17, 20:50

Witam,

Buduję explorera ale gitara ta jest nadwyraz uciążliwa do zbudowania chciałem wykonać ją z jednego kawałka mahoniu ale najszersza decha jaką wogóle znalazłem w składzie jest i tak węższa niż obrys. dlatego pytanie czy mogę wyciąć korpus pod kątem do osi deski

I\ I
I \ I
I \ I
I \ I

ukośniki to oś korpusu a pionowe to krawędzie deski oczywiście mniej więcej.
a no i poza tym jaka jest szansa, że decha z jednego kawałka się wykręci
dodam, że mam zamiar wykonać korpus mahoń okolo 30 mm i na górę prawdopodobnie pójdzie orzech albo bubinga około 12 mm ale top standardowo decha rozcięta lustrzane odbicie
za rady będę wdzięczny
Druga opcja to wykonanie korpusu z trzech kawałków mahoniu

co zrobić Panowie? co zrobić?
Ostatnio zmieniony 2012-01-14, 17:47 przez seno, łącznie zmieniany 1 raz.
Keep on surfin
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2009-04-17, 21:52

Najlepsza opcja jest wtedy gdy sklejenie biegnie przez srodek deski...Najlepiej gdy sloje na sklejeniu przecinaja sie pod katem 45 stopni.
wtedy mozesz jeszcze dokleic te kawalki ktore brakuja na krawedziach , wyjdzie wtedy deska prawdopodobnie z czterech kawalkow ale akustycznie tak bedzie chyba najlepiej. Trzy kawalki tez sa mozliwe , chociaz moga juz tak dobrze nie wygladac . Uwazaj na sloje i zeby tyl , ktory bedzie caly widac byl jednolity.
seno
Posty: 32
Rejestracja: 2009-04-14, 19:23
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: seno » 2009-04-17, 22:51

Jakiś przykład? bo mój zmęczony mózg nie daje rady pojąć :-)
właśnie wróciłem z warsztatu gdzie ręcznie (dzieci śpią i nie mogę działać przy pomocy elektronarzędzi po 21 ;-( heblowałem wstępny kształt gryfu
Keep on surfin
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2009-04-18, 19:33

Heh ... jak to by wytlumaczyc ...
Jak patrzysz na sklejenie od strony krawedzi deski to sloje powinny sie ukladac w tak "jodelke"czubkiem ku topowi lub tylowi.
Nie wiem czy sie dostatecznie obrazowo wyrazam.
seno
Posty: 32
Rejestracja: 2009-04-14, 19:23
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: seno » 2009-04-19, 11:22

chodzi o to czy oś symetrii gitary może byc przesunięta względem osi symetrii deski???
http://picasaweb.google.pl/seno79/Wykro ... feat=email#
Keep on surfin
ODPOWIEDZ