Moja pasja

Tu można przejrzeć stare tematy.

Moderator: poco

PrzemK
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-26, 12:50
Lokalizacja: Szczecin

Moja pasja

Post autor: PrzemK » 2010-10-26, 13:39

Zapraszam na moją stronę gdzie można zobaczyć fotki i posłuchać próbek brzmienia zbudowanych instrumentów:
http://przemyslawkepa-muzyk.pl/page8.html
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2010-10-26, 20:47

Fantastyczne instrumenty! Moglbys napisac , jak budowales , skad pomysly , na czym sie wzorowales , skad struny , jakie problemy przy budowie ????? Nikt tu jeszcze czegos takiego nie probowal w takiej skali...
Fajna strona ... Polecam!
PrzemK
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-26, 12:50
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: PrzemK » 2010-10-26, 23:31

Dziękuję :) Aby odpowiedzieć na te pytania to trzeba będzie sporo się napisać bo to temat rzeka. Może zacznę od początku - pomysł na zbudowanie własnego instrumentu. Harfa to jeden z moich ulubionych instrumentów o wspaniałym brzmieniu które tak samo jak w gitarach różni się od siebie w zależności od tego z czego jest wykonana i jakie ma struny.
W dodatku są różne wielkości całej konstrukcji, różne ilości, długości i układ strun. No i tak postanowiłem, że spróbuję taką mniejszą sobie zbudować. Potem przyszły pomysły na kolejne instrumenty, większą dwurzędową harfę i instrument orientalny oparty na japońskim koto. Budowanie instrumentu to długi proces wymagający wiele cierpliwości, od wykonania szkiców, rysunku, szablonów aż do ukończenia daleka droga.
Ale to wspaniałe zajęcie i chcę się w tym kierunku rozwijać, nabierać doświadczenia budując kolejne instrumenty - w planie jest następny, drewno już czeka :)
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2010-10-27, 16:19

Koto z Twojej strony bardzo mi sie podoba , rowniez harfy maja swoj rajc. W przyszlosci chcialbym zbudowac podobny instrument dlatego moje zapytania o techniczna strone przedsiewziecia. Chetnie bym sie dowiedzial jak wyglada komora rezonansowa w koto i w harfach. jakie grubosci drewienek i w ogole co tam jest w srodku... Gdybys mial zdjecia z roznych stadiow budowy cieszylbym sie gdybys wstawil je na forum. Jak bedzie wygladal nastepny instrument ? Rysujesz plany sam czy uzywasz jakichs podstaw ? Jezeli to nie jest tajemnica napisz o tym , w dziale Inne instrumenty dobrze byloby stworzyc temat Koto i Harfa.
PrzemK
Posty: 12
Rejestracja: 2010-10-26, 12:50
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: PrzemK » 2010-10-27, 18:49

Plany rysuję sam, najpierw szkice potem rysunki w skali 1:1. W internecie
można znaleźć sporo różnych zdjęć instrumentów czy fotek z etapów
budowania, na youtube są filmy gdzie można zobaczyć warsztaty
harpmakerów i można co nieco podglądnąć. Planuję co i jak zrobię i to realizuję.
Problemów jest cała masa choćby ograniczenia ze względu
na posiadany materiał do budowy.
Jest to obszerny temat, może faktycznie otworzyć tematy na harfy
i instrumenty orientalne. Może ktoś też ma jakieś doświadczenia.
Ja też mam wiele pytań i będę starał się pytać w odpowiednich tematach.
Fajnie, że jest takie forum :)
ODPOWIEDZ