Nagrania prosto ze studia

Moderator: poco

Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Nagrania prosto ze studia

Post autor: palisander » 2013-02-07, 17:43

Witam.

Dziś właśnie dostałem surowe jeszcze, przed masteringiem, pełne przydźwięków i sapania grających w tle ... no i jeszcze nie stereo nagrania duetu moich gitar klasycznych. Dwaj świetni muzycy po AM w Krakowie . Tomasz Grzybowski i Filip Tuz. Tomasz gra na moim świerku hybrydzie...zbudowanym na przełomie sierpnia i września 2012 roku. Filip na moim ,,cedrze na palisandrze" zbudowanym rok temu specjalnie dla niego.

Dziś nagrali trzy kawałki w studio. Szczególnie polecam wysłuchanie trzeciego. Dialog gitar i partie solowe grane na przemian w trakcie utworu.

Miałem tego przed masteringiem nie wstawiać... ale stwierdziłem, że właśnie takie nagrania najlepiej dadzą obraz tego jak gitary spisują się faktycznie przed ,,pudrowaniem" nagrań.

Koncertowa płyta ,,Brygady Kryzys " pełna niedociągnięć też była najlepsza ... ;-)


http://tinypic.com/r/142blg0/6

http://tinypic.com/r/2r4sec9/6

http://tinypic.com/r/29vgxnn/6




Zaponiałem dodać co to za utwory. Dwa pierwsze to ,,Zita" oraz ,,Escolaso" Astora Piazzolli. Trzeci i ostatni to ,, Spain" Chicka Corei. Wszystkie utwory bardzo trudne technicznie pod wieloma względami.
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2013-02-09, 09:23

Ciekawe co zostawią z tego po masteringu. Z tych surowych nagrań, to brakuje mi dołu. (mam interface tascam i monitory krk). Ale to raczej kwestia nagrania. Mastering to odmuli.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-02-09, 09:34

Słuchając trzeciego utworu moja żona powiedziała,że brzmi "jakby dwie gitary prowadziły ze sobą rozmowę". Bardzo przyjemne kawałki. Zgadzam się z Shopik-iem, u mnie dołu tez mało, ale pewnie poprawią
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-02-09, 10:04

Powiem tak. a raczej napisze. Nagrania zostały zrzucone prosto z płytki na twardy dysk mojego kompa. Ja aby umieścić to jakoś na forum zrzuciłem to w ,,tinypic" bo inaczej się nie dało. No i jak zostało to przetransponowane to szlag trafił połowę dynamiki i pasma jakie jest faktycznie. Mam porównanie słuchając tego prosto z Twardego np przez Vinamp i z tego co na forum .... Kolosalna różnica.

Po niedzieli będę miał nagrania już po masteringu . Jednak nie wiem jak to zamieścić tak, żeby znowu tego nie okaleczyć i ,, nie wyrwać zębów" tym nagraniom...?
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-02-09, 10:58

sendfile.pl - mozesz wrzucić całe pliki nieskompresowane. Będą do ściągania.
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-02-09, 11:02

Może zrobię inaczej.... Piniu... podasz mi maila i wyślę je Tobie... a Ty już tam zrobisz co trzeba.... ;-)
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-02-09, 16:03

Nie ma problema. admin(małpa)forumlutnicze.pl
Celowo nie wpisałem symbolu co by spamoboty nie przechwyciły ;)
popik10

Post autor: popik10 » 2013-02-11, 07:33

Ja też chcę :-D
Pozdrawiam
KuoniRath
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-20, 01:11
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: KuoniRath » 2013-03-21, 23:47

Utwory są piękne, wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Mimo wcześniej wspomnianego ucięcia dynamiki, z głośników bije potencjał tych gitar. Wreszcie mogłem się przekonać, że grają nawet lepiej niż wyglądają, a wyglądają nieziemsko ;) Palisander, masz kunszt w łapie! Nie widziałem Twojego cennika (wiadomo, trzeba się dogadać między sobą), ale jestem pewien, że gitary są warte swojej ceny w 101% :) Nie usłyszysz złych słów na ich temat. Trzymaj tak dalej! Może kiedyś i ja zawitam z pytaniem o wykonanie gitary. Teraz niestety finanse nie pozwalają, ale wiem do których drzwi pukać :)
ODPOWIEDZ