GITARA AKUSTYCZNA DEFIL F6-2A

Tu opisujemy jak daliśmy nowe życie starym instrumentom

Moderator: Jan

DEFILF62A
Posty: 1
Rejestracja: 2023-12-30, 14:48

GITARA AKUSTYCZNA DEFIL F6-2A

Post autor: DEFILF62A » 2023-12-30, 15:29

Witam, jestem zagorzałym gitarzystą z tygodniowym starzem, i mam kilka pytań. Proszę tylko bez hejtu bo jestem tu nowy. Posiadam kilka problemów z którymi tylko wy, użytkownicy tego portalu, możecie mi pomóc.
Moim największym problemem są klucze w akustycznej gitarze Defil F6-2A. Mianowicie - są xxxxxxxxx. Dlatego przychodzę tutaj o pomoc do was wielbicieli drewnianych akustyków, jaki to jest model kluczy, ponieważ jeden zestaw już zamówiłem i jest troszeczkę za duży i nie wchodzi do dziury. Drugą sprawą jest mostek który powoli się odkleja, co mogę zrobić, żeby go naprawić?
Liczę na pomoc.
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: GITARA AKUSTYCZNA DEFIL F6-2A

Post autor: Jan » 2024-01-21, 13:50

Proszę edytowac post i usunąć przekleństwa, to nie jest forum na którym używa sie takiego słownictwa. Klucze możesz wymienić na nowe które kosztują kilkadziesiąt złotych i są dostępne w każdym sklepie muzycznym.
Jeżeli chodzi o mostek to potrzebne sa zdjecia aktualnego stanu. Naprawa u lutnika nieopłacalna jest w przypadku tej gitary więc lepiej to zrobic samemu.
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: GITARA AKUSTYCZNA DEFIL F6-2A

Post autor: PiotrCh » 2024-01-21, 14:49

Klucze wymienić można, mostek można odkleić, miejsca styku oszlifować ze starego kleju i ponownie most przykleić. Użyć właściwego kleju i ścisków żeby most dociągnąć do płyty wierzchniej. Uwaga na pływanie spoiny, warto ustabilizować most kołkami, powodzenia.
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ