Zlecę renowacje gitary PRS

Tu opisujemy jak daliśmy nowe życie starym instrumentom

Moderator: Jan

echoes
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-20, 21:33

Zlecę renowacje gitary PRS

Post autor: echoes » 2020-11-20, 14:56

Witam

W wyniku wypadku w domu, doszło do uszkodzenia mojej wyjątkowej dla mnie gitary, chcę zlecić jej renowacje bez względu na koszty, ponieważ dostałem ją od basisty Pink Floyd i ma dla mnie dużą wartość sentymentalną.

Gitara była w stanie idealnym, doznała obecnie kilku solidnych uszkodzeń lakieru i będzie wymagała przelakierowania.
Ale doznała też uszkodzenia podstrunnicy i chciałbym aby ktoś dokonał wymiany podstrunnicy - chciałbym żeby była nowa. Jest to model z ptakami na gryfie, więc będzie konieczna reprodukcja. Gryf jest wklejany w korpus.

Szukam najlepszej pracowni lutniczej która mogłaby podjąć się tego zadania, interesuje mnie wyłącznie ktoś z dużym doświadczeniem i dorobkiem zawodowym. Bardzo proszę o pomoc, gdzie i kto mógłby się tego podjąć, może być również poza Polską.
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zlecę renowacje gitary PRS

Post autor: SebastianL » 2020-11-20, 15:57

Niestety nie potrafię wskazać konkretnych miejsc do naprawy, ponieważ nigdy nie korzystałem z usług lutników, a trochę ich jest i są tacy z dobrą renomą i dużym dorobkiem. Sądzę że nie ma potrzeby szukać poza Polską. Gdyby to był jakiś mało popularny instrument to prędzej, ale to gitara elektryczna, więc w tym temacie siedzi najwięcej lutników.

A z ciekawości, czy mógłbyś pokazać zdjęcia przedstawiające uszkodzenia?
ODPOWIEDZ