Krzywy kanał pod truss rod - problem

Tu opisujemy jak daliśmy nowe życie starym instrumentom

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
Łukasz
Posty: 7
Rejestracja: 2016-09-01, 13:26

Krzywy kanał pod truss rod - problem

Post autor: Łukasz » 2016-09-08, 21:14

No nie tak wyobraziłem sobie początek mych działań na forum, niemniej mleko się rozlało, kobyłka u płotu itp... Do rzeczy - Podczas frezowania kanału pod truss rod w gryfie Defila Jazz, ręka fachowca zadrżała i poszło bokiem. Nie mogłem asystować przy tej operacji, a stary fachura, mój sąsiad sknocił coś chyba po raz pierwszy w życiu. Trudno, nie ma się co załamywać, tylko działać trzeba. Jak widać na zdjęciu poniżej Kanał z jednej strony oddalony jest od krawędzi gryfu o 17mm, a z drugiej 21mm.

Obrazek

Zwracam się z pytaniem do bardziej doświadczonych kolegów o ewentualny ciąg dalszy działań i opinie. Chciałbym zachować ten gryf, a ponieważ do frezarki już dojścia mieć nie będę, zamierzałbym poszerzyć kanał szlifując ręcznie papierem ściernym po stronie niedofrezowanej, a po drugiej wkleić wkładkę, która ustabilizuje pręt w odpowiedniej pozycji. Na sam koniec zostawiam wycięcie/wywiercenie wgłębienia na imbus, ale to dopiero po pomyślnym zakończeniu reanimacji.
pozdrawiam - Łukasz
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Krzywy kanał pod truss rod - problem

Post autor: PiotrCh » 2016-09-08, 21:53

Nic nie chełtaj - zostaw jak jest. Przecież tego nie widać. Masz kanał - zatkaj go prętem i zaklej podstrunnicą. Trudno. Z punktu widzenia funkcjonalności - żadna różnica. Z punktu widzenia estetyki - żadna, bo zakryjesz wszystko co wskazuje na skuchę. Z punktu widzenia świadomości - bezcenne;)

takie jest moje zdanie, ale są mądrzejsi i doświadczeńsi:)
pozdrowienia
Piotr
jacek owsianowski
Posty: 153
Rejestracja: 2015-11-01, 22:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Krzywy kanał pod truss rod - problem

Post autor: jacek owsianowski » 2016-09-08, 22:58

Popieram.Jacol.
ODPOWIEDZ