Renowacja Luxora

Tu opisujemy jak daliśmy nowe życie starym instrumentom

Moderator: Jan

bouwer.guitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-05-19, 20:00
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Renowacja Luxora

Post autor: bouwer.guitars » 2015-12-10, 01:40

luxor1.jpg
Japoński Luxor przed renowacją
Witam,
Dawno mnie tu nie było. Postanowiłem trochę nadrobić zaległości i pochwalić się jedną z moich ulubionych renowacji :) Luxor (Japońska gitara z lat 90-tych) miał zmienić się nie do poznania, no i chyba wyszło dobrze. Dużo pracy przy ściąganiu lakieru, oklejaniu bindingu i całym malowaniu korpusu. Tak jest jak zostawiliśmy widoczne drewno na bokach korpusu... Meranti czyli pochodna mahoniu, bardzo lekkie i porowate wpijało lakier jak szalone, zanim zalaliśmy pory do zera trochę się naszlifowaliśmy i namalowaliśmy. Nie chcieliśmy iść na żaden kompromis, w końcu wysoki połysk musi być idealny :)
Oceńcie jak wyszło.
Pozdrawiam
Łukasz
Załączniki
luxor23.jpg
Marta- lutniczka roku :) pozbywa się lakieru
luxor234.jpg
Korpus na wysoki połysk z widocznym drewnem... łatwo nie było
luxor5.jpg
luxor54.jpg
luxor5456.jpg
luxor21.jpg
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Renowacja Luxora

Post autor: poco » 2015-12-10, 06:12

Gitara wygląda, jakby wstała z grobu. Świetny wygląd.
Powiem, że do mnie takie klimaty przemawiają.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Renowacja Luxora

Post autor: shopiK » 2015-12-10, 09:00

W pierwszej chwili pomyślałem, eee.... pusto jakoś... Ale coś mnie znowu do tych zdjęć przyciągnęło... Patrzę i patrzę... Nie no... coś powoduje, że taką chciałbym mieć. To chyba te boczki... Sprawiają wrażenie wysokiej klasy i elegancji. Dobry pomysł! Podoba mi się :-)
popik10

Re: Renowacja Luxora

Post autor: popik10 » 2015-12-10, 10:11

Ładnie wykończone to prawda, mnie się i w oryginale podobała, ale to białe również.
Inny charakter.
Zastanawia mnie tylko to Meranti.
Czy aby na pewno??
Chyba, że któraś z twardszych odmian.
P
bouwer.guitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-05-19, 20:00
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Renowacja Luxora

Post autor: bouwer.guitars » 2015-12-10, 10:29

popik10 pisze:Ładnie wykończone to prawda, mnie się i w oryginale podobała, ale to białe również.
Inny charakter.
Zastanawia mnie tylko to Meranti.
Czy aby na pewno??
Chyba, że któraś z twardszych odmian.
P
Dzięki, zarówno czarne jak i białe wykończenie to klasyka, chociaż faktycznie- zupełnie inny charakter.
Top był wykonany zdecydowanie z dużo twardszego gatunku, na pewno z rodziny mahoniowatych. Niestety nie jestem w stanie określić co to dokładnie było. Reszta korpusu była wykonana z meranti. Gdybym miał określić twardość, to powiedziałbym, że był to średniej twardości kawałek, ponieważ miałem dużo do czynienia z meranti. Wiem jak różnorodne potrafi być to drewno. Całość w środku była dość mocno wydrążona, dlatego korpus był bardzo lekki.
bouwer.guitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-05-19, 20:00
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Renowacja Luxora

Post autor: bouwer.guitars » 2015-12-10, 10:36

poco pisze:Gitara wygląda, jakby wstała z grobu. Świetny wygląd.
Powiem, że do mnie takie klimaty przemawiają.
Pozdrawiam, Ryszard
Dzięki. Ta jeszcze nie była w kiepskim stanie. Zdarzało nam się naprawdę wskrzeszać instrumenty :) Pewnie będziemy wrzucać tu raz na jakiś czas zdjęcia, bo odkopaliśmy folder z fotami i okazało się, że całkiem sporo fajnej roboty mamy za sobą :)
shopiK pisze:W pierwszej chwili pomyślałem, eee.... pusto jakoś... Ale coś mnie znowu do tych zdjęć przyciągnęło... Patrzę i patrzę... Nie no... coś powoduje, że taką chciałbym mieć. To chyba te boczki... Sprawiają wrażenie wysokiej klasy i elegancji. Dobry pomysł! Podoba mi się :-)
shopiK To była renowacja dla klienta, który dał nam wolną rękę. Powiedział tylko, że fajnie jakby była biała. Boczków nie mogliśmy zamalować na biało. Pewnie do dziś byśmy żałowali. Dużo pracy przy ciągłym oklejaniu, ale jest satysfakcja :)
bouwer.guitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-05-19, 20:00
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Renowacja Luxora

Post autor: bouwer.guitars » 2015-12-12, 23:03

Slejsz pisze:Wspaniały pomysł z tym widocznym drewnem na boku, niby detal a instrument wygląda zupełnie inaczej.
Dzięki! Dokładnie tak samo myślimy- diabeł tkwi w szczegółach :)
ODPOWIEDZ