"Kółeczko" do regulacji krzywizny gryfu <PROBLEM>

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

xeonek
Posty: 1
Rejestracja: 2021-07-21, 20:44

"Kółeczko" do regulacji krzywizny gryfu <PROBLEM>

Post autor: xeonek » 2021-07-21, 20:52

Cześć wszystkim,

Potrzebuję waszej pomocy, obawiam się najgorszego. Otóż posiadam od niedługiego czasu gitarę Schecter Sun Valley FRS. Ostatnio pierwszy raz zmieniłem w niej struny (o zgrozo, floyd...) przy okazji postanowilem ją wyregulować. Wziąłem się za krzywiznę gryfu trochę podkręciłem, gitarę zostawiłem do odpoczynku. Po kilku dniach testów kilka progów nadal brzęczało więc postanowiłem regulować dalej. Malutki obrót, ponownie czas na odpoczynek. Dopiero po kilku dniach zorientowałem się, że coś jest nie tak, bo nie było widać zadnej róznicy. Okazało się, że kółeczko do regulaji pręta kręci się bardzo luźno, bez praktycznie żadnego oporu. Zachowuje się tak przy kręceniu w obie strony. Pręt nie reaguje na kręcenie, gryf cały czas ma tą samą krzywiznę. Gryf prosty, łuk delikatny. Czy ktoś miał podobny problem z tego typu wynalazkiem? Czy zerwałem pręt i nie ma już nadziei? Link do na yt https://www.youtube.com/watch?v=Csqz1uSxuMI
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: "Kółeczko" do regulacji krzywizny gryfu <PROBLEM>

Post autor: Jan » 2021-07-22, 08:06

Zgodnie z zasadami forum najpierw witamy się we właściwym dziale pisząc parę słów o sobie i co nas sprowadza na forum.
Pozdrawiam Janek
ODPOWIEDZ