Fender American Pro II Telecaster - brzęczenie

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

takikoles
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-26, 20:03

Fender American Pro II Telecaster - brzęczenie

Post autor: takikoles » 2021-06-17, 21:15

Witam
Zastanawiam się nad zakupem nowej gitary Fender American Professional II Telecaster.
Gitarę ograłem, wszystko jest ok, gryf na oko jest prosty, progi są równo nabite, gitara jest nowa...
poza jedną rzeczą - brzęczy struna G tylko na pustej strunie. Akcja strun jest powiedzmy na średnim poziomie, na pewno próbowałbym ją obniżyć. Poza tym, gitara wyregulowana, menzura ok.

W związku z tym, iż nie mogę ani przed zakupem w gitarze majstrować, zastanawiam się czy przez to powinienem odpuścić zakup tego egzemplarza, (innych nie ma). Dodam, że to brzęczenie, jest tylko na G i tylko na pustej.

Jakieś sugestie?

Edit: Zauważyłem też to w innej mojej gitarze co nie widziała długo lutnika - może to po prostu kwestia regulacji, poluźnienia gryfu?
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Fender American Pro II Telecaster - brzęczenie

Post autor: Jan » 2021-06-17, 21:51

Czasem wystarczy dokręcić śrubki w motylkach pokręteł 😁 nie żartuję raz brzęcząca struna mało nie doprowadziła mnie do obłędu a chciałem pręt już nawet wymieniać. Okazało się że wystarczy dokręcić śrubki, wiem brzmi jak farsa😣. U ciebie musiał byś najpierw wszystkie śrubki dokręcić i wyregulować krzywiznę gryfu.
Pozdrawiam Janek
informatkot
Posty: 457
Rejestracja: 2010-03-14, 10:48

Re: Fender American Pro II Telecaster - brzęczenie

Post autor: informatkot » 2021-06-18, 05:03

Dwie rzeczy warto sprawdzić na cito rezonans niedokręconego elementu, nacięcie siodełka przy szyjce może strun opiera się zbyt luźno. Wystarczy lekko strunę docisnąć od strony kluczy i będzie słuchać różnicę.
Życzę miłego dnia
Rafał
takikoles
Posty: 3
Rejestracja: 2014-10-26, 20:03

Re: Fender American Pro II Telecaster - brzęczenie

Post autor: takikoles » 2021-06-18, 08:26

Jakie śrubki w motylkach, chodzi o klucz?

Moim zdaniem struna brzęczy bo obija się o progi, pierwszy bądź drugi.

Generalnie, brać czy nie brać ? 😁
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Fender American Pro II Telecaster - brzęczenie

Post autor: poco » 2021-06-18, 12:19

Taki koleś takikoles, a z czytaniem ma problemy ? Regulamin, rzecz święta. Proszę dopełnić formalności. Do tego czasu temat zamykam.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Zablokowany