Jaką gitarę wybrać

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Michałek
Posty: 12
Rejestracja: 2020-08-13, 13:47

Jaką gitarę wybrać

Post autor: Michałek » 2020-09-14, 12:23

Witam. Jestem początkującym lutnikiem amatorem i dotychczas udało mi zrobić korpus do tele który podmieniłem w kupionym używanym squierze, wszystko wyszło fajnie i udało mi się sprzedać ten sprzęcik, nabywca zadowolony. W międzyczasie zrobiłem też gryf do tele który wyszedł zadowalająco jak na pierwszy raz. Chciałbym teraz spróbować zrobić kolejną przekładkę korpusu ale z jakąś inną gitarą. Nie wiem tylko jaką gitarę kupić. Chciałbym żeby była to w miarę prosta budowa z przykręcanym gryfem, a przede wszystkim żeby był to model dość chodliwy, który później będzie szansa sprzedać. Doradzicie coś? 🙃🙂 Budżet 500-800 zł
Michałek
Posty: 12
Rejestracja: 2020-08-13, 13:47

Re: Jaką gitarę wybrać

Post autor: Michałek » 2020-09-14, 12:53

Dodam tylko że chciałbym żeby gitara była bez pickguardu albo z możliwością prostego montażu przetworników bez pickguardu.
informatkot
Posty: 457
Rejestracja: 2010-03-14, 10:48

Re: Jaką gitarę wybrać

Post autor: informatkot » 2020-09-14, 13:44

Ogólnie trudny rynek do pokonania bariery wejścia. Mnóstwo w obiegu używanych tanich gitar. Do tego COVID trudności są nawet ze sprzedażą markowych gitar w rozsądnych cenach. Takie jest moje subiektywne wrażenie.
Życzę miłego dnia
Rafał
Michałek
Posty: 12
Rejestracja: 2020-08-13, 13:47

Re: Jaką gitarę wybrać

Post autor: Michałek » 2020-09-15, 18:42

No ogólnie już to zauważyłem, ale chodzi mi bardziej o to żeby się czegoś po prostu nauczyć nawet jeżeli na tym nic nie zarobię bo lubię sobie pomajsterkowac i wkręciłem się troszkę. Poza tym poluję na coś np. ze zniszczonym lakierem na korpusie albo z uszkodzonym korpusem w inny sposób żeby wyjść przynajmniej na swoje lub delikatnie na plus. A może jest ktoś w stanie doradzić, skąd można by było dostać takie blaszki do strata, żeby zamocować elektrykę bez tej całej płytki.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaką gitarę wybrać

Post autor: PiotrCh » 2020-09-15, 19:35

Zrób całą.
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jaką gitarę wybrać

Post autor: SebastianL » 2020-09-16, 00:41

Jaką gitarę wybrać? Taką jaka Ci się podoba.
Tak na prawdę, to w przypadku większości instrumentów, to do wyboru masz ograniczoną ilość wzorów. Lutnictwo gitar elektrycznych jest mocno konserwatywne, więc sprawdzone modele wciąż cieszą się powodzeniem, nawet wtedy, gdy powiela się w nich od 70 lat te same błędy.

Skoro instrument ma być prosty, to kup dowolnego Strata albo Tele. Co do marki, to biorąc pod uwagę budżet, powinieneś szukać raczej Squiera. Przetworniki nie muszą być montowane do maskownicy, przykręconej do wierzchu gitary. Mogą one na przykład być zamontowane w otworach w korpusie, jak na przykład Jackson Dinky. O właśnie, to jest kolejny wzór gitary, który ma prostą budowę i pasuje do twoich kryteriów.

O co chodzi z tymi płytkami do strata?

A tak poza tym, to popieram Piotra. Zamiast się bawić w dra. Frankensteina, lepiej zbudować instrument od zera. Więcej się nauczysz i satysfakcja będzie z samodzielnej pracy.
Michałek
Posty: 12
Rejestracja: 2020-08-13, 13:47

Re: Jaką gitarę wybrać

Post autor: Michałek » 2020-09-17, 15:58

Ok. Dzięki za rady 🙂 a co do tych płytek do strata to widziałem coś takiego że przetwornik montuje się do metalowej płytki która jest dookoła niego (taka jakby podkładka) i tą płytkę dopiero mocujemy do korpusu na wkręty. Dzięki temu widać tylko górną część przetwornika tak samo jak w przypadku oryginalnej płytki która zasłania pół korpusu.
ODPOWIEDZ