Nowe wiosło, kilka małych problemów

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

piotrkol7
Posty: 130
Rejestracja: 2016-03-13, 15:24
Lokalizacja: Szczecin

Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: piotrkol7 » 2017-01-05, 18:20

Witajcie.
Ostatnio w moich progach zagościł Jackson JS32 wyposażony we Floyd Rose'a i olejowe wykończenie.
http://www.procom.no/media/catalog/prod ... roppen.jpg - dokładnie taki ;)
O ile mostek (na licencji) sam w sobie jest fenomenalny i świetnie trzyma strój, to mam pewien problem z wajchą - mianowicie cały czas się luzuje. I nie tak, że po prostu luźno chodzi. Ciągle odkręca się trzpień mocujący wajchę, co raz, powoduje luzy w gnieździe na wajchę, dwa, sam trzpień zaczyna niemiłosiernie latać. Trochę kombinowałem, zamontowałem dodatkowo pod śrubę mocującą trzpień podkładkę sprężynującą, trochę to usztywniło wajchę, jednak dalej się to złośliwe dziadostwo odkręca. Jakieś pomysły, prócz wymiany trzpienia i wajchy? Słyszałem, że Edge od Ibaneza miał na to fajny patent, jednak na razie ciężko z funduszami u mnie.
Inna sprawa to konserwacja wykończenia. Czym to robić, jak i czy takowe zabiegi mają w ogóle jakiś sens? Generalnie drewno w mojej gitarze ma bardzo przyjemny dla oka wzór, jest to mahoń (dokładnego gatunku nie znam, ale dodam, że jest to drewno dość jasne i lekkie), miejscami wzorzysty.
Planuję dodatkowo wymienić przetworniki, to, co mam, to jakaś chińszczyzna, nie grają źle, jednak mają dość płaskie brzmienie. O ile gryfowy jest jeszcze w porządku, to mostkowy przetwornik trzeba wymienić. Zamierzam w jakiś hi-gain uderzyć, myślę nad Bill Lawrence L500XLB. Może polecicie coś, co sami sprawdziliście? ;)
Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
Fryta
Posty: 225
Rejestracja: 2016-12-21, 19:09

Re: Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: Fryta » 2017-01-05, 18:21

Ja mam dwa floydy Jacksona, obydwa sie odkrecaja ... chyba taki urok :-)))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
---------
Łatwiej kijek pocienkować, niż go później pogrubasić ];)
piotrkol7
Posty: 130
Rejestracja: 2016-03-13, 15:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: piotrkol7 » 2017-01-05, 18:26

Się chyba w końcu wkurzę i potraktuję biedną śrubę jakimś klejem dwuskładnikowym :D Prowizorka, ale zawsze to lepsze od odkręcającej się wajchy. Co do pickupów, to generalnie mocno siedzę w klimatach southern metalu, Pantera, Down, takie tam zespoły.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fryta
Posty: 225
Rejestracja: 2016-12-21, 19:09

Re: Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: Fryta » 2017-01-05, 18:32

Wiesz kiedys trzeba bedzie ja odkrecic do pokrowca. Generalnie u mnie lata luzno, jak gram sztuke to, w wolnej dla lewizny chwili, kontroluje stopien odkrecenia i dokrecam w razie potrzeby. Raz jak nie pilnowalem to wyleciala na glebe :-)))
Co do pickow, w mojm Jacku mialem ich z 7, na razie skonczylo sie na d'Activatorze na moscie i Tesli Plasma 3 na gryfie.
To sprawa indywidualna dla kazdej dechy. Do Frytacastera wrzucilem tez d'Act, ale jest zdecydowanie za mocny ... bede wymienial, jeszcze nie wiem na co ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
---------
Łatwiej kijek pocienkować, niż go później pogrubasić ];)
piotrkol7
Posty: 130
Rejestracja: 2016-03-13, 15:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: piotrkol7 » 2017-01-05, 18:39

Akurat z tą śrubką to się nie zrozumieliśmy, nie chcę wklejać wajchy, a śrubę mocującą tuleję wajchy (od strony cavity). Co do pickupów, pomyślałem w sumie, że poszukam setu Duncan Designed HB-105. Mam takie w innej gitarze, brzmią fenomenalnie, jest to budżetowa wersja popularnych Blackoutów. Problem tylko taki, że ciężko je dostać, musiałbym gdzieś ogłoszenie wstawić ;)
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: molu » 2017-01-05, 19:02

A klasyczny set sh4/sh2?

T.
oipryszek
Posty: 14
Rejestracja: 2016-09-08, 16:16

Re: Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: oipryszek » 2017-01-07, 10:56

A Tesla AH-2? W taniości się pojawiają.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: PiotrCh » 2017-01-07, 11:22

Po co robić gitarę w taniości?
pozdrowienia
Piotr
piotrkol7
Posty: 130
Rejestracja: 2016-03-13, 15:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe wiosło, kilka małych problemów

Post autor: piotrkol7 » 2017-01-07, 22:06

Zbadałem temat pickupa SH-4, posłuchałem kilkunastu testów, nie powiem, brzmi bardzo ciekawie. Słyszałem również porównanie SH-4 z SH-6, w mojej opinii SH-6 ma dużą przewagę - jakoś bardziej nasycone, ale i ciemniejsze brzmienie, wyraźniejsze doły i tak dalej. No cóż, dziękuję za pomoc, pozostaje jeszcze kwestia konserwacji. Coś polecacie? Naprawdę sporo szukałem w internecie, jednak nie ma zbyt wiele konkretów na ten temat.
ODPOWIEDZ