Problem - nie mogę wyregulować menzury

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

screemer
Posty: 29
Rejestracja: 2012-12-13, 11:57
Lokalizacja: Dundalk ;)

Post autor: screemer » 2013-02-04, 11:02

Krawiecką miarką to mozna żmieżyć swojej kobiecie biust.... anie menzurę w gitarze.... Proszę sie nie ośmieszać takimi podpowiedziami .
kolego palisander ... prosze jeszcze raz przeczytać to co napisałem wcześniej i powiedzić mi gdzie jest taka podpowiedź. Jak byk napisałem, że ma być linijka i to twarda a taśma krawiecka została podana jako przykład złego narzędzia do pomiaru. Proszę czytać ze zrozumieniem - myślę że wyraziłem się wystarczająco jasno. Zmierzenie menzury ma na celu stwierdzenie czy kolega Jimi robi coś źle, czy po prostu gitara musi udać się do naprawy - o której również napisałem, że może być droga (z logiki wynika, że musi zrobić ją ktoś inny, gdyż inaczej nie trzeba byłoby za nią płacic, skąd więc wniosek, że doradzam się za to wziąc samemu ?)
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-02-04, 20:48

Kolego screemer... słusznie zwróciłeś mi uwagę.... źle i pobieżnie przeczytany post zrobił zamieszanie za co oczywiście przepraszam i bije się w pierś. Moja wina.... ;-)

Coż... widać grypa i prawie 40 stopni w ,, łorganiźmie" zniekształciły percepcje...

Podtrzymuje natomiast to, że jeśli ktoś nie bardzo wie jak i nie ma czym lepiej jeśli zostawi to komuś, kto ma czym i ma o tym pojęcie...

Pozdrawiam.
podstawa to dokładność
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-02-04, 21:08

Pewnie, że lepsze by było 40% w łorganizmie niż też 40, ale deg. C. ;-) :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-02-05, 08:17

No chyba czymś się leczył :mrgreen: Koniec offtopa.
mirzar
Posty: 76
Rejestracja: 2010-11-15, 14:06
Lokalizacja: Krakow

Post autor: mirzar » 2013-02-10, 13:55

witam

pomijajac off i wracajac do tematu, przez rece przeszlo mi sporo starych japonczykow LP, sam mam w kolekcji kilka i zle ustawiony mostek (bledna pozycja) to czesta przypadlosc.
Nie mam pojecia dlaczego tak sie zdarza bo niektore gitary to naprawde wyzsza polka np Kasuga.
Jedyne co mi sie nasuwa to kwestia roznicy w menzurze strun - nie ukrywajmy te instrumenty maja kolo 40 lat ( przynajmniej moje) wiec struny z "wtedy" i "teraz" moga sie diametralnie roznic.
obliczenie matematyczne menzury to jedno a faktyczne miejsce , gdzie wszystkie struny mieszcza sie w granicy regulacji menzury to drugie.
Osadzajac FR dodaje ok. 3 mm do menzury , T-O-M ok 2 mm ... zwlaszcza jesli docelowo struny maja byc grubsze.

pozdrawiam
Mirek
ODPOWIEDZ