Sprawa początkujących, pilnowania porządku,zamykania tematów

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Zenek_Spawacz

Sprawa początkujących, pilnowania porządku,zamykania tematów

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-06-23, 04:56

Jeszcze jedno... jakos mnie razi to zamkniecie tematu. Nigdy jeszcze na naszym forum sie to nie zdarzylo.
Mysla przewodnia calosci jest miedzy innymi pomagac poczatkujacym wiec zle sie czuje z tekstem zamkniecia. Kazdy instrument jest inny i wymaga innego podejscia a takze innych rad. Zanim wyrzucimy sprawe do kosza chetnie zapoznam sie z Waszymi opiniami na ten temat . Demokracji w ten sposob stanie sie zadosc... Odpowiedzi na pytania Konrada69 naturalnie tez beda na miejscu.

Tak jak chcieliście podzieliłem temat i przeniosłem. Tutaj możemy na spokojnie poruszyć ten temat, gdyż raczej nie wypada prowadzić takiej dyskusji w zwykłym temacie.
Kombinat,
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-06-23, 08:12

Ja również nie jestem zwolennikiem tak drastycznych reakcji, jednakże uważam, że minimum wysiłku w uczestnictwo na forum jest bardzo wskazane, czyli dyscyplinowanie staje sie koniecznością. Jak o ,że jest to forum, więc zgodnie z ideą swobody wypowiedzi proponuję przenieść ten temat do działu związanego z funkcjonowaniem forum, aby nie zaśmiecać zagadnień czysto tematycznych. W każdej szkole na całym świecie edukację rozpoczyna się od alfabetu, który poznajemy tamże, a ćwiczymy w domu. Potem gdy zgłębiamy określoną wiedzę korzystamy ze źródeł pisanych dostępnych w bibliotekach, internecie itd, a dopiero na końcu nasze przemyślenia i wątpliwości konfrontujemy w ramach dyskusji w gronie osób znających tematykę , którą się zajmujemy. Nie inaczej powinno być na naszym forum, albowiem okaże się , że każdy temat rozpoczynamy od alfabetu, który już był dogłębnie przerabiany na innej stronie. Stworzy się nam kompletny miszmasz i trudno będzie ogarnąć całość, czytelnik odniesie wrażenie , że gonimy za własnym ogonem. Ponadto zacznie się trollowanie, mnóstwo offtop i staniemy przed problemem czy jest sens dalej to ciągnąć lub odpowiedzi będą typu - "patrz" i tu link. Zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami na ten niestety poważny temat. Na naszym forum musi dominować fachowość, chęć niesienia pomocy, wyjaśnianie trudnych tematów, poważne traktowanie każdego uczestnika i jak dotychczas tak się dzieje ale nie można tego sprowadzić do tybetańskiego młynka modlitewnego. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

Post autor: Kris » 2011-06-23, 11:02

Jestem tego samego zdania co kombinant. Ja gdy "odkryłem" to forum i postanowiłem zrobić gitarę poprostu przeczytałem całe od deski do deski i to naprawdę nie bolało, jeżeli ja i kilka innych osób mogło to i Konrad mógł chociaż pobieżnie przeczytać nazwy tematów czy użyć wyszukiwarki. Ja rozumiem, że może się nie chce szukać i lepiej popytać bywalców gdzie co znaleść ale nie trzeba głęboko wiercić po plany flyinga zwłaszcza że link do chomika Zenka jest w kilku tematach
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2011-06-23, 12:35

Ja również przeczytałem wszystkie posty, nie tylko te o gitarach, choć na razie nic nie zbudowałem :wink: Jeśli ktoś tu wchodzi to myślę, że jest to swego rodzaju pasja, więc wskazane jest samodzielne działanie w jej rozwijaniu. Kompromisowym wyjściem byłby taki "kosz" lub inny podobny dział. Czasami padają tu pytania, na które można sobie odpowiedzieć poświęcając kilka(naście) minut z użyciem google :?
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-06-23, 15:09

Wlasnie utworzylem tak jak proponowal kombinat forum "kosz" i "forum wewnetrzne" dla moderatorow...Rozmowy na tematy moderatorskie i organizacyjne moga byc prowadzone tam wlasnie .
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-06-23, 20:18

Zgadzam się ze zdaniem "kombinata" w całej "rozciągliwości" :D , a pomysł utworzenie tych dodatkowych tematów ułatwi nam komunikację. Dzieki "Zenku". To ma być forum, o uczestnictwo w którym zabiegać będą wszyscy, którzy poważnie traktują to, co ono w swoich treściach zawiera. Nikt nie musi na siłę uczestniczyć tutaj i może pooglądać sobie you tube do woli. Myślę, że da się wspólnie stworzyć witrynę z właściwym klimatem, a raczej wyposażyć go w mechanizmy obronne przed intruzami. Tak jak komputer przed spamem, trojanem i innym robactwem rozsadzającym od wewnątrz to co jest dobre , wartościowe. "Zenek" dostał połączenie , to i ruch w interesie się zrobił. Za ten ruch nalezą się podziękowania "kombinatowi" bo ja sam nie miałem odwagi być aż tak konkretnym i stanowczym. Może to i dobrze, bo w myśl powiedzonka -"ten, kto ma miękkie serce, musi mieć twardą dupę" :oops: . Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
popik10

Post autor: popik10 » 2011-06-24, 08:52

O proszę, to jednak Panowie dochodzą do podobnych wniosków z moimi.
Pytałem wcześniej Dla kogo to forum?. Niczego nowego nie napiszę co nie było by powiedziane ale w pełni popieram Kombinata.
Poto są w takich forach administratorzy żeby pilnowali porządku, inaczej będzie jeden wielki b...... ałagan.
I jeśli taka władza jest sprawna i sprawiedliwa to popieram.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ