Okienko do zadawania pytań.

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Okienko do zadawania pytań.

Post autor: Jan » 2019-09-08, 20:33

Brakuje mi miejsca w którym można by zadać jakieś krótkie pytanie tak by wszyscy je widzieli i mogli odpowiadać ale żeby nie było trzeba zakładać nowego wątku. Coś na zasadzie czatu gdzie odpowiedzi wchodziły by kolejno tak jak by je pisano. W takim okienku mogły by być dwie opcje Pytanie i Odpowiedź, jeżeli ktoś wybrał by pytanie to mogło by być pogrubioną czcionką a odpowiedzi normalną. Nie zawsze jest potrzeba zakładania wątku a tylko krótkiej odpowiedzi czasem. Co ontym sądzicie? No chyba, że gdzieś taka opcja jest??
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Okienko do zadawania pytań.

Post autor: Waldzither9 » 2019-09-09, 06:43

Mnie to by się kojarzyło z FAQ czyli freqently asked questions- najczęstsze pytania.
Drugie skojarzenie to takie z księgowością, gdzie rejestruje się zdarzenia chronologicznie według kolejności, a potem dodatkowo księguje na kontach których to dotyczy. Ale to kupa dodatkowej roboty. Mnie wystarcza forumowy szukacz i możliwość dłubania w wątkach które szukacz wyświetli. Prawie zawsze się okazuje ,że temat występuje w wielu wątkach. (Raw data is the best.)
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Okienko do zadawania pytań.

Post autor: Waldzither9 » 2019-09-11, 12:44

Wracając do tematu podanego przez Mr.Mordorusa/Janka , dodam że mnie brakuje czegoś co nazwałbym "Shortcut" lub "Na skróty" a mianowicie lista najczęściej poruszanych tematów, powiedzmy że byłoby 20 punktów, i przy każdym byłyby linki do nich, lub dodatkowo bezpośrednie linki które w nich są zawarte. Często takie linki dotyczące danego tematu są w postach na całkiem inny temat, gdyby je podpiąć byłoby szybciej.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Eduardo 5P
Posty: 69
Rejestracja: 2016-05-10, 10:56
Lokalizacja: Opolskie

Re: Okienko do zadawania pytań.

Post autor: Eduardo 5P » 2020-02-08, 11:45

Witam. Chciałbym założyć temat.
TU SIĘ CHWALIMY..
Ja chciałbym się pochwalić pierwszy raz wymienionymi progami . poparł bym to fotkami.
Może ma taki temat sens każdy lubi się pochwalić swoim pomysłem lub coś jak ja zrobił pierwszy raz .
Pozdrawiam Edward.
popik10

Re: Okienko do zadawania pytań.

Post autor: popik10 » 2020-02-08, 13:45

Jeśli chcesz się chwalić załóż temat we właściwym dziale. Na tym to polega.😁
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Okienko do zadawania pytań.

Post autor: Jan » 2020-05-26, 20:40

Wracam do pomysłu stworzenia okienka dialogowego takiego jakby czatu. Jak ktoś chce zadać jakieś pytanie to można by w takim oknie wpisać pytanie a osoby z forum mogły by odpowiadać i nie trzeba by zakładać nowego tematu. Czasem mam ochotę o coś zapytać i muszę się dopisywać do jakiegoś wątku. Da się takie okno czata zmajstrować czy to kosmiczna technika zrobienie takiego cuda?
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Okienko do zadawania pytań.

Post autor: Jan » 2021-07-29, 12:34

No i jak nasz ADMIN? Myślał nad oknem czata? Cały czas mi tego brakuje. A osoby które chcą tylko zadać jakieś pytanie nie produkowały by tematów nic nie wnoszących w życie forum.
Pozdrawiam Janek
informatkot
Posty: 457
Rejestracja: 2010-03-14, 10:48

Re: Okienko do zadawania pytań.

Post autor: informatkot » 2021-07-29, 15:29

Ciekawa propozycja - bywają faktycznie takie tematy na dwa posty, pytanie-odpowiedź. Jestem za, jeśli jest taka techniczna możliwość.
Życzę miłego dnia
Rafał
ODPOWIEDZ