Nie można wejść na Forum Lutnicze

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: pickups » 2018-06-09, 12:09

Od jakiegoś czasu nie można wejść na stronę Forum.
W przeglądarkach pojawia się komunikat o "niezgodności czasu zegara", "braku certyfikatu zabezpieczeń", "niebezpiecznej witrynie".
To występuje na różnych komputerach z antywirusami (Norton).
Pisałem do Administratora w tej sprawie.

Wysyłam z telefonu, który też ostrzegał "zagrożeniach" witryny.
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Waldzither9 » 2018-06-10, 09:57

Przypuszczam, że bardziej władny jest właściciel forum albo serwera. Gdyby była wola już by to zmieniono. Ostatnio było zamieszanie z FB, RODO itp przypuszczam, że po pierwsze to certyfikat i zmiana zegara kosztuje, a jak nie ma przesyłania informacji to nie ma sponsora. Nowych użytkowników już nie będzie, można liczyć tylko na starych.
Pod apelem uzdrowienia sytuacji też się podpisuję.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Waldzither9 » 2018-11-30, 13:30

Teraz certyfikat podaje że jest OK. Wszystko niby działa dobrze.
Sęk w tym że "tzw test czarownicy" mówi co innego.
Jak wpiszesz adres forumlutnicze.pl to wyświetla się Tabula Rasa vel Carte Blanche.
Jeśli jednak zapodasz w wyszukiwarce forumlutnicze wymiana progów to bezproblemowo wchodzisz na forum. Kilka dni temu podawało mi że był niezdefinowany styl fontów, ale nic więcej się nie dowiedziałem, wtedy wejść na forum się nie dało.Może w chmurach coś odleciało?
pzdr Andrzej
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Piniu » 2018-12-05, 11:52

Waldzither9 pisze:Przypuszczam, że bardziej władny jest właściciel forum albo serwera. Gdyby była wola już by to zmieniono.
Po pierwsze witajcie. Po drugie wola zawsze jest i na każdy sygnał reaguje. Czasami trochę więcej czasu to zajmuje bo albo problem większy albo nie mam komputera akurat przy sobie bo np wyjechałem gdzieś.
Waldzither9 pisze:Ostatnio było zamieszanie z FB, RODO itp przypuszczam, że po pierwsze to certyfikat i zmiana zegara kosztuje, a jak nie ma przesyłania informacji to nie ma sponsora.
Rodo nie ma tu nic do rzeczy, sponsorów nigdy nie mieliśmy i nie mamy. Wszystko utrzymuje sam, ewentualnie "żebram" na forum o datki :)
Waldzither9 pisze: Nowych użytkowników już nie będzie, można liczyć tylko na starych.
Pod apelem uzdrowienia sytuacji też się podpisuję.
Będą, cały czas dochodzą ;)

Certyfikat faktycznie się wywalił, bo na rok zawsze jest chociaż teraz chyba na 2 opłaciłem. ostatnie problemy ze stylami to po prostu brak miejsca i pliki nie mogły się załadować. Problem ze ścieżkami także rozwiązałem także powinno się wszystko ładować jak należy.
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Waldzither9 » 2018-12-05, 20:55

Na wstępie chciałem wycofać tą część wypowiedzi o tym ,że nowi ludzie nie będą przybywać.Dotyczyła ona sytuacji bez certyfikatu. Byłem wtedy 2 miesiące na forum i nagle mój komp wyświetlał mi ostrzeżenia informujące jak bardzo niebezpieczne jest to forum, innym pewnie też, dlatego musiałem wchodzić przez dodanie wyjątku. Zawsze jak widzę taki alert i jak zegar się nie zgadza to jakbym widział w "Matrix" czarne kruki świadczące o hakerach. Z perspektywy czasu muszę przyznać że ostrożność ostrożnością ale poza Botami nadzwyczaj aktywnymi to nie ma innych niepokojących objawów.W czerwcu to był certyfikat, a ostatnio było dziwne zjawisko, że wpisując adres nic się nie pokazywało ale wpisując nazwę forum i poszukiwany problem to forum udawało się uruchomić, ale czasem była informacja o niezdefinowanych stylach.Ponieważ latem zdarza mi się często jeżdzić autobusami komunikacji miejskiej bez klimatyzacji gdy jest gorąco i jestem jedynym któremu się chce otwierać okno w dachu, dlatego zgłosiłem problem licząc że jak jest znany to nikomu to nie zaszkodzi, a jak nie jest znany to będzie to pomocne.Forum to i tak uważam za najlepsze forum polskie w ostatnim tysiącleciu kraju, a osoby prowadzące robią nie tylko mnóstwo dobrej i fachowej roboty, ale co ważniejsze są wzorem z socjologicznego punktu widzenia, dlatego kierownictwa forum bym nie krytykował ani bym nie zmieniał pod żadnym pozorem bo można tylko zepsuć.
Z nieustającymi wyrazami szacunku dla Kierownictwa Forum,i użytkowników
Andrzej
PS. Teraz Forum śmiga idealnie.
Pozdrawiam Andrzej
jacek owsianowski
Posty: 153
Rejestracja: 2015-11-01, 22:57
Lokalizacja: Poznań

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: jacek owsianowski » 2018-12-06, 21:45

Witam,Piniu nie żebraj tylko podaj konto.Pozdrawiam Jacol.
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Waldzither9 » 2018-12-31, 14:21

Nie znam się na prowadzeniu takiej strony, nigdy tego nie robiłem.
Jednak jak w swoim duckduckgo-wyszukiwaczu wpiszę forumlutnicze.pl to wywala mi w jednym z początkowych wpisów cos takiego
https://accessify.com/f/forumlutnicze.pl
może jakaś część porad może zostać wykorzystana do optymalizacji jeśli to w jakimś stopniu może pomóc?
pzdr
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Paramonov
Posty: 211
Rejestracja: 2012-09-23, 00:06
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Paramonov » 2019-01-04, 19:29

Chciał bym zapytać co ze zdjęciami w starych tematach? Mam z 200 wrzuconych zdjęć na forum. Czy dopisywać posty z tymi fotami?
Od jakiegoś czasu sobie myślę że nienachalna reklama nic by nie zepsuła na forum. Może jest jakiś dobry powód że niema reklam, ale tak chciałem sie wypowiedzieć.
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Jerzy S » 2019-01-04, 22:12

jacek owsianowski pisze:Witam,Piniu nie żebraj tylko podaj konto.Pozdrawiam Jacol.
Co racja to racja, chociaż jakąś drobną kwotę można by przelać..
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Waldzither9 » 2019-02-06, 14:30

Forum zyskało na aktualizacji, jest ergonomiczne, szybciej się ładuje i lepiej wygląda.
Pochwały dla Pinia.
michqq
Posty: 582
Rejestracja: 2017-04-04, 20:57

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: michqq » 2019-02-06, 14:34

Ja widać stary jestem i nie lubie zmian.
Bardzo bym prosił o przywrócenie kolorystyki i grafiki początkowej.
Skrzypce – przyrząd do łaskotania wnętrza ucha za pomocą tarcia końskiego ogona o wnętrzności barana.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nie można wejść na Forum Lutnicze

Post autor: Piniu » 2019-02-06, 15:16

Nie ma takiej opcji michqq. Stara skórka nie działa na nowym skrypcie. Musisz sie przyzwyczaić. Nie jestes sam.
Zablokowany