Akces formalny

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Akces formalny

Post autor: Jerzy S » 2016-11-21, 13:07

Wiem, że nie powinienem się odzywać bo instrument rozgrzebany gdyż dzieci płaczą i budowa domu, choroba etc (to akurat prawda :)) ale.. Forum w takiej postaci jak jest powinno istnieć i nic nie powinno się zmieniać gdyż:
- występuje tu coś takiego jak kultura osobista
- są ludzie chętni do pomocy innym
- można znaleźć informacje nt budowy instrumentów w zasadzie zarówno na poziomie ogólno dostępnym (np dla początkujących) jak i na poziomie wyjadaczy i profesjonalistów a to uważam za ważne dla każdego adepta sztuki lutniczej.
:)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Akces formalny

Post autor: Piniu » 2016-11-21, 14:49

poco pisze:... kiedy Zenek Spawacz przekazywał forum nowej administracji ...
Łagodnie powiedziane :) Ja bym napisał,ze spierdolił stąd zostawiając wszystko ;)
PiotrCh pisze:Bardzo fajny pomysł z działem "jedno pytanie do..." :) To może zadziałać.
Też tak uważam. Od dawna się zastanawiałem co zrobić z takimi ludźmi, których Rysiu zmusza do witania się, kiedy w ogóle nie chcą tu zostawać :)

MOżna także, co sugerowałem już dawno - założyć dział widoczny tylko dla wybranych osób i tam można by się spuszczać nad kątem ułożenia struga na belce ;) bez strachu, że wycieknie to do niepowołanych osób.
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akces formalny

Post autor: PiotrCh » 2016-11-21, 16:27

Zenek musi powodować sporo emocji;)
MOżna także, co sugerowałem już dawno - założyć dział widoczny tylko dla wybranych osób i tam można by się spuszczać nad kątem ułożenia struga na belce ;) bez strachu, że wycieknie to do niepowołanych osób.
A tego to ja nie rozumiem...
w zamkniętym gronie to powinno się dyskutować kwestie organizacyjne, takie jak ta chociażby, żeby wszyscy nie musieli czytać wynurzeń nocnych Polaków;)

Czy ktoś jest w stanie w kilku słowach powiedzieć jaka była Zenkowa wizja forum? Bo chyba mówimy o czymś co każdy rozumie inaczej, jakby Zenek był jakimś czarnoksiężnikiem z Oz;)

W zarządzaniu każdym przedsiębiorstwem powinna być sformułowana misja. Tu mówimy o misji, ale każdy ma swoją.

Tutaj wszystko idzie na żywioł, każdy pokazuje to - co robi i dzieli się tym co wie, jak nie w postach to w prywatnych korespondencjach. Zobaczcie ile jest tematów aktualnie trwających projektów, które rokują na ukończenie. Mało co? Widać nie jest to główna potrzeba userów. Główna jest taka, żeby sobie popatrzeć, poczytać i tyle:)
pozdrowienia
Piotr
Witheltz
Posty: 153
Rejestracja: 2012-02-01, 14:57
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Akces formalny

Post autor: Witheltz » 2016-11-21, 16:30

Co do niechęci dzielenia się - ja mam inne doświadczenia - lutnicy to tak samo fajni i otwarci ludzie jak hydraulicy, hydrotechnicy czy filozofowie:)
Nie mówię że nie, sam nawiązałem kontakt z pewnym bardzo fajnym lutnikiem bo okazało się że mamy wspólnych znajomych,tylko się zastanawiam czy to nie miało pewnego wpływu na jego otwartość w sprawach lutnictwa.
MOżna także, co sugerowałem już dawno - założyć dział widoczny tylko dla wybranych osób i tam można by się spuszczać nad kątem ułożenia struga na belce ;) bez strachu, że wycieknie to do niepowołanych osób.
Tylko pozostaje pytanie co zostawić aby zainteresować nowych być może wartościowych członków forum. Ja bym się nie przejmował tym że ktoś robi podśmiechujki bo to świadczy tylko o nim.
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Re: Akces formalny

Post autor: szlifek » 2016-11-21, 22:11

Witam.
Koledzy ! więcej wiary w siebie i innych !
Wiele instrumentów zrobionych przez Kol. jest przecież naprawdę pięknych.
Nie Święci garnki lepią.
A to że ktoś coś zepsuje ? - co w tym dziwnego ?
Nawet po latach pracy zawsze coś nie wyjdzie.
A ilość wiedzy zgromadzonej na forum jest spora - choćby w formie linków do innych stron.
Co do nazwy - to jak ? - " forum stolarzy precyzyjnych " ?
Kilku Kol. - czy im się podoba czy nie - są lutnikami :-D
Od kogo mają się uczyć naprawdę początkujący ?
Od tych co już coś zrobili i popełnili ileś błędów.
Jak to mówią - lepsze jest wrogiem dobrego.
Dobrze jest- nie trzeba psuć.
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
popik10

Re: Akces formalny

Post autor: popik10 » 2016-11-21, 22:57

To i ja się włączę, choć sam to rozkręciłem.
Nie uważam żeby takie dyskusje były jałowe - prostują wiele spraw...
Mógł bym powiedzieć - określają użytkowników. Ja sam na przykład jestem zwolennikiem forum profesjonalnego, przy którym maluczcy się uczą, a nie takiego forum w którym budujemy "socjalizm".
Nie twierdzę, że taka formuła nie jest nam potrzebna, ale moim "marzeniem jest" aby forum miało wysoki poziom merytoryczny - bardzo wysoki.
W pewnym sensie wiem, że to utopia. Niczego to jednak nie zmienia.
Rozumiem też takich którzy nie chcą zdradzić tajemnic warsztatu. Sam tak mam czasami, że zastanawiam się po jaką cholerę mam coś tłumaczyć innym.
Ile pracy, materiału, cierpliwości mnie to kosztowało, i teraz mam to oddać za bezdurno? A jeszcze "koleś" wyjeżdza z jakimś drewnochronem, bądź innym bitexem??
Może Piotr ma konotacje pedagogiczne, ale mnie momentalnie szlag trafia.
Bo odnoszę nieodparte wrażenie, że ktoś ze mnie robi idiotę.
Takie wynurzenia o 23, sie mówi co leży na sercu ;-)
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akces formalny

Post autor: PiotrCh » 2016-11-21, 23:32

Dopóki forum jest otwarte - dopóty będą pojawiać się różne ludzie i ludziska. Nie ma głupich pytań, one po prostu pokazują gdzie człowiek jest na drodze do celu. Jak można się gniewać na nowicjusza, że zadaje pytania jak nowicjusz :)

Prosta sprawa, jeśli drażnią głupie pytania - przy rejestracji może pojawić się wymóg rozwiązania testu składającego się z kilkudziesięciu pytań z przekroju tematyki lutnictwa:) Dopóki chętny nie rozwiąże poprawnie testu - może jedynie przeszukiwać forum, a jedyny dział, w którym może zadać pytanie to dział: "jedno pytanie do..."

Można? Można - to jest tak zwana selekcja wstępna:) Kiedyś na studia były egzaminy - potem można było się dostać z oblaną maturą z matematyki bez żadnego egzaminu - co tu się dziwić?

Moje propozycje są czysto teoretyczne i nikomu niczego nie sugerują :)
pozdrowienia
Piotr
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Re: Akces formalny

Post autor: szlifek » 2016-11-22, 00:05

Witam.
Można też założyć dział zamknięty - jak na elektrodzie.
Jestem czynny na forum cnc.info - to forum właściwie " mechaniczne ".
Tyle lat cierpliwie staram się odpowiadać na pytania dla mnie - co tu pisać - straszne.
Ale - jak ktoś ma się nauczyć ostrzyć wiertło czy nóż do tokarki jak mu ktoś nie wytłumaczy ?
Niby tam panuje " dość swobodna " atmosfera - ale nauczyć się można wiele.
Selekcje i zamknięte działy to ( wg. mnie ) prosta droga do zaniku forum.
Ale - jak sobie Admini zrobią - tak będzie.
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akces formalny

Post autor: PiotrCh » 2016-11-22, 00:13

Selekcje i zamknięte działy to ( wg. mnie ) prosta droga do zaniku forum.
Ale - jak sobie Admini zrobią - tak będzie.
dokładnie tak. To jest prosty mechanizm i łatwy do przewidzenia. Oby to nie miało miejsca na forum.

Tajny kanał jest wskazany ewentualnie do celów administracyjnych, zarządzania itp.
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Akces formalny

Post autor: Piniu » 2016-11-22, 15:30

NO i dobrze, ja też nie jestem za takimi działami, ale selekcję jakąś trzeba wymyśleć. W tej chwili przy rejestracji jest losowe pytanie z zakresu tematycznego forum i to już troszkę zniechęca do rejestracji "jednopytaniowców" bo muszą poszperać w googlach jeżeli nie znają odpowiedzi. Pytanie co dalej? Dział dla początkujacych "jedno pytanie do..." będzie chyba dobrym rozwiązaniem. Pytanie tylko czy ma to być dział czy jeden temat.

Kiedy poznamy czy gość zasługuje na status usera czy nie? Z tym testem to nie wiem... zawsze można w necie poszukać odpowiedzi.

Fajno,ze temat się rozwinął... może coś uradzimy dobrego wspólnie.

Co do merytoryki forum:
...ale moim "marzeniem jest" aby forum miało wysoki poziom merytoryczny - bardzo wysoki...
Rozumiem też takich którzy nie chcą zdradzić tajemnic warsztatu. Sam tak mam czasami, że zastanawiam się po jaką cholerę mam coś tłumaczyć innym.
To można porównać do gościa który chciałby mieć pełny silos zboża, ale nie ma zamiaru do niego nic wsypywać, po czym się dziwi, ze ciągle pusty jest.
Victor
Posty: 163
Rejestracja: 2014-04-27, 13:23
Lokalizacja: UK

Re: Akces formalny

Post autor: Victor » 2016-11-22, 20:51

popik10 pisze:Jakoś by to trza nazwać zgodnie z realiami bo forum lutnicze to nijak nie jest moim zdaniem.
Jeśli chodzi o nazwę to ja tak jak reszta kolegów jestem za pozostawieniem takiej jaka jest, co najwyżej na głównej stronie obok logo dodałbym mały opis. Coś w rodzaju, że to forum pasjonatów lutnictwa, dla amatorów i zawodowców.
Podoba mi się pomysł z działem bez logowania, ale dodałbym bym do niego przypięty poradnik z krótkimi opisami podstawowych czynności potrzebnych do zbudowania gitary. Wiem, wiem... jest wyszukiwarka, ale wydaje mi się, że to mogłoby zredukować ilość pytań typu jak wyznaczyć pozycję mostka.
Natomiast co do zamkniętego działu to mam trochę inny pomysł (w sumie to już jakiś czas temu o tym myślałem). Otóż podzielił bym forum na dwie części (trzy jeśli liczyć dział bez rejestracji), amatorską i zawodową. W części amatorskiej każdy mógłby się udzielić bez restrykcji, a w zawodowej temat założyc mogłaby tylko osoba z niebieskim nikiem (ale odpowiedzieć już każdy zarejestrowany użytkownik). Teraz moją intencją do zorganizowania forum w ten sposób jest możliwość nobilitacji użytkowników. Koledzy którzy już są w grupie zawodowców mogą się chwalić swoimi dziełami bezpośrednio w zawodowej części forum, ale instrumenty zasługujące na wyróżnienie w tematach typu plany/projekty, nasze dzieła z części amatorskiej, mogłyby być przenoszone do części zawodowej. Oczywiście jeżeli jakaś osoba wykazuje szczególny talent to po jakimś czasie zostaje przeniesiona do grupy zawodowców.
Tak mi się coś takiego kiedyś wymysliło przy okazji jak jakiś temat wylądował w "jak tego nie robić".
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Akces formalny

Post autor: poco » 2016-11-23, 00:57

Dla spokojności i normalnego snu proponuję usunąć temat z forum.
To mój wniosek formalny i osobiste zdanie, z którym się całkowicie zgadzam. ;-)
Darek. Ja też nie wiem, a więc jest nas już dwóch. :-x
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Akces formalny

Post autor: Piniu » 2016-11-23, 08:36

darek pisze:O co tu chodzi i gdzie ja jestem? :mrgreen:
Póki co jesteśmy w dziale "pomysły dotyczące administracji" do którego przeniosłem ten temat ;)
popik10

Re: Akces formalny

Post autor: popik10 » 2016-11-23, 11:09

To można porównać do gościa który chciałby mieć pełny silos zboża, ale nie ma zamiaru do niego nic wsypywać, po czym się dziwi, ze ciągle pusty jest.
Nie chodzi o ilość tego zboża tylko jakość. W tym całe clou.
Akces czy tez udział formalny to taka przenośnia. W senie, że forum niby lutnicze, a praktycznie lutników na jednej ręce zliczy.
A w ogóle to można temat zamykać :)
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akces formalny

Post autor: PiotrCh » 2016-11-23, 11:21

to dobrze, że na jednej ręce - bo to dowodzi, że idziemy na jakość;)

Temat jest ciekawy i ważny - proszę nie zamykać, a już na pewno nie kasować. W odpowiednim dziale sobie jest i pokazuje, że forum jest ważne dla tych - co tu napisali. Jak by temat nie leżał moderatorom i adminom (oraz nam - Użytkownikom) na sercu/wątrobie - to by znaczyło, że jest źle. Dopóki ludziom zależy i myślą o tym jak zrobić, żeby było lepiej - dotąd forum żyje:) A dyskusje to tylko dyskusje - Polak musi sobie czasem z drugim pogadać:)
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ