współredagowanie pewnych treści

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

współredagowanie pewnych treści

Post autor: poco » 2015-03-24, 08:37

W trakcie zmian szaty graficznej, serwera, czyszczenia tematów itd. został pominięty jeden dział/temat związany z nazewnictwem stosowanym przez lutników, gitarzystów etc.
Został on wprowadzony w celu stosowania w opisach pojęć właściwych ,a nie funkcjonujących gdzieś w przestrzeni jednej czy drugiej grupy. Inaczej mówiąc nazewnictwo stosowane musi być zrozumiałe przez wszystkich czytających i zgodne z wielowiekową tradycją.
Przywołałem ten problem braku słownika przy okazji tematu podstrunnic, menzur itd., gdzie zwróciłem uwagę na obecność owych rozważań na forum i przeglądając treści zauważyłem jego brak!Był w treści Portalu w poprzedniej wersji forum i po zmianie został niezauważony jego brak. Tutaj nadrabiamy tę zaległość i załączamy go w poprzedniej wersji z zaznaczeniem, że w trakcie przenosin mogły się zagubić jakieś załączniki.
Tutaj przepraszam tych , którzy być może szukali, nie znaleźli pewnych odpowiedzi, a są one w słowniku.
Ponieważ nie unikniemy faktu, że będą stosowane przez różne środowiska inne nazwy ogólnie znanych już pojęć lub ktoś będzie miał istotne uwagi co do treści już istniejących proszę o zredagowanie tej treści, przesłanie na priw, a my ją dołączymy do słownika.

Za tym tematem przesyłam prośbę do kolegów zajmujących się instrumentami smyczkowymi, aby również zamieszczali tematy słownikowe właściwe ich profesji.

Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ