Aktualizacja forum.

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Piniu » 2014-08-25, 14:58

darek pisze:... aż się prosi o odrobinę artystycznego klimatu , "drewnianej atmosfery" , koloru itd.
Przygotowanie motywu wizualnego w przypadku forum długo trwa. Odpaliłem właśnie nowy motyw - może się wam bardziej spodoba :cry:
shopiK pisze:Mi się nie podoba - że zdjęcia nie powiększają się u mnie jak wcześniej, tylko otwierają w nowym oknie.
Dodałem skrypt otwierający je ładniej. Lepiej teraz Shopik? :lol:
darek pisze:Mam 10 calowy ekran...


No przykro nam no...
Tanto pisze:- szybka odpowiedź na końcu tematu
Proszę bardzo. Jest button uruchamiający to.
Tanto pisze:- wyskakujące okienko po najechaniu na nazwę tematu, z fragmentem pierwszego i ostatniego posta.
Tego nie mogę zagwarantować. Do starego forum była taka modyfikacja, do tej wersji jeszcze nie znalazłem... nie obiecuje ale się staram.
Ender pisze:Układ strony z awatarami po lewej i wyraźną nazwą użytkownika nad awatarem był bardzo czytelny, teraz jest postawiony na głowie. Na większości for jest poprzedni układ i to nie bez przyczyny. W podobny sposób są pisane np. pisma urzędowe - nazwa piszącego jest w górnym, lewym rogu.
Mówisz i masz ;-)
Ender pisze:Podoba mi się podgląd wątku w oknie odpowiedzi.
Dodam,ze można w tym widoku zaznaczać części wypowiedzi piszących i klikając z boku odpowiedniego postu "cytuj" wrzucamy cytat do pisanego postu. W poprzednim forum tego nie było, a znacznie ułatwia odpowiadanie na ileś postów. Właśnie w tym poście tego używam ;)
Ender pisze:Brak polskich liter w nazwach tematów i ich podpisach, kolejno od góry, błędy podświetliłem...
Najwyraźniej wina pośpiechu. Ale notoryczne spacje przed znakami interpunkcyjnymi to norma. Skróty bez kropki albo z dwiema itd. Drobnostki, ale źle świadczą o forum.
Widzisz... to bardzo ciekawe jak wygląd forum działa na widzenie. Tak sie składa,ze te literówki są od początku działania forum i jeszcze nikt tego do końca nie poprawił :-D
Nie jest błąd konwersji na nowy skrypt ani tym bardziej pośpiechu. Zobowiązuję się literówki poprawiać na bieżąco.
Tanto pisze:Dodam jeszcze jedną rzecz - w oknie "Nieprzeczytane posty" po kliknięciu na temat skrypt przenosi do pierwszego postu, a nie do pierwszego nieprzeczytanego.
Tak działa ten skrypt, ale popracuje nad tym. Póki co trzeba klikać na cyferkę ostatniej strony lub "ostatni nieczytany post" w wejściu w temat.
Tanto pisze: przydała by się komenda 'Oznacz wszystkie jako przeczytane',
"oznacz wątki jako przeczytane" na górze po wejściu w podforum. Jak znajdę coś innego ciekawego to dodam i napiszę.

Wiem,że zawsze jest tak,że wszystkim się nie dogodzi - przerabiałem to kilkadziesiąt razy na różnych forach jednakże prędzej czy później użytkownicy się przyzwyczajają do nowego i już nie chcą innego :-)

Tyle zmian na dzisiaj.
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: wojtek » 2014-08-25, 16:47

No teraz jest tak jak powinno być .Może okienko do logowania powinno być wyżej ,ale jest ok .To chyba Piniowi należą się podziękowania ,tak że dzięki .
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Jerzy S » 2014-08-25, 17:05

Na poprzednim skrypcie była jedna fajna funkcja, która idealnie trafiała w moje gusta mianowicie - "otwórz wszystko w nowym oknie" czy coś w tym stylu. Mam zwyczaj przeglądać wszystkie nowe posty, a teraz muszę każdy klikać osobno :(
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: michau25 » 2014-08-25, 17:25

Przydałaby się funkcja nieprzeczytane posty zamiast nowe posty, bo teraz dopóki się nie wyloguje i nie zaloguje ponownie to nowe posty nie znikają. Jak się siedzi dłużej na forum to nowe wiadomości mogą się pojawić i robi się bałagan.
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Tanto » 2014-08-25, 20:58

Piniu pisze:
Tanto pisze:- szybka odpowiedź na końcu tematu
Proszę bardzo. Jest button uruchamiający to.
Tanto pisze: przydała by się komenda 'Oznacz wszystkie jako przeczytane',
"oznacz wątki jako przeczytane" na górze po wejściu w podforum. Jak znajdę coś innego ciekawego to dodam i napiszę.
Przycisk 'odpowiedz' to nie to samo co pole do pisania szybkiej odpowiedzi ;-)

'Oznacz wątki jako przeczytane' w podforach wymaga każdorazowego wejścia w dany dział i kliknięcia, jest to dość uciążliwe. Zwłaszcza jeśli ktoś lubi sensownie gospodarować czasem i fora przegląda w trybie "pokaż nieprzeczytanie posty, czytanie tematów którymi jesteśmy zainteresowani, a pozostałe 'ukrywa się' komendą 'oznacz wszystkie jako przeczytane'". Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, dlatego też przyłączam się do prośby o przywrócenie opcji 'pokaż nieprzeczytanie posty'.

Mam sugestię żebyś przemyślał jeszcze jedną rzecz - zamiast komunikatu o wyłączeniu pod starym adresem http://www.forumlutnicze.pl/ powinno znaleźć się forum w nowej wersji. Dlaczego? Bo jak wrzuciłeś nowe forum do katalogu http://www.forumlutnicze.pl/newforum/ to wszystkie linki które ludzie maja pozapisywane w ulubionych, na innych stronach www i w googlu zdechły. Poprawiałeś w bazie danych adresy linków które są umieszczone w postach?
Owszem, można powiedzieć 'jak ktoś chce to niech sobie poszuka na nowym', ale to nie jest dobre rozwiązanie.
Przypuszczam że wystarczy wyczyścić katalog / i skopiować do niego zawartość /newforum/ żeby wszystko chodziło po staremu, ale w nowej szacie.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: shopiK » 2014-08-25, 21:28

Piniu pisze: Dodałem skrypt otwierający je ładniej. Lepiej teraz Shopik? :lol:
No ba! Lepiej

a... ktoś narzekał, że ma mały monitor. To ja też :-) Ja mam 26 cali i forum jest za wąskie - tyle przestrzeni mi się marnuje i muszę przewijać!
I jak tu dogodzić wszystkim? :-) Podziwiam, że ci się chciało tę migracje robić.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Piniu » 2014-08-25, 21:41

Tanto pisze: Przycisk 'odpowiedz' to nie to samo co pole do pisania szybkiej odpowiedzi ;-)
Jest przycisk "szybka odpowiedź jakbyś nie zauważył ;) otwiera okienko szybkiej odpowiedzi.

Co do katalogu /forum to chyba ci cache trzyma bo jest w nim przekierowanie na nowe forum i nie powinieneś widzieć komunikatu.
Sama sugestia jest nie do końca trafna albowiem stary skrypt miał inne podstrony także i tak linki się idą walić i roboty muszą sobie zindeksować je na nowo. Samo forum będzie docelowo pod samą domeną bez /katalog.

Adresy w bazie będę sprawdzać jeszcze chociaż skrypt konwertujący miał to zrobić. ;-)

Wszystko po kolei. Robię to sam i muszę wszystko po kolei sprawdzać. Dzięki za wszystkie sugestie. Będą rozpatrzone i w miarę możliwości wdrożone. Wszystko na pewno nie będzie działać jak na starym bo musiałbym pół skryptu przebudowywać a tego nie chcę (problem z późniejszymi aktualizacjami).
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Piniu » 2014-08-25, 21:43

Ty Shopik przynajmniej wszystko rozumiesz ;) Dzięki za miłe słowa ;)
Mam zamysł,żeby boczne menu chować i rozszerzać forum także może będzie lepiej ;)
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: molu » 2014-08-25, 22:26

Na dole głównej strony, sekcja "kto przegląda forum", wiersz "Zidentyfikowani użytkownicy". Kolor nicków jest mało czytelny na tym tle.. u mnie niebieski i pomarańczowy (?) jest problematyczny.

W wynikach wyszukiwania "Skocz do postu" jest wg mnie za bardzo odsunięty od tekstu, którego dotyczy. Teraz "klei" się do tekstu, który jest poniżej. Poza tym, może jakieś optyczne rozdzielenie kolejnych wyników? Jakaś delikatna kreska (podobna jak rozdzielacz postów), albo nieparzyste wyniki na innym tle?

T.
Awatar użytkownika
TeEn
Posty: 133
Rejestracja: 2013-07-16, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: TeEn » 2014-08-25, 22:28

Gratuluję płynnego Update'a - no i nowy skin - fajny. Choć nie lubię osobiście szeryfowych krojów pisma ale co tam będzie bardziej nostalgicznie :lol: .

Dobrze idzie.
Zdroof
Tomek
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Tanto » 2014-08-25, 22:42

Piniu pisze:
Tanto pisze: Przycisk 'odpowiedz' to nie to samo co pole do pisania szybkiej odpowiedzi ;-)
Jest przycisk "szybka odpowiedź jakbyś nie zauważył ;) otwiera okienko szybkiej odpowiedzi.
Ni ma... jak widać na załączniku, ale przyjmijmy że to problem ostatniej normalnej wersji Opery.

Komunikat widzę jak próbuję wejść na strony które mam zapisane w ulubionych.
Piniu pisze:Sama sugestia jest nie do końca trafna albowiem stary skrypt miał inne podstrony także i tak linki się idą walić...
Nie zupełnie, np w tym adresie
http://www.forumlutnicze.pl/viewtopic.php?t=717 wystarczy dopisać 'new'
http://www.forumlutnicze.pl/newforum/vi ... .php?t=717 i temat się otwiera. Na szczęście linki nie ciągną danych z całej struktury, a jedynie do ID tematu w bazie danych, podobnie jest z linkami do poszczególnych postów, wtedy w grę wchodzi ID tematu i ID postu.
Oczywiście jeśli planujesz przerzucenie forum do katalogu głównego (co popieram) to taka zabawa na chwilę nie ma większego sensu.

Myślisz że nie wiem przez co przechodzisz? Też bawię się teraz w migrację tyle że Joomli i postanowiłem zachować dotychczasowy wygląd strony, dlatego muszę uzyskać taki efekt http://4x4.szczecin.pl/ przerabiając tą skórkę http://www.astemplates.com/itempreview/152 Niezła zabawa w odgadywanie co autor miał na myśli pisząc kod i dlaczego parametry określające wygląd danego elementu są porozwalane po kilku plikach css i dodatkowo w bazie danych :shock: Na chwilę obecną przeróbka wygląda tak http://www.test.4x4-szczecin.pl/ ...a jak skończę z tym to czeka mnie to samo dla forum bo Joomla musi mieć wyższą wersję php niż ta którą obsługuje skrypt forum :-D
Dokładnie cię rozumiem, ale będę sugerował zachowanie jak najwięcej z przydatnej funkcjonalności forum.
Załączniki
lutnicze_screen.jpg
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Piniu » 2014-08-26, 13:34

Nie wiem Tanto o co chodzi z tą Opera. Faktycznie w ogóle nie widzi tego okienka z szybka odpowiedzią. Nawet kawałka kodu. Odpaliłem to na stałe (bez buttona pokaz) i dalej to samo. Jakbys znalazł cos to daj znac bo mi nawet firebug w opera nie działa. W załaczniku jak to wygląda.
Załączniki
sz.jpg
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Tanto » 2014-08-26, 14:41

Teraz jest dobrze, widzę szybką odpowiedź jak na Twoim obrazku, choć przyciski 'wyślij' i 'Pełny edytor' wyglądają u mnie inaczej, ładniej ;-)

Z Operą jest problem, bo po wersji 12.xx zchromili program i nowe wersje to dno i metr mułu ponad nim. Zrobili z tego program dla minimalistów z okrojoną funkcjonalnością i minimalnymi możliwościami konfiguracji, jak szybko nie wrócą do poprzedniej jakości, to przestaną się liczyć na rynku. Wersji 12 raczej nie będą rozwijać, a nową nie ma co się przejmować ;-)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Piniu » 2014-08-26, 14:56

Ja tam używam innych przeglądarek dla sprawdzania skryptów. Normalnie u mnie króluje Firefox. W pracy jestem zmuszony do IE ze względu na aplikacje na .net chociaż już powoli je przebudowują tak,że chodzą na chromie.
ODPOWIEDZ