Aktualizacja forum.

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Aktualizacja forum.

Post autor: Piniu » 2014-08-24, 15:45

Z przyjemnością informuję, że od dzisiaj forum działa na nowym lepszym skrypcie (to to całe badziejstwo dzięki któremu widzimy posty i tematy oraz się komunikujemy ze sobą) :)

To co widzicie teraz jest to strona powitalna w formie mini portalu. Są na niej zgromadzone różne informacje oddające to co się u nas dzieje.

Forum zostało wyposażone (w końcu) w Tapatalk, czyli coś co ułatwia przeglądanie na smartfonie czy tablecie. Niektórzy użytkownicy juz to znają i na pewno się bardzo ucieszą ;) Po szczegóły działania oraz samą aplikacje zapraszam na http://www.tapatalk.com

Moderatorów proszę o sprawdzenie czy uprawnienia działają jak działały i o wszelkie sugestie jeżeli coś jest nie tak niż było.

Pewnie upłynie jeszcze trochę czasu zanim się wszyscy przyzwyczaimy do nowego
skryptu , ale docelowo na pewno nam to wyjdzie na dobre :)

Została zlikwidowana (lub raczej nie instalowałem jej) galeria, gdyż uznałem,ze nie ma to większego sensu, bo nikt z niej i tak nie korzystał.

Zdjęcia w tematach są teraz ustawiane jak należy czyli tak jak je wrzucamy. Jeżeli chcemy inaczej to jest bardzo fajna opcja "wstaw w linii" :) , która pozwala nam na umieszczenie danego zdjęcia/załącznika tam gdzie chcemy.

Z biegiem czasu na pewno dojdą jeszcze różne fajne modyfikacje.

Pozdrawiam i życzę owocnego szukania co gdzie jest :)

W tym temacie można pytać i zgłaszać sugestie na temat nowego skryptu :-D
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: wojtek » 2014-08-24, 16:01

darek pisze:Ach , kto tak pięknie skaszanił takie ładne Forum ?
Teraz aż gryzie w oczy.
Poza tym lutnictwo trochę się różni od np. sklejania modeli statków , że aż się prosi o odrobinę artystycznego klimatu , "drewnianej atmosfery" , koloru itd.
A tak było fajnie ,nic nie widać i jest mało czytelne :shock:
Awatar użytkownika
KrzysiekGl
Posty: 107
Rejestracja: 2014-06-17, 19:48
Lokalizacja: Głogów

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: KrzysiekGl » 2014-08-24, 16:11

Zdjęcia w moim temacie w ogóle nie są czytelne. Zresztą nie tylko w moim. Wygląda to jak nie powiem co.

Jak ja nie lubię zmian... :-/
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: shopiK » 2014-08-24, 16:55

To normalne, że zmiany bolą.
Ale są konieczne - pomyślcie też o administratorze, który walczył ze starym silnikiem.
Wiadomo też, że to pierwsza odsłona, za jakiś czas na pewno pewne niepotrzebne dodatki zostaną usunięte, kolory dopasowane itp. itd. Tylko trzeba adminowi konkretnie zgłaszać co i jak - i będzie powolutku działał.

Mi się nie podoba - że zdjęcia nie powiększają się u mnie jak wcześniej, tylko otwierają w nowym oknie. Przeglądarka Chrome.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Piniu » 2014-08-24, 17:47

Hmm.. jakby nie patrzeć w większości wygląd sie nie zmienił. To samo tł, ta sama belka i logo. Zmieniło sie troche wewnątrz ale kolorystycznie bynajmniej podobnie. Wiem,ze zmiany rażą i sie tego spodziewałem bo zawsze tak jest przy przejsciu na cos nowego, ale była to nieunikniona zmiana. Nie chcielibyście przecież,żeby wasze posty nagle znikneły wraz z całym forum bo ktoś sie włamał, a niestety na starym skrypcie była taka mozliwość.

Co do zdjęć to na pewno będzie jakieś ładniejsze otwieranie shopik zrobione tylko potrzebuje czasu. Z dnia na dzień wszystkiego nie zrobię a nie chcę zamykać forum na dłuższy czas.

Zapewniam was takze, ze nad wyglądem też będę pracować ;-) To nie jest końcowa wersja. Sam muszę też poznać niektóre mechanizmy najpierw.
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 524
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Andrzej » 2014-08-24, 18:29

Nowe zawsze rodzi się w bólu , także nie ma co kokietować . Zrozumiałe że Piniu nie wprowadził zmian bo mu się nudziło.
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Tanto » 2014-08-24, 19:55

Też nie przepadam za zmianami, zwłaszcza jak coś mi odbierają, wiem jednak że aktualizacja oprogramowania bywa konieczna, więc za bardzo nie marudzę, napiszę tylko czego mi brakuje.
- szybka odpowiedź na końcu tematu
- wyskakujące okienko po najechaniu na nazwę tematu, z fragmentem pierwszego i ostatniego posta.

Jeśli chodzi o wygląd, to na stronie głównej usunął bym informację o moderatorach - powtarza się ona po tym jak wejdziemy w dany dział/post, a zielone pogrubione napisy bardzo przyciągają uwagę. Dążył bym do tego żeby strona główna wyglądała podobnie do strony 'nieprzeczytane posty'.
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Ender » 2014-08-24, 20:12

Też nie lubię zmian, ale najwyraźniej były konieczne, nie będę się kłócił.
Ale swoje parę groszy wtrącę :->

Układ strony z awatarami po lewej i wyraźną nazwą użytkownika nad awatarem był bardzo czytelny, teraz jest postawiony na głowie. Na większości for jest poprzedni układ i to nie bez przyczyny. W podobny sposób są pisane np. pisma urzędowe - nazwa piszącego jest w górnym, lewym rogu.

Brakuje mi opcji szybkiej odpowiedzi, przydawała się.

Podoba mi się podgląd wątku w oknie odpowiedzi.

Lista błędów, głównie literówki:
Brak polskich liter w nazwach tematów i ich podpisach, kolejno od góry, błędy podświetliłem:

Tu sie witamy / Tu mozesz sie przywitac i przedstawic
Nasze dzieła / Miejsce na foty waszych wystruganych instrumentow
Ciekawe Konstrukcje /Opisy interesujacych rozwiazan , komentarze tychze itd...
Ogloszenia lutnikow i producentow / Tu mozna zareklamowac swoje wyroby.
Dzial historyczny / Historia lutnictwa , postacie , zdarzenia , informacje
Kupie - Sprzedam / Jak w tytule...
Gitary Elektryczne / Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych . - kropka na końcu zdania, w dodatku po spacji. Niemal wszystkie opisy i tematy nie mają na końcu kropek.
Inne instrumenty / Dyskusje na temat instrumentow nie mieszczacych sie i powyzszych kategoriach
Instrumenty Smyczkowe / Skrzypce , altowki , wiolonczele , kontrabasy etc.
Techniczne aspekty budowy , teoria - niepotrzebna spacja przed przecinkiem
Narzedzia
Gitara klasyczna tematy ogolne
Lakiery . kleje , srodki konserwujace / Rozmowy na tematy wykonczenia instrumentu . rodzai kleju itd - brak kropki lub wykropkowania na końcu skrótu
Narzedzia / Dyskusje na temat narzedzi uzywanych w lutnictwie
Hardware / Mosty , klucze , progi , trussrody itde
Plany i projekty / Dyskusje i prezentacje projektow i planow
Wykonanie i techniki / Jak sie robi ... pytania i odpowiedzi
Inkrustacja / Wszystko o... - może zmienić na "Inkrustacja i intarsja"?
Wzmacniacze , kolumny i efekty / Wszystko o... - przecinek po spacji
wszystko co chcecie.. / Na temat kazdy jaki tylko Wam przyjdzie do glowy! - dodatkowo dwie kropki w tytule, szyk zdania w opisie nieco koślawy, powinno brzmieć - "Na każdy temat jaki..."
majsterkowanie poza lutnictwem / Czesc manualna nie zwiazana z lutnictwem , stolarka i wszystko inne.Pochwalcie sie co robicie ... - spacje przed przecinkami, brak spacji za kropkami
Pomysly dotyczace administracji forum , zazalenia , skargi , propozycje itd ... / Tutaj czekamy na wasza inicjatywe...To co powinno byc a niema , to co jest a nie powinno byc itd itd...

Najwyraźniej wina pośpiechu. Ale notoryczne spacje przed znakami interpunkcyjnymi to norma. Skróty bez kropki albo z dwiema itd. Drobnostki, ale źle świadczą o forum.
W pozostałej części forum już nie szukałem, zapewne będę zgłaszał na bieżąco, jeśli na coś się natknę.
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Tanto » 2014-08-24, 20:43

Dodam jeszcze jedną rzecz - w oknie "Nieprzeczytane posty" po kliknięciu na temat skrypt przenosi do pierwszego postu, a nie do pierwszego nieprzeczytanego.

Brak polskich literek może wynikać z jakiegoś błędu przy przenoszeniu bazy danych, kiedyś coś takiego mnie spotkało :-/
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Piniu » 2014-08-24, 21:41

dzieki za sygnaly. bede sprawdzal po kolei.
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: szlifek » 2014-08-24, 22:14

Witam.
Osobiście wolałbym większe pole - " posty nowe / nieprzeczytane " - czy jak tam zwał.
W starej wersji od razu było widać co i jak.
Ale - dlaczego nic nie zmieniać ? - było inaczej - będzie inaczej.
zw. życie nie stoi w miejscu.
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: shopiK » 2014-08-24, 23:28

A ja właśnie przeglądam sobie forum na telefonie za pomoca tapatalka. Polecam posiadaczom tabletów. Genialne.
kibic
Posty: 394
Rejestracja: 2013-08-23, 07:07
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: kibic » 2014-08-25, 05:50

A mi ogólnie zmiany się podobają :-)

Na plus : sposób dodawania zdjęć (dowolne miejsce, prawidłowa kolejność) zabójcza szybkość, sposób wyświetlania czcionek, tapatalk,

Na minus : sposób wyświetlania zdjęć, kliknięcie na nieprzeczytany wątek powinno przenieść do pierwszego nieprzecztanego posta w wątku a nie na sam początek.


To tyle pierwszych spostrzeżeń.
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: michau25 » 2014-08-25, 07:40

Mi na stronie głównej portalu ciągle wyświetla się, że jest nowy post a przeczytałem go już 3 razy ;-)
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: Aktualizacja forum.

Post autor: Tanto » 2014-08-25, 09:15

Jeszcze jedna rzecz - w 'Nieprzeczytane posty' przydała by się komenda 'Oznacz wszystkie jako przeczytane', bo teraz trzeba otworzyć również tematy które nas nie interesują aby nie pojawiały się w 'nieprzeczytanych'.
ODPOWIEDZ