Aplikacja dla urządzeń mobilnych

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

bartek.gieracki
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-02, 19:58
Lokalizacja: Kraków

Aplikacja dla urządzeń mobilnych

Post autor: bartek.gieracki » 2013-10-02, 20:25

Witam serdecznie, tu pytanie głównie dla administracji forum.
Czy myśleliście o tym żeby na forum zainstalować rozszerzenie, aby na urządzeniach mobilnych móc korzystać z forum za pomocą aplikacji np. TapTalk? Moim zdaniem bardzo ułatwia to przeglądanie forum. Proszę rozważyć moją propozycję :)

Pozdrawiam gorąco!
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-10-03, 11:10

Myśleliśmy, wymaga to jednak przejścia na nowszą wersję forum a tu już są zdania podzielone.
bartek.gieracki
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-02, 19:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bartek.gieracki » 2013-10-04, 16:05

Jednak nowa wersja może usprawnić działanie forum, choć często przeglądałem forum jako gość i nigdy nie zauważyłem problemów. Decyzja należy do administracji! ;)

Pozdrawiam!
popik10

Post autor: popik10 » 2013-10-04, 22:26

Sam często przeglądam forum na telefonie jak np. teraz. I taka wersja mobilna była by super.
Pozdrawiam
bartek.gieracki
Posty: 4
Rejestracja: 2013-10-02, 19:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bartek.gieracki » 2013-10-06, 13:04

Myślę, że więcej użytkowników by na tym skorzystało, ale jak wiadomo nic na siłę - mam trochę doświadczenia z forami, systemami, stronami i wiem jedno, że jak się coś spierniczy to potem ciężko zaprowadzić poprzedni ład i porządek :)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-10-06, 14:50

Te wszystkie "udogodnienia", to dla mnie, jak zegarek z wodotryskiem. :-D
Dodatkowo powiedzmy, kto będzie korzystał z tych nowinek? Tylko kumaci w temacie i nudzący się na postoju, dysponujący stosownym sprzęcichem, a jak wiem z doświadczenia niewiele wnosi się przy tym do tematu, bo i tak wszystko rozgryzamy siedząc przy kompie.
Nie mam pojęcia z czym technicznie wiąże się taka nowość, o której rozmawiamy, ale skoro niewiele wniesie do rzeczywistego funkcjonowania forum, to może lepiej nie ruszać. Cyt : "co się polepszy, to się popieprzy" :-D
Ale takie wapienko, jak ja, może się nie znać na nowoczesności i nie mieć racji. Wszak postępu nie unikniemy.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-02-15, 09:58

Podbijam prośbę bartka. Ostatnio przeglądałem kilka for za pomocą tapatalka czy czegoś tam (aplikacji urządzeń mobilnych). I przyznaję, że rewelacja. Coraz częściej zaglądam na forum z tabletu, czy komórki. Przy okazji porządków można by pomyśleć o migracji na nowszą wersję forum - Migracja wymusi sortowanie i porządki.

Dzieciaki się ucieszą, a wapniaki :-P przyzwyczają się błyskawicznie, bo nowa wersja dla użytkowników końcowych nie będzie różniła się znacznie.
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Post autor: Jerzy S » 2014-02-15, 11:13

Decyzja ostateczna pozostanie w gestii administratora :) Ja jednak strasznie nie lubię korzystać z forów i innych stron przez smartfona, a w tabletach z tego co mi wiadomo jest normalny system operacyjny, więc i specjalnych aplikacji nie potrzeba.
Nie jest to foru mające kilka czy kilkadziesiąt tysięcy użytkowników którzy muszą być na bierząco z wszelkimi nowymi postami. A jak to powiedział Poco i tak to co chcemy rozgryziemy przy kompie.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-02-15, 11:26

jurbassteck pisze: a w tabletach z tego co mi wiadomo jest normalny system operacyjny, więc i specjalnych aplikacji nie potrzeba.
W każdym urządzeniu jest "normalny" system operacyjny. Problem stanowi mały ekran. Aplikacja pozwala dostosować rozmiar do treści postów. No i ważna rzecz. Istnienia takiej modyfikacji NIE ZAUWAŻĄ NAWET użytkownicy komputerów stacjonarnych (ponieważ uruchamia się ona tylko wtedy gdy wykryje, że użyty został tablet)

Również nie chcę tu wymuszać. Ale czas na zmianę silnika forum i tak kiedyś nadejdzie - więc takie propozycje trzeba zawczasu rozważać.
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Post autor: Jerzy S » 2014-02-15, 14:02

Wychodzi tu więc moja nieznajomość tematu oprogramowania :) Dla mnie normalnym systemem jest np windows xp i nowsze (razem z linuxsem czy mac os), a android czy wersja mobile już nie koniecznie :) Ale jakoś nie wyobrażam sobie oglądania zdjęć na malutkim ekranie np 3,5" :)
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-02-15, 14:05

jurbassteck pisze: Ale jakoś nie wyobrażam sobie oglądania zdjęć na malutkim ekranie np 3,5" :)
Bo nie używałeś aplikacji mobilnej :-)

Nie ma co dyskutować, propozycje rzucone. Resztę czas przyniesie. :-)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-02-17, 15:14

Forum będzie upgrade-owane i będzie wtedy Tapatalk ;) Sam tęsknię za nim tutaj :)
ODPOWIEDZ