Boombox za zero PLNów

Pochwalcie się co jeszcze robicie / zrobiliście.
Awatar użytkownika
Dedlof
Posty: 87
Rejestracja: 2017-03-11, 02:11
Lokalizacja: Wrocław

Boombox za zero PLNów

Post autor: Dedlof » 2018-01-18, 13:25

Witam kolegów.
Ogarniając garażowy śmietnik wpadły mi w oko głośniki samochodowe i nieużywane radio. Zrodził sie plan na małego boomboxa do ciurania po garażu i ogrodzie a że radyjko z bluetooth'em to i przy okazji odpadnie problem kablowania telefonu.

Za główne zasilanie radia posłuży zasilacz komputerowy ale dodatkowo pomyślałem że wykorzystam również mały akumulator 12v (6/8/10cm)
Chciałbym żeby to działało tak że kiedy odłączę kabel zasilający to akumulator podtrzyma pamięć stacji i nastawy audio oraz pamięć sparowanych telefonów. Na schemacie wszystko spięte jest do +12. Może jednak lepiej będzie podłączyć aku do radia jedynie w miejscu podtrzymania napięcia? W kostkach DIN jest taki osobny kabelek chyba nazywa ACC.

Z góry dzięki za odpowiedź.
Załączniki
schemat.jpg
Hebluj! Hebluj! Dziadziuś przyjdzie to poprawi siekierką!
popik10

Re: Boombox za zero PLNów

Post autor: popik10 » 2018-01-18, 17:52

Działa u mnie podobny uklad w garażu. Na podtrzymaniu jest mały zasilacz stabilizowany wpiety w gniazdko na stałe.
Awatar użytkownika
Dedlof
Posty: 87
Rejestracja: 2017-03-11, 02:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boombox za zero PLNów

Post autor: Dedlof » 2018-01-18, 22:55

Ok. Czyli schematy do kosza. Aku będzie na podtrzymaniu z opcją żeby go od czasu do czasu podładować. A czy u Ciebie obie masy tzn od zasilacza głównego i ta od zasilacza podtrzymania są spięte razem?
Hebluj! Hebluj! Dziadziuś przyjdzie to poprawi siekierką!
ODPOWIEDZ