Mustang P-51D - model RC

Pochwalcie się co jeszcze robicie / zrobiliście.
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Mustang P-51D - model RC

Post autor: pickups » 2017-07-23, 11:38

Też coś z drewna: model zdalnie sterowany wzorowany na amerykańskim myśliwcu Mustang P-51D.
Wykonany (własnoręcznie) całkowicie z balsy - ożebrowanie oraz pokrycie kadłuba, skrzydeł i stateczników.
Wykończenie: folia chrome Oracover.
Aparatura 6-kanałowa 2,4GHz
Takie miłe hobby... :)
Załączniki
JM-P51D1.1.jpg
Victor
Posty: 163
Rejestracja: 2014-04-27, 13:23
Lokalizacja: UK

Re: Mustang P-51D - model RC

Post autor: Victor » 2017-07-23, 14:06

Fajne. Jakis filmik z oblatania?
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Mustang P-51D - model RC

Post autor: pickups » 2017-07-23, 16:28

Akurat ten model nie miał jeszcze pozwolenia na start :), aczkolwiek jest w pełni gotów do lotu: jest wyważony, ma poustawiane zakresy wychyleń lotek i sterów itd.
Czym później poleci, tym na dłużej starczy ;-)
W takim razie wrzucę fotki z jego budowy...
Załączniki
P51D - elementy.jpg
mustang balsa.JPG
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Mustang P-51D - model RC

Post autor: tomasszz » 2017-07-23, 16:59

Rewelacja :) moje dawne hobby tylko ja się bawiłem w pancerniaki RC :) piękny model i czekam na relację z lotu :)

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Mustang P-51D - model RC

Post autor: pickups » 2017-07-23, 18:17

OK, ale ten model jest drugi w kolejce do lotu - pierwszy to również Mustang, lecz zbudowany ze styropianu (wcześniej kupiłem zestaw z aparaturą).
Ten samolot wyjątkowo mi się podoba ze względu na rasowe, szlachetne kształty. Dlatego zbudowałem 3 modele Mustanga P-51D. Pierwszy, konstrukcji drewnianej, powstał jeszcze w liceum, ale jemu też nie dane było polatać, bo został ukradziony :-(
Ten "świecący" to mój "tribut" dla świetności tego samolotu. Kosztował bardzo dużo pracy. Oklejenie balsą 1mm całości powodowało konieczność wykonania kopyt na wszelkie jego krągłości i profilowanie na nich kształtów pokrycia.
No to załączę jeszcze jakieś fotki :)
Załączniki
JM-P52D-bok.jpg
JM-P51D10.jpg
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Mustang P-51D - model RC

Post autor: tomasszz » 2017-07-23, 18:22

Że tak powiem, nie mam pytań ;) Model zrobiony bardzo czysto. Jedyne co bym jeszcze dodał, to imitację nitów na poszyciu :P ale to już moja taka fanaberia i zboczenie ;)
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Mustang P-51D - model RC

Post autor: pickups » 2017-07-23, 19:17

To żadna fanaberia ani zboczenie (model styropianowy ma obrysy blach i atrapy nitów - załączam zdjęcie). Tylko że ja nie chciałem zrobić makiety (dokładne odwzorowanie istniejącego realnie samolotu ze wszystkimi szczegółami: nity, wiernie odwzorowane chowane podwozie, wyposażenie kabiny, owiewka silnika, napisy na poszyciu odpowiadające konkretnemu egzemplarzowi samolotu itp.) tylko półmakietę - model wzorowany na jakimś samolocie.
To wszystko wymaga więcej pracy, szczegółowej dokumentacji, większych nakładów finansowych. Pilotaż jest dużo trudniejszy a ryzyko uszkodzenia jest dużo większe, gdyż dodatkowe wyposażenie modelu zawsze niekorzystnie odbija się na jego wadze (zwiększeniu obciążenia jednostkowego powierzchni nośnej skrzydeł) i zwiększeniu prędkości modelu.
Modelarstwo lotnicze to tylko takie okazjonalne, sentymentalne hobby. Dlatego nie mam ambicji budować makiet.

A tak w ogóle to jestem tu ze względu na gitary i moje przetworniki :->
===================
Zagadka: :roll: Jakimi szczegółami różni się model na pierwszym i ostatnich zdjęciach ?
Prawidłowa odpowiedź brzmi: wykończeniem owiewki kabiny. Na pierwszym jest wykonanie aktualne.
Załączniki
RC1 Mustang P-51.JPG
ODPOWIEDZ