Pomóżcie w tuningu samochodu - dodatkowe światła

Pochwalcie się co jeszcze robicie / zrobiliście.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Pomóżcie w tuningu samochodu - dodatkowe światła

Post autor: shopiK » 2012-11-24, 19:44

Co będę szukał po innych forach, jak tutaj mamy niezłych rzeźbiarzy. Problem jest następujący. Mam w swoim opelku zainstalowane światła led do jazdy dziennej. Światła znajdują się w kratkach po bokach zderzaka. Jednak kratki te mają dość ostry kąt wględem osi pojazdu. Efekt - światła święcą za bardzo na boki i mam wrażenie, że jestem słabo widoczny. Kupiłem więc za grosze nowe światła i ramki przystosowane do halogenów. W miejsce halogenów chcę wstawić ledy (wszystko zgodnie z prawem). Jednak, jeśli zamontowałbym światła tak jak oryginalne halogeny - to znowu będą świecić na boki (mniej niż obecne, ale jednak). LAmp nie ma do czego przykręcić - więc chcę przylaminować do kratek.

Pomyślałem, że zamocuję je pod odpowiednim kątem za pomocą włókna szklanego (bo mam tego sporo). Ale jak tu zrobić ładnie wykończony element.
Opcji było kilka - próbowałem wymodelować z gliny, a potem planowałem oblać żywicą z włóknem, a glinę usunąć - ale to dla mnie za trudne - nie wyszło.

Więc może zrobić tubę (rurę) z kartonu w niej osadzić światła - i wszystko zalać żywicą - po usunięciu kartonu powinienem mieć wystarczająco równą powierzchnię.

Jest jeszcze jeden problem: otwory w kratkach nie są okrągłe, ale owalne. Wszystko widać na zdjęciu - papierowa tuba jako szablon niby rozwiąże sprawę, ale może macie jakieś prostsze rozwiązania.

Proszę, tylko nie rozpoczynać dyskusji w stylu - po co ci to, lub kup dedykowane itp. Dedykowane nie wyglądają tak dobrze, a poza tym kosztują 800zł. A ledy chcę mieć bo drugiego mandatu za brak świateł nie zniesę.
Załączniki
lampy_tyl.jpg
Lampy razem z papierem bym zalaminował tworząc jeden komponent
lampy_rzut_front.jpg
Papier by się usunęło.
astra.jpg
Tu widać o które miejsca mi chodzi
lampy_problem.jpg
Problem też w tym, że otwory mają owalny, a nie okrągły kształt
lampy_odpowiedni-kat.jpg
Taki powinien być odpowiedni kąt
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-11-24, 20:57

A pomyślałeś o wykorzystaniu rury kanalizacyjnej PCV na tą obudowę?
Łatwo się obrabia, klei, formuje na gorąco, maluje, a dodatkowo zawsze możesz z dużej zrobić mniejszą stosownie do potrzeby poprzez rozcięcie wzdłużne, zwinięcie i "zeszycie" na gorąco.
Groszowy wydatek, a możliwości nieograniczone.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-11-24, 23:14

No. i to jest konkret. Myślałem o takiej rurze i nawet szukałem, ale nie znalazłem odpowiedniego rozmiaru (7cm). Rozcięcie to rozwiązanie. Tylko czym "zgrzewać"? W sumie kropelką też pójdzie.

aaa... Jest jeszcze jeden kłopot. To i tak będę musiał mocować za pomocą żywicy. Nic innego nie klei się do tych wrednych kratek.... Jakiś twardy plastik.
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-24, 23:32

Dlaczego od razu żywicą ? jest tyle klei do PCV , powinieneś zrobić uchwyty pod mocowanie halogenów jakie zdemontowałeś . Jak pisze PO CO możesz wyginać termicznie ( nad gazem ,opalarką ) piszesz że potrzebujesz fi-70 kup rurę kanalizacyjną fi-80 ,wytniesz sobie na wymiar ,a z tego co Ci zostanie zrobisz kątowniki i dopasujesz do do otworów na wkręty w maskownicy . Jak w poście wyżej możliwości obróbki ( temat rzeka) a i koszt nie wielki ;-)
Drobnym Wiórkiem
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-11-25, 00:30

Uwierz mi, że te kratki są z dziwnego plastiku. Nic się go nie trzyma, ani technicol (do twardych plastików) ani patex, ani kropelka, ani super glue... Przerabiałem to montując inne światła na obecnych kratkach (potwierdzenie znaleźć można na forum astry). Dopiero żywica - a i to tak średnio. Dlatego wykorzystam istniejące zatrzaski, na których "nabuduję" żywicą mocowanie. Lampę do rury pcv przykręcę, ale już rury do kratki nie przykręcę, bo nie chcę mieć śrub na widoku. Od przodu nie może być nic widać.

Halogenów nie wymontowywałem. Kupiłem puste kratki. Oryginalne halogeny mają specjalne mocowanie na zatrzaski. Nie ma żadnych otworów na wkręty - wówczas nie byłoby tego wątku. Te zatrzaski (haczyki) wykorzystam.
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-25, 12:41

Sugerowałem się mocowaniem z forda . Jeżeli będziesz wklejał to spoinę proponuję wzmocnić drobną siatką mosiężną ,( dostępna na ul. Łęczyckiej ) zgrzej siatkę z plastikami lutownicą ,i dopiero żywica


siatka W trzeciej minucie gość wzmacnia siatką
Drobnym Wiórkiem
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-11-25, 13:25

I siatkę też łatwo się modeluje. Ciekawe rozwiązanie, dzięki.
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-25, 13:36

Na ul. Rymanowskiej przed Złomrexem powinien być warsztat specjalizujący się w klejeniu plastików , sprawdź może koszt takiego klejenia będzie na tyle niski ,że nie będzie Ci się opłacać kleić samemu
Drobnym Wiórkiem
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-11-25, 23:17

Nie sądzę. Popatrz na zdjęcie nr 2. To nie jest zwykłe klejenie - tu chodzi o uzupełnienie dziury... To już jest rzeźba. Można to niby gdzieś tam przykręcić z tyłu, ale pusta przestrzeń będzie wyglądała, jakby nie od tego było... nie chcę tego.
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-25, 23:45

Z łodzi jesteś ,chętnie bym zobaczył co kombinujesz, to nic nie kosztuje :-) a może pomogę
Drobnym Wiórkiem
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-11-26, 01:26

Ja zasadniczo za dużo kombinuję :-) Ale skończyła się kasa i czas na budowę kolejnej gitary, to kombinuję :-)
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-26, 19:22

:-) Z kombinowaniem to chodziło o to ,że chciał bym zobaczyć tą kratkę, którą kupiłeś i oryginalny halogen i te światła do jazdy dziennej . Podałem Ci nr tel. gdybyś potrzebował pomocy lub porady ,jak sam wiesz zdjęcie nigdy nie odda realizmu , że nic nie kosztuje ? Jesteśmy z tej samej miejscowości , jesteśmy uczestnikami tego samego forum , więc nie widzę żadnego powodu że by nie pomóc Ci w twojej pracy nad tymi światłami ,lub bardziej w podpowiedzeniu Ci i wpuszczeniu świeżego powietrza w ten projekt ( czasami jest tak że zapętlamy się myślami próbując wymyślić coś, a spojrzenie osoby postronnej ,może rozwiązać problem w bardzo prosty sposób )
Pozdrawiam
Drobnym Wiórkiem
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-11-26, 20:03

Dzięki. W początkach grudnia się odezwę. Teraz mam pół godzinne przerwy w robocie co jakiś czas - to sobie piszę na forum :-)
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-12-04, 23:25

No to auto już ztuningowane.... wypadek miałem :-(
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-12-04, 23:59

W d... z autem, ale czy Tobie nic się nie stało?
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ