Piękno samo w sobie...

Opisy interesujących rozwiązań , komentarze tychże itd...

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Piękno samo w sobie...

Post autor: palisander » 2012-06-05, 09:31

To ja po poprzednim temacie który, rozpoczął się gitarą z kanistra , a potem było trochę humoru w wykonaniu Poluzjantów z butlo basem który sam wstawiłem trochę się zreflektuję.
Oto przepiękna gitara wykonana przez pana , który nazywa się Roberto Bellucci.
Piękna robota i wymagająca masy czasu i cierpliwości żeby inkrustacje, binding oraz wykończenie instrumentu wyglądało jak załączonych obrazkach. Konstrukcja także ciekawa bo użyte drewna do budowy double top odbiegają od przyjętych standardów w budowie gitar klasycznych. Cieszy oko i z tego co słychać w tle ucho także...

http://www.youtube.com/watch?v=UKtjdEXY ... re=related
podstawa to dokładność
popik10

Post autor: popik10 » 2012-06-05, 10:01

Piękna :-D
robota też
Pozdrawiam
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Post autor: szlifek » 2012-06-05, 11:18

witam.
faktycznie - piękna.
akurat taka kolorystyka najbardziej mi się podoba .
warto zwrócić uwagę na mocowanie strun.
w tym wypadku naciąg nie odrywa podstawka od płyty tylko dociska .
mniejsza szansa na odkształcenia typu " wybulwienie " płyty.
co za tym idzie belki mogą być inne i inaczej rozstawione - sprytne.
pozdrawiam
pamiętaj o cyklinie !
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-06-05, 11:42

Piękne instrumenty ten Pan wykonuje. Perfekcyjnie wykończone i z przepięknymi zdobieniami. Zastanawiam się tylko kiedy on sypia bo potrzeba na to masę czasu , a zrobił już mnóstwo podobnych instrumentów.... :idea: Musi być bardzo pracowitym człowiekiem, a to mi bardzo imponuje. Zastanawiam się czasem czy nie podpisał jakiegoś cyrografu z kimś kto ma ogon, rogi i racice.... hehehehe....

Oczywiście to żart. Nie mniej jednak zawsze z wielkim podziwem i zachwytem patrzę na jego pracę w postaci instrumentów jakie wykonał.
podstawa to dokładność
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Post autor: szlifek » 2012-06-05, 11:48

witam.
mam podejrzenie - graniczące z pewnością - że się po prostu nie rozprasza na inne " czynności " .
jak się zastanowić to ile czasu marnuje większość z nas na różne pierdółki ?
wiem z własnego doświadczenia.
zdaje mi się że dobrze można robić tylko jedną rzecz w tzw. życiu - albo - albo .
z takiego działania biorą się mistrzowie .
pozdrawiam
pamiętaj o cyklinie !
popik10

Post autor: popik10 » 2012-06-05, 12:18

Co racja to racja, sam mam zamiar skupić się na jednym typie instrumentów ale jakoś nie wychodzi.
Pozdrawiam
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-06-05, 16:59

Wrzuta n/t piękna i sposobu jego osiągnięcia. Powiedzcie z jakiego badyla jest to drewno o takim rysunku. Podejrzewam raczej kanapkę przesuniętą, ale.... i co to za duble top, a raczej z czym to się je.Pozdrawiam, Ryszard
http://www.youtube.com/watch?v=7KBMd1ad ... creen&NR=1
via vita curva est
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-06-05, 21:16

Tu masz Ryszard link do manufaktury pana Obrien"a i pogląd jak tworzy sie płyty wierzchnie duble top z Nomexem.

http://www.youtube.com/watch?v=uIq-Exdm ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=hcXZRhJF ... ure=relmfu

Może to subiektywna opinia mojego chorego umysły, ale osobiście uważam, że dużo lepiej to brzmi w akustykach niż w klasykach. Kwestia gustu oczywiście .
podstawa to dokładność
popik10

Post autor: popik10 » 2012-06-06, 06:48

Słowem regularna jachtowa przekładka :-D
Tylko materiały inne i inne grubości, dobre to, podoba mi się :-D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-06-06, 08:19

poco pisze:Wrzuta n/t piękna i sposobu jego osiągnięcia. Powiedzcie z jakiego badyla jest to drewno o takim rysunku.
To drewno na boczkach i tyle które pokazałeś na filmiku to ZIRICOTE. Bardzo ładne drewno na boczki i tyły gitar. Trochę podobne w rysunku do Cocobollo ale ma bardziej kontrastowy rysunek usłojenia ...
podstawa to dokładność
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-06-06, 16:07

Polazłem do googla i znalazłem informację n/t tego drewna. Niesamowite, co przyroda potrafi wyczarować, a drugie, to jak człowiek potrafi to wykorzystać. Patrząc na rysunek usłojenia, to widziałem autentycznie fornir posklejany z przesunięciem coś ok 1/2 szychty np w ilości 10 -15 szt, a następnie wystające "schody " zeszlifowane do wymaganej grubości. Już oczami wyobraźni widziałem ten pakiet forniru i przekładanie od środka prawo-lewo, prawo-lewo, a potem po oszlifowaniu sklejenie do szerokości płyty tylnej. Też taki rysunek by się udało uzyskać. Trzeba by było tylko odpowiednie drewno wyczaić.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ