[s] frez trzpieniowy z łozyskiem na górze, trzpien 1/2"

Czyli ogłoszenia.

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

[s] frez trzpieniowy z łozyskiem na górze, trzpien 1/2"

Post autor: molu » 2012-02-29, 12:24

Witam

Przez niedopatrzenie zakupiłem frez, który nijak nie pasuje do mojej frezarki, i w związku z tym chętnie odsprzedam, lub wymienię na inny.

Pierwsza i najważniejsza rzecz - frez o trzpieniu 1/2" (pół cala, czyli 12,7mm).
Frez Silverline z łożyskiem górnym, wymiary: trzpień 1/2", średnica części skrawającej 3/4", wysokość części skrawającej 1", średnica łożyska 3/4".
Zdjęcie

Kupiłem na amazonie, i sprzedaje w cenie zakupu - całe 29 zł.. plus przesyłka. Ewentualnie, jak wspomniałem na początku - wymiana.

T.
popik10

Post autor: popik10 » 2012-02-29, 13:01

Mnie już nie potrzebne takie ustrojstwa, ale jak nie sprzedasz to spróbuj może przetoczyć to na tokarni na uchwyt 8 mm bo podejrzewam taki właśnie masz.
Takie przetoczenie to mi się wydaje zaledwie kilka złotych. O ile w ogóle się da, ale nie widzę podstaw by było to nie możliwe do wykonania.

Pozdrawiam
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-02-29, 13:26

Ten frez na zdjeciu ma wymiary pol cala czesc robocza a trzpien do mocowania we frezarce -jedna czwarta...
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: molu » 2012-02-29, 13:47

Zenek_Spawacz pisze:Ten frez na zdjeciu ma wymiary pol cala czesc robocza a trzpien do mocowania we frezarce -jedna czwarta...
Masz rację, nie zwróciłem na to uwagi. Zdjęcie jest z amazona, i wyświetla się na stronie z frezem, który mam do sprzedania. W takim razie to jest chyba poprawne zdjęcie

popik10 - uchwyt mam 12 mm. Zapytam kolegi tokarza, czy podjąłby się przetoczenia. Jednak wolałbym nie kombinować, i mieć fabryczne 12mm.

T.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-02-29, 21:43

Przetoczyć trzpień, to zrobić sobie wibrator. To są obroty rzędu 22 - 32 k! To musi być bardzo precyzyjnie przeszlifowane. Popik pytał mnie o tą frezarkę Silverston, a ja napisałem, że tam mogą być frezy calowe i tak jest. Ja ma komplet z chwytem 6,3 , bo pozostał po kradzieży frezarki i też mogę sobie w ucho go włożyć na dzień dzisiejszy. Muszę zlecić wykonanie tulejki zaciskowej na ten wymiar. Na aledrogo często handlarze oferują w super cenie narzędzia, a użytkownik budzi się lżejszy o kasę, bo sprzedający "zapomniał" napisać, że to wymiar w calach lub się na tym nie znał. Dla takich ludzi 6 mm, czy 6,3 mm, to żadna różnica.
Dlatego lepiej zapytać wcześniej i to mailem, bo będzie ślad. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ