"admira flamenco" regulacja

Wszystko związane z lutnictwem, a nie pasujące do innych działów

Moderator: Jan

Pat
Posty: 2
Rejestracja: 2015-05-25, 15:24

"admira flamenco" regulacja

Post autor: Pat » 2015-05-25, 20:15

Dzień dobry, nazywam się Patryk. Nie ukrywam, iż zarejestrowałem się na forum, ponieważ szukam pomocy w "wyregulowaniu' mojej gitary. Nie jestem zatem lutnikiem, mam nadzieję, że to forum służy również takim poradom. Gitara, którą kupiłem z myślą o nauce flamenco to "Admira flamenco". Co do samej gitary to spełnia ona moje oczekiwania co do tego jak powinna wyglądać i brzmieć gitara do tego rodzaju muzyki. Jest lekka, ma jasne i klarowne brzmienie. Problem z tym instrumentem polega na zdecydowanie zbyt wysokiej akcji strun.Potwierdzenie tego faktu, znalazłem na dwóch zagranicznych forach, podaję linki :
http://www.flamenco-rumba.com/t12210-de ... a-flamenco
http://www.woodworkforums.com/archive/i ... 86323.html

Z informacji, które znalazłem wynika że akcja strun w typowej gitarze flamenco to : 3mm(max 3.5mm) na 12 progu(u mnie 6mm), oraz 8mm przy siodełku (u mnie ok 1.2-1.3 cm). Na potwierdzenie tego faktu załączam zdjęcia. Oprócz standardowej regulacji gryfu w grę musi wchodzić, jak sądzę, także piłowanie siodełka.
I tu drodzy forumowicze pytanie i prośba do Was. Czy ktoś jest na tyle obeznany z tematem gitar flamenco i podjąbym się zrobienia tego? Gitarę mógłbym dowieść, jeśli byłoby to w woj. zachodniopomorskim lub wysłać kurierem. Proszę o pomoc i poradę.
Załączniki
IMG_20150525_204605.jpg
IMG_20150525_210140.jpg
IMG_20150525_210721.jpg
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: "admira flamenco" regulacja

Post autor: Jerzy S » 2015-05-25, 23:06

A zaraz przyjdzie dziadek i będzie naprawiał radio :)
Wysokości akcji nie mierzysz przy mostku tylko nad progami. Z tego co widzę do zrobienia jest siodełko mostka, bo raczej nie masz regulacji gryfu :)
Czytaj forum a wszystkiego się dowiesz :)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: "admira flamenco" regulacja

Post autor: poco » 2015-05-25, 23:48

Kolego Pat. Teraz będzie pat w naszych relacjach, a to za sprawą nie przestrzegania regulaminu forum.
Forum lutnicze, to nie jest przydrożny bar z wysokimi stołkami.
Dlaczego zawieszam temat? Czytaj regulamin.
Przyszedł dziadek i reguluje radio. ;-) :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Zablokowany