budowa kontrabasu

Miejsce na zdjęcia i opisy zbudowanych instrumentów

Moderator: Jan

Radziu
Posty: 14
Rejestracja: 2016-04-21, 09:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

budowa kontrabasu

Post autor: Radziu » 2016-04-21, 14:42

Witam serdecznie! Dotychczas nie spotkałem tutaj nikogo, kto by się podjął zbudowania samodzielnie kontrabasu. Ja mam to już za sobą i chętnie się tym z zainteresowanymi podzielę. Owszem, był tu ktoś w 2011r. kto miał takie plany, ale chyba na nich się skończyło.
Z wiedzą na ten temat zaczynałem od zera. Na początku zbierałem wszelkie najdrobniejsze informacje o kontrabasie z różnych możliwych źródeł, a w międzyczasie sprowadziłem już sobie materiał - klon z Austrii oraz świerk z okolic Istebny. Najgorzej było ze świerkiem, ale jakoś sprostałem temu wyzwaniu.
Kontrabas budowałem 3 lata z dużymi przerwami. Po prostu jak czegoś nie rozumiałem, bądź nie byłem pewien, to odstawiałem robotę, aby temat "dojrzał". Z pewnością każdy z was wie ile potrzeba człowiekowi pokory przy budowie instrumentu.
Instrument brzmi świetnie - najprościej mówiąc jak normalny kontrabas :-) - czysto, donośnie i głęboko.
Przedstawiam dwa zdjęcia wykonanego kontrabasu. Zainteresowanym mogę zaprezentować całą dokumentację fotograficzną z jego budowy.
[attachment=0]foto 2.jpeg[/attachment
Załączniki
65.JPG
65.JPG (32.95 KiB) Przejrzano 3693 razy
63.JPG
63.JPG (23.24 KiB) Przejrzano 3693 razy
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: budowa kontrabasu

Post autor: PiotrCh » 2016-04-21, 22:40

Cześć:)

Piękna robota i instrument - brawo!
Oczywiście ja jestem zainteresowany przynajmniej krótkim opisem procesu budowy. Oczywiście im więcej fotek chciałbyś przedstawić na forum - tym wspanialej:)
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: budowa kontrabasu

Post autor: Piniu » 2016-04-21, 22:44

Super. Podziwiam. Chetnie obejrze relacje

Wysłane z Tapatalk.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: budowa kontrabasu

Post autor: poco » 2016-04-22, 06:57

Robota na medal i w związku z tym wręcz "domagam" ;-) :-D się relacji fotograficznej i opisów z przebiegu tworzenia sprzętu.
Pokaz zaplecze narzędziowe, relacje z "prac ręcznych" /jeżeli są/ i całe otoczenie tego przedsięwzięcia.
To są rzeczy wręcz bezcenne dla przyszłych chętnych podjęcia takiego wyzwania.
Szacun dla twórcy.
Pozdrawiam, Ryszard

PS Relację otwórz w stosownym dziale, to będzie to czytelne i łatwe w dostępie.
via vita curva est
Radziu
Posty: 14
Rejestracja: 2016-04-21, 09:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: budowa kontrabasu

Post autor: Radziu » 2016-04-22, 10:27

Proszę mi podpowiedzieć, gdzie mam te zdjęcia umieścić, żeby już nie było potem problemów.

Przede wszystkim dziękuję za tak miłe słowa. Jeśli macie takie życzenie, chętnie się z wami podzielę. Sam wiem jak mi było ciężko na początku żeby cokolwiek na ten temat znaleźć.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: budowa kontrabasu

Post autor: Piniu » 2016-04-22, 11:07

W plany i projekty załóż wątek o budowie i tam opis i zdjęcia po kolei co i jak ;)
ODPOWIEDZ