GOLD FUZZ - przester o maks. długim czasie wybrzmiewania

Wszystko o...

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-09-04, 07:08

Zenek_Spawacz pisze:Ciekawa sprawa... Moze sie Piniu zasugerowal ponizszym zdaniem:
pickups pisze: ...to raczej technologia nie dla elektroników amatorów ....
Tak właśnie było. Niech pan Pickups się zdecyduje, bo najpierw coś zapodaje, potem pisze,że "to nie dla elektroników amatorów" a w kolejnym poście z kolei wtrąca,że

"dedykuję młodym "zapaleńcom" gitary, którzy potrafią łączyć fascynację gitarą z umiejętnościami typu "zrób to sam"

Spoko.. temat ten jest wrzucony na wielu forach i wszędzie dyskusja gorąca ;) Taki już jest pan Pickups.
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Post autor: szlifek » 2013-09-04, 07:40

Witam.
Kol. konstruktorowi chodziło chyba o problemy z lutowaniem elementów powierzchniowych smd.
Przy zastosowaniu przewlekanych płytka wyjdzie większa i tyle.
Swoją drogą - w takich układach pcb musi być zaprojektowane z uwzględnieniem prowadzenia masy , odsprzężeń , itp.
I pierwsza ( pierwszy projekt ) nie koniecznie będzie ok.
I zastosowałbym inne opampy - ( np ) TL061 - są o wiele bardziej " oszczędne " - jeśli chodzi o pobór prądu.
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
popik10

Post autor: popik10 » 2013-09-04, 08:01

Kryptoreklama też jest bo skoro napisane zostało...
"Stronę dedykuję młodym "zapaleńcom" gitary, którzy potrafią łączyć fascynację gitarą z umiejętnościami typu "zrób to sam"
a w środku.....
- możliwością uzyskania długiego sustainu również z przetwornikami typu "single coil" (w tym przypadku zalecane są przetworniki bezbrumowe)
Które to można kupić u w/w pana. A zrobić samemu raczej nie.

To jak dla mnie to taka trochę żenada, powiedz pickups, że chcesz sprzedać pickupy a nie owijasz w bawełnę.
Pozdrawiam
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Post autor: szlifek » 2013-09-04, 08:07

Witam.
No tak - to trochę śmieszne w sumie.
Chyba lepiej by brzmiało - robię przetworniki - a tu zalecany schemat efektu ( czy jak tam zwał ).
Miałem nawet zaprojektować pcb ( z ciekawości ) do tego schematu - ale boję się .
Jeszcze naruszę prawa autorskie i skończę w sądzie :shock: :shock:
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pickups » 2013-09-04, 08:49

Piniu pisze:... temat ten jest wrzucony na wielu forach...
Prócz tego tylko na jednym Forum - gitarzysta.pl, które bardzo cenię, bo to właśnie Administrator tego Forum sam zwrócił się do mnie z propozycją pisania na nim, i by żaden pomniejszy moderator nie mieszał w moich postach, nadał mi (być może mylący innych) status "sklep muzyczny" :). Może dlatego PiotrCh nawiązywał do "reklamy produktu" czy jakiejś innej komercji.

PiotrzeCh, każda dyskusja jest ożywcza, zmusza do myślenie i ewentualnej weryfikacji założeń. Dlatego dziękuję Ci za Twoje uwagi.

Piniu, różny jest stopień zaawansowania elektroników-amatorów. Wiele lat temu, będąc szefem wydziału produkcji elektronicznej w pewnej firmie, to właśnie z zapaleńców elektroników (po technikum) miałem niejednokrotnie większy pożytek w zakresie projektowania urządzeń elektronicznych niż z elektroników po studiach.

Szlifek, jeśli chodzi o oszczędność prądu układów TL061 to układ z TL072 pobiera 3-4 mA, więc nie wiem czy jest się o co bić.
A w ogóle to nie lękaj się :) Moja "czerwona uwaga" jest rutynowa i oczywista i nikogo w cywilizowanym świecie nie powinna zaskakiwać ani przestraszać.


Co do przetworników bezbrumowych to poruszam tę sprawę, bo jest to warunek poprawnego działania urządzenia o tych cechach (bardzo dużym wzmocnieniu sygnału). Dla bardziej zaawansowanych to oczywista oczywistość. Sprawa dotyczy w szczególności singli, bo z humbuckerami nie powinno być problemu. Oczywiście można mieć single Kinmana czy inne.
Niezwrócenie uwagi na tę sprawę byłoby z mojej strony nieuczciwe, bo układ mógłby buczeć i się sprzęgać i za chwilę na forach pojawiłyby się wypowiedzi, że schemat jest do d...
------------------------------
Widzę, że temat spotyka się z żywą dyskusją. Jesień sprzyja majsterkowaniu i rozwijaniu pasji. Może więc pasjonaci udoskonalą ten układ, a może stworzą swoje, nowe, lepsze konstrukcje. I o to mi chodziło tworząc stronkę.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-09-04, 10:01

pickups pisze:Prócz tego tylko na jednym Forum - gitarzysta.pl,
mała poprawka - gitarzysci.pl ;)
pickups
Posty: 180
Rejestracja: 2013-04-11, 18:59
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pickups » 2013-09-15, 14:26

Dzięki Piniu za poprawkę.
Uwzględniłem nieco uwag Kolegów i dokonałem korekty oraz rozszerzenia opisu przystawki efektowej typu przester.
Byłem zmuszony również zmienić nazwę (już wcześniej ktoś nazwał swoje urządzenie "gold"). Tak więc spełniłem również oczekiwania tych, którzy nie lubią złota :)

Aby nie być "goły i słowny" zamieściłem również fotki przykładowego (mojego) wykonania urządzenia.
ODPOWIEDZ