Odklejanie gryfu

Jak się to robi ... pytania i odpowiedzi.

Moderator: poco

Tio
Posty: 43
Rejestracja: 2014-04-12, 12:54

Re: Odklejanie gryfu

Post autor: Tio » 2014-11-23, 21:44

udało się : ) w miarę... nie wygląda jeszcze pięknie ale to jeszcze dopracuję ;) tu i tam trochę drewna brakuje itp, w każdym razie jest w miarę prosto i kąt jest dobry. Nie wiem czy dobrze zrobiłem przyklejając odstającą końcówkę podstrunnicy (ta, która seryjnie przyklejona jest do pudła) do podkładek na vicol. Na następny dzień w tym miejscu powstał ogromny garb i gra powyżej 5 progu jest praktycznie niemożliwa. Mam za to kompletną podstrunnicę oderwaną wcześniej brutalną metodą z innego akustyka, progi nabite w takim samym rozstawie. Pytanie moje to czym ją przykleić i jak uniknąć wybrzuszania materiału ?
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Odklejanie gryfu

Post autor: poco » 2014-11-24, 00:57

Nie czytasz forum, palisz głupa albo próbujesz wymyślić proch.
Tyle napisaliśmy się postów n/t klejów, sposobu użycia itd, że dzieciak z podstawówki by nie popełnił błędu /on już umie czytać !/.
Na wikol, to możesz płyty paździerzowe kleić, nie instrumenty.
Zacznij używać szarych komórek i receptorów uruchamiających one,a gdy już nic nie da rady, zadawaj pytania. :evil:
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Odklejanie gryfu

Post autor: Jerzy S » 2014-11-24, 01:13

Na alledrogo jest Titebond oryginal w przystępnej cenie, można się pokusić.
Tio
Posty: 43
Rejestracja: 2014-04-12, 12:54

Re: Odklejanie gryfu

Post autor: Tio » 2014-11-24, 07:27

poco pisze:Nie czytasz forum, palisz głupa albo próbujesz wymyślić proch.
Tyle napisaliśmy się postów n/t klejów, sposobu użycia itd, że dzieciak z podstawówki by nie popełnił błędu /on już umie czytać !/.
Na wikol, to możesz płyty paździerzowe kleić, nie instrumenty.
Zacznij używać szarych komórek i receptorów uruchamiających one,a gdy już nic nie da rady, zadawaj pytania. :evil:
Pozdrawiam, Ryszard
przeglądąłem wczoraj chyba wszystkie tematy na forum zawierające słowo "podstrunnica" i nie znalazłem dokładnego określenia marki kleju, który mógłbym użyć
lutnik.pl
Posty: 292
Rejestracja: 2014-05-14, 22:06

Re: Odklejanie gryfu

Post autor: lutnik.pl » 2014-11-24, 09:58

Trzeba było poszukać na temat klejów a nie podstrunnicy. Titebond do podstrunnicy się nada resztę znajdziesz w dyskusji na temat klejów.
Trening czyni mistrza.
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Odklejanie gryfu

Post autor: tomasszz » 2014-11-24, 11:24

Oj ale Ryszarda podirytowałeś ;P Swoją drogą muszę mu przyznać rację, bo faktycznie niezbyt się natrudziłeś szukając tematu o klejach.
Tak jak jurbassteck napisał, Titebond Original jest powszechnie stosowany. Poza tym klej kostny jako klasyczne podejście do tematu klejenia.
Ja czasem stosuję klej Pattex Express, o oznaczeniu D2. Nie odkształca drewna, daje mocną spoinę i łatwo się czyści na świeżo.
ODPOWIEDZ