Ibanez SA-Modernizacja

Jak się to robi ... pytania i odpowiedzi.

Moderator: poco

kryss
Posty: 29
Rejestracja: 2013-01-01, 20:37
Lokalizacja: Rzeszów

Ibanez SA-Modernizacja

Post autor: kryss » 2013-06-30, 16:23

Chciałem poddać lekkiej modernizacji mojego Ibaneza.
Jest to model SA160
Zmianie ma ulec deska, kształt miałby pozostać taki sam. Zmiany mają być takie, usunięcie środkowego przetwornika i zaślepienie dziury oraz przełożenie gniazda z przodu na bok tak jak w LesPaulach no i oczywiście zaślepienie tej dziury. Reszta zostaje czyli mostek Humbuking pod mostkiem i singiel pod gryfem. Na gitarze zamierzam potem namalować aerograf i będzie piękna. Czy jest sens robienia tego na tej desce czy szybciej i wygodniej byłoby dorobienie nowej dechy. Oryginalnie deska jest mahoniowa i jest delikatny Plaintop.
http://www.guitar-museum.com/guitar-380 ... -condition moja jest akurat czarna a klon jest tylko w wersji transparentnej.
Gdyby nie Plaintop (bo nie wiem czy uda mi się zrobić bo byłby to pierwszy) to myślałem zestrugać troche góry i nakleić jakieś drewno np.klon i w nim zrobić nowe kanały. Ewentualnie jakbym robił nową deskę to zrobiłbym grubszą.
Proszę o pomysły i sugestie.
I'm a cowboy on steel horse I ride - John Bon Jovi
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-06-30, 16:48

Zrób nowa deskę, a tę zostaw lub potem , gdy ocenisz, co zrobiłeś możesz sprzedać lub dorobić do niej cosik inszego. Pomysłów będzie tyle ilu nas tu jest. :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-07-01, 08:14

Podpisuję się pod Rysiem ;)
ODPOWIEDZ