Bass No.1

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

Triptic
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-23, 21:19

Bass No.1

Post autor: Triptic » 2010-11-24, 08:57

Zamierzam wykonać taki to wlasnie bas:
[/img]http://basoofka.net/files/11_0.jpg[/img]

Kontrukcja:bolt-on
Menzura 35'
Progi: 24
Drewno: jeżeli chodzi o dobór drewna to powinien on wynikać z brzmienia jakie chcę uzyskać.
Będa tam założone 4 struny z zestawu do basu 5 strunowego, czyli BEAD (bez struny G). Brzmienia ma miec dużo dołu wraz z odrobina mięsa, środek w każdej wysokości natomiast góra ma być delikatna, ma w zasadzie podkreslać selektywnośc niż spiewać. Nie chcę żeby bas mulił więc nieco perkusyjności tez musiałoby byc.
Tak więc...
Body: jeden kawałek mahoniowej deski o gr. 50-55mm (ewentualnie 5mm top z klonu dla rozjasnienia - ale nie jestem pewien)
Gryf: 5 części klon-mahoń-klon-mahoń-klon
Podstrunnica: heban (perkusyjnośc dźwięku) lub po prostu palisander.
Chciałbym żeby główka nie była typu fenderowskiego, lecz odchylana.
Most: badass2
Klucze: Gotoh lub Shaller
Pickupy: ..hmm .. tu myślałem o Merlin Bassblaster active, ale nie jestem do końca przekonany o celowości aktywnej elektrowni. Chyba wole pasyw.
Jeszcze jedna ważna uwaga: bas nie będzie używany w rockowej!!! Raczej elektroniczno-jazzowe experymenty.
Przoszę o wszelkie uwagi i ewentualnie pomysły które mogłyby byc pomocne.
Life's too short to dance with fat chicks
scar1192
Posty: 172
Rejestracja: 2010-01-28, 22:04
Lokalizacja: Toru

Post autor: scar1192 » 2010-11-25, 03:03

to witam Cie kolego basisto :D wygląda nieźle :D no coż, moim zdaniem wygląda to dośc ambitnie jak na pierwszą gitarę, ale co ja tu mogę mówic, pół roku zabieram sie za robienie wiosła xD myslalem ze skoro nie mialem drewna, to przeprowadze renowacje mojego poprzedniego basu, Presto Langa, ale tez stoi w miejscu po odjeciu progow i lakieru :D no powodzenia zycze :D
Triptic
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-23, 21:19

Post autor: Triptic » 2010-11-25, 09:54

Witaj scar. Projekt był jeszcze bardziej ambitniejszy gdy chciałem robić NTB :)
Do remontu mam Jolanę, ale jakoś nie bardzo mi się chcę nad tym siedzieć. W krótce wyjeżdżam do UK, a miejsce w którym będę pracował da mi możliwość przebierania w najróżniejszym drewnie + pomoc bardzo fachowego fachowca + bezstresowe dojście do urządzeń. Tak z innej beczki ...Zenek Spawacz już tu nie bywa. tak ??
Life's too short to dance with fat chicks
scar1192
Posty: 172
Rejestracja: 2010-01-28, 22:04
Lokalizacja: Toru

Post autor: scar1192 » 2010-11-25, 17:14

raczej bywa rzadko, nie wiem, on mieszka na tej Dominikanie z tego co sie po postach orientuje, nie wiem, moze ma problemy z netem, nie wiem, nie chce glupio zabrzmiec no ale co ja moge, nie wiem xD to bedzie praca zwiazana z lutnictwem w UK czy jak ?:D
Triptic
Posty: 4
Rejestracja: 2010-11-23, 21:19

Post autor: Triptic » 2010-11-26, 00:12

Niestety nie z lutnictwem. Z meblarstwem dla bardzo wyszukanych klientów, a co za tym idzie, drewna chyba nawet z księżyca. No i w UK dostępność zarówno materiału jak i narzędzi lutniczych jest o wiele większa niż w PL. Mam nadzieję że starczy mi zaparcia na wykonanie tego basu. .. i mam nadzieję ze będzie mi się chciało postępy pokazywać tutaj. Się okaże :). A Ty będziesz ewentualnie mógł pomóc jakby co ??
Life's too short to dance with fat chicks
scar1192
Posty: 172
Rejestracja: 2010-01-28, 22:04
Lokalizacja: Toru

Post autor: scar1192 » 2010-11-27, 15:21

tzn wiesz, ja jestem lutniczym noobem, tak sadze, od pol roku zabieram sie do budowy, niedawno zaczelem, mam jakis zasob informacji ktore przez te pol roku chłonę, wiesz, jak tylko będę w stanie, to możesz na moją pomoc liczyc ; )
ODPOWIEDZ