Gitara do cięższego grania

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

Schecter
Posty: 4
Rejestracja: 2010-10-22, 17:55
Lokalizacja: Ko

Gitara do cięższego grania

Post autor: Schecter » 2010-10-23, 14:49

Witam Was serdecznie :D
Mam zamiar zrobić samemu pierwszą gitarę, dokładniej tak jak w tytule, tylko nie wiem skąd mam wziąć szablon/plan. Interesuje mnie coś w stylu V-ki, Warlocka, ew. Razorbacka. Pomoże ktoś?
I jeszcze pytanie:
Czy na korpus nadaje się brzoza i olcha? Jak to wpłynie na brzmienie?

Pozdrawiam ;)
softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: softrock94 » 2011-01-28, 17:42

Według mnie olcha jest drewnem wszechstronnym i bez problemy się nadaje do cięższych gatunków muzyki a brzoza ma dosyć jasne brzmienie więc zależy od ciebie.Połączenie tych dwóch rodzajów drewna nie stanowi problemu.Olche używają w fenderach a połączenie brzoza-olcha da pewnie troche jaśniejsze brzmienie.A co do planów to sam nic nie znalazłem :(.Najlepiej wsadzic pickapy EMG aktywne i nie przejmować się drewnem zbytnio :D
donkirk24
Posty: 253
Rejestracja: 2010-04-18, 15:31

Post autor: donkirk24 » 2011-01-29, 23:39

Co do planów gitar to poszukajcie sobie na forum, Pan Zenek dodał dużo planów do swojej kolekcji na chomiku, klikajcie ;d
Jak dla mnie to do pierwszej gitary raczej bym nie wsadził aktywnych przetworników, ze względu na to, że chciałbym usłyszeć sound z dechy, a nie moc aktywnych, chociaż dla hetfielda z mety robią chyba z najlepszych surowców dostępnych na rynku gitary zapewne bardzo dobrze brzmiące z dechy, ale oni oczywiście stawiają na humby emg:)
sczmur
Posty: 115
Rejestracja: 2010-04-23, 16:15

Post autor: sczmur » 2011-01-30, 21:17

No do ciezszego grania z doswiadczenia to sie bez aktywnych ciezko gra... Na aktywnych przetwornikach slychac tappin i hammer ony a na pasywnych juz gorzej...
ODPOWIEDZ