renowacja Presto Langa

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

scar1192
Posty: 172
Rejestracja: 2010-01-28, 22:04
Lokalizacja: Toru

renowacja Presto Langa

Post autor: scar1192 » 2010-07-25, 13:30

rosnąca irytacja spowodowana ciągłym nieposiadaniem drewna na korpus gitary elektrycznej (co mam nadzieję niedługo się zmieni) jak i również materiału na gryf i podstrunnicę (jak wyżej :D) sprawiła, że postanowiłem dla jakiejkolwiek wprawy przeprowadzic renowację starego basu 4 strunowego firmy Presto Lang... pozwoliłem sobie na razie całkowicie go rozmontowac, jedyne co na razie zostawiłem to przewody od masy i fragment potencjometru z ktorym będę musiał sie posiłowac . Renowacja obejmie starcie i nalozenie nowego lakieru, oczywiście wszystko w kolorze deski (obecnie korpus jest czarny) . Zmiana lakieru związania jest głownie z licznymi uszkodzeniami obecnej warstwy. Planuję również zmienic potencjometry i gniazdo (zajechane strasznie elementy no i trzeszcza) . Przetworniki firmy Presto pozostana na swoich miejscach, tak samo jak klucze, mostek czy siodełko. będzie również konieczne szlifowanie progow i ogólna wnikliwa regulacja gryfu . mam nadzieję ze uda mi sie to wszystko zrealizowac ... jak najszybciej przystapie do scierania lakieru, gdyż trochę to może zając :D a na razie kilka zdjec :D

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2010-08-07, 16:28 przez scar1192, łącznie zmieniany 2 razy.
scar1192
Posty: 172
Rejestracja: 2010-01-28, 22:04
Lokalizacja: Toru

Post autor: scar1192 » 2010-08-07, 16:21

zaczęłem od zdzierania starego lakieruu... gruuuba warstwa ... papierem sciernym 40, pozniej mam zamiar jakiekolwiek ubytki wypelniac i wygladzac... momentami lakier dało się zwyczajnie odłupywac dlutkiem/srubokretem, xd zobaczymy, co bedzie dalej :D dzisiaj mam nadzieje pozbede sie reszty lakieru z krawedzi korpusu i zaczne wybijac progi (na gryfie lakier jest tylko na podstrunnicy - reszty sie pozbyłem)

ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

A i pierwotne plany pociągniecią korpusu bezbarwnym szlag trafił... decha zwyczajnie jest zbyt zapaskudzona ; /
scar1192
Posty: 172
Rejestracja: 2010-01-28, 22:04
Lokalizacja: Toru

Post autor: scar1192 » 2010-08-08, 22:46

wybicie progów okazało się bezbolesne i zajęło niecałe 10 minut z uzyciem małego dłutka :D ubytków na postrunnicy brak o.O ale za to sa nadtarcia na dwoch ostatnich progach powstale ze scierania poprzecznego ; / bedzie trzeba zapelnic :D zawsze mi sie wydawało ze prog zerowy to siodelko... w przypadku tego basu oprocz siodełka egzystował faktyczny prog tuz kolo siodełka o.O dobra poki co lakieru nie ma... zamowic drut progowy, nabic nowe progi i malowac !!

ObrazekObrazekObrazek

pozdro !!
ODPOWIEDZ