BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: zeppelin77 » 2015-06-10, 17:34

Mozolnie powoli, robiony przy okazji picia piwek przy muzyce w warsztacie Lootnicka i z jego poradą i pomocą - powstał Billy Bo
Załączniki
DSC_8068.JPG
DSC_8071.JPG
DSC_8078.JPG
DSC_8079.JPG
Odi
Posty: 253
Rejestracja: 2012-01-30, 13:42
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: Odi » 2015-06-10, 20:43

O jeny! Klasa! Ten binding... ten lakier... kształt też fajny :D Ciekawy jestem jak się prezentuje na człowieku.

A można zapytać o jakieś szczegóły lakierowania? czy to podpada już pod szpiegostwo przemysłowe, jako że robiłeś ją u profesjonalisty?
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: PiotrCh » 2015-06-11, 07:23

ładne wiosło:)
robiłeś ją od A do Z?
pozdrowienia
Piotr
popik10

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: popik10 » 2015-06-11, 12:39

Bardzo ładna gitara. Szkoda, z Chińskim gryfem...
A to w elektryku robi połowę gitary, jak nie więcej ;-) .
Jak kolega zrobi coś od podstaw zapraszam do właściwego działu.
Jak na razie za mało...
Pozdrawiam

ps.
Dodam tylko, masz Mirka pod bokiem i jego warsztat, czemu nie czerpiesz pełnymi garściami?? Po jaką cholerę używasz gryfów z GP kiedy możesz zrobić to sam i to będzie faktycznie Twoja gitara. Teraz pomalowałeś ładnie deskę, siodełko pozostawia do życzenia, i poskładałeś całość do kupy, a i osprzęt w dwóch kolorach.
To moje uwagi
zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: zeppelin77 » 2015-06-16, 20:36

Powiem tak - " pierdu, pierdu "
To, że firmy składające motocykle montują gotowe elementy w ramę, po czy malują je i stylizują robią elektrykę, dźwięk skóry itp...
.... czy to oznacza, że nie budują motocykli - bo nie odlewają pokrywy silnika ?

... dla mnie wypowiedź popik10 -to bzdura
1. skąd informacja że gryf jest chiński - a nawet jak jest to co z tego ? Chińczycy koło wymyślili.
2. Jestem we właściwym dziale - zrobiłem gitarę która oprócz tego że wygląda to jeszcze gra - używam jej na scenie - przepraszam że nie nawijam osobiście Tv Jonesów - ale mi się nie chce ...
Tak jeszcze, żeby było trochę bardziej niemiło to w 2015 roku w tym dziale pojawiło się 14 gitar - w tym 4 moje ;-)
3 Tekst - na razie za mało - to już śmiech na sali - panie profesorze nie wiedziałem że to jest na ocenę myślałem że hobby to jest nasze ;-)

Co do osoby Mirka - wiem że mam szczęście i uczę się powoli w moim tempie, na ile mam czasu, zabieram się za te elementy lutnictwa na które mam ochotę - każda gitara którą zrobię - jest faktycznie moją gitarą, ładnie pomalowaną deską, poskładaładaną do kupy - gra i jestem z niej dumny - a na zdjęciach wygląda bosko

"Jak na razie za mało" i "Zapraszam do właściwego działu" - jakoś do mnie nie przemawia - wolałbym jakąś konstruktywną krytykę ...
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2015-06-16, 21:12 przez zeppelin77, łącznie zmieniany 1 raz.
zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: zeppelin77 » 2015-06-16, 21:08

Lakier nitro - tylko top i łepek poliuretan ;-)
Pozdrawiam
popik10

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: popik10 » 2015-06-17, 11:43

Głupio wyszło bo mam wrażenie że traktujesz to jako atak na siebie...
Nie tak to miało zabrzmieć i nie taki był mój cel. Może to i moja wina że pojawiło się to " pierdu, pierdu " bo dokładnie nie wytłumaczyłem o co mi chodzi.

Sam znam firmy które zlecają produkcję na zewnątrz i tylko firmują to własnym logiem - czy to też jest ich robota??


ad. 1 - proszę mnie nie traktować jak idiotę...

ad. 2 - nie byłeś we właściwym dziale - teraz jesteś. Forum podzielone jest w taki sposób żeby prezentować tam odpowiednie kategorie prac.
To co zrobiłeś to jest składak, z dużym udziałem Twojej pracy ale jednak składak. W żaden sposób nie ma jak tej pracy porównać choćby z pracami Piotra, Kibica cz Odiego i wielu innych.
I nie chodzi tu o efekt końcowy również wizualny, a zakres prac który został wykonany. Nikt nie oczekuje od ciebie nawijania picków. Ale jak byś nie patrzył gryf to jednak kluczowy element gitary, który
w zakresie "lutnictwa" się mieści, co za tym idzie tak - (w znaczeniu własnoręcznym) powinien być wykonany przez twórcę instrumentu.
Co do twoich poprzednich gitar - tu się przyznam, to moje niedopatrzenie jako moda - już się poprawiam i przenoszę do "planów i projektów"
ad. 3
Na razie za mało - niefortunne określenie, fakt. Ale w ad.2 mam nadzieje wyjaśniłem czego dotyczyło, patrz Kibic, PiotrCh i Odi.

Ciesze się, że grasz koncerty na swoich gitarach, i "bosko" wyglądają i pięknie składasz gitary. Super. Ale proszę, trzymaj się układu forum.
Jakiś czas temu robiłem porządki i pewnie mam przez to złe notowania, w każdym razie pobieżnie przeglądając tytuły znowu jest bałagan.
Nie bierz tego do siebie, ale to co zrobiłeś to (mimo że jest śliczne) nie przystaje do "pełnych" prac.
Pozdrawiam
zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: zeppelin77 » 2015-06-17, 17:55

Spoko jesteśmy facetami możemy się trochę podroczyć

w takim układzie skoro gitara z niewykonanym własnoręcznie gryfem nie jest
" naszym dziełem" przeniosę się do innego działu i tam będę święcił triumfy :lol: :lol:
ok... czyli tego typu gitary powinny być w ....? ...plany i projekty ?

Pozdrawiam
donkirk24
Posty: 253
Rejestracja: 2010-04-18, 15:31

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: donkirk24 » 2015-06-17, 19:41

Piękne wiosełko :) Pogratulować !!!
Myślę, że wielu forumowiczów powinno pobierać nauki u specjalistów (nie mówię, że tutaj ich nie ma) tak jak robi to zeppelin :) Wielu z was zapewne chętnie przygarnęłoby jakiś gotowy gryf czy też korpus do odrestaurowania, sam bym nie pogardził chociaż materiały są tańsze w porównaniu z poprzednimi latami.
A tak przy okazji, zeppelin idzie jak burza na forum, minęło 5 miesięcy a tu wcześniej wspomniane 4 gitary powstały :) Można przymknąć oko na to czy ktoś kupił gryf i go dopracował. Żeby w przyszłości nie dogryzać sobie, że ktoś kupił ponacinaną podstrunnice lub nie wyselekcjonował sam drewna.
Pozdrawiam i liczę na więcej projektów, które cieszą oko ;)
zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: zeppelin77 » 2015-06-17, 20:37

Dzięki... Ja po prostu do gryfów jeszcze nie dorosłem i bardziej mnie kręci elektronika tony pickupów przewalam i to różnych, lakierowanie mnie kręci, rzeźbienie, teraz robię bass ..
Gryf na pewno zrobię fendera z dużą głową w rewersie - ale chwilowo mam nasycenie instrumentalne muszę coś sprzedać żeby podratować budżet :-D

Pozdrawiam
popik10

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: popik10 » 2015-06-17, 21:10

Spokojnie, nie pisałem ze nie wolno ci publikować tego co robisz.
Tylko rób to tam gdzie trzeba.
Ja tu jestem od "sprzątania"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: Piniu » 2015-06-22, 07:33

Gitara bardzo ładna. Wygląda wręcz odjazdowo. masz tam mostek rolkowy, który umieściłeś pod katem - tego si w rolkach nie powinno robić. Masz tam ruchome siodełka i nimi powinieneś menzurę ustawić.

PS. gryfy wcale nie są takie skomplikowane - wystarczy chcieć ;)
zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: zeppelin77 » 2015-06-22, 18:55

Masz rację Piniu - źle zrobiłem z tym mostkiem i trochę jest za mały rozstaw do tego gryfu struna e1 jest zbyt blisko środka - co jest dość wygodne w sumie.

Próbowaliście kiedyś zrobić gryf fenderowski z mahoniu ? - to mogłoby być coś na rozdziewiczenie dla mnie
zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: zeppelin77 » 2015-09-02, 18:38

UMIERALNIA ;-(
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: BILLY BOO - pewnie jedyny w Polsce !

Post autor: PiotrCh » 2015-09-02, 18:51

poczekalnia;)
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ