prawie kopia PRS Custom 22

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Qbeq99 » 2015-06-11, 11:44

Tak widziałem już chciałbym jak najmniej osłabić mocowanie gryfu, zastanawiałem się nad skosem na stopce już... ale wpadłem na inny pomysł mam wyfrezowany kawałek sklejki z dziurą jak kieszeń przykleję drugą podeprę ją tak żeby miała kąt 3* i prze frezuje u kolegi z frezarką powinno być ok
Kuba
Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Qbeq99 » 2015-06-11, 22:07

witam udało się wreszcie zrobić wzorzec do frezowania tyłu korpusu oraz podkładkę do frezowania kąta pod gryf :) jutro zrobię update jak wrócę z wawy, pozdrawiam :)
Załączniki
skos pod gryf3stopnie.jpg
z kolegą od CNC 2D zrobiliśmy dziś dwa klocuszki ze skosami widać je podspodem ustawiliśmy je pod wzorcem do kieszeni gryfu, potem splanowaliśmy całość na prosto i wyszedł skos 3* dodatkowo wyfrezowaliśmy kolejny wzór pod kieszeń trochę ciaśniejszą niż poprzednia przykleje ją do splanowanego skosu później na korpus żeby frezarka miała po czym jechać...
template back body.jpg
wzorzec do frezowania :) najbardziej mi nie daje spokoju, to że się na męczyłem z tym, a okazuje się że wzorce które ściągnąłem z neta mijają się z oryginalnym kształtem po tym jak któryś z kolegów wspomniał żeby sprawdzić żeby nie ściągnąć badziewia no i lipa tragedii nie ma ale w myśli zostaje jednak fakt że nie do końca jest tak jak powinno...
Kuba
Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Qbeq99 » 2015-06-13, 23:32

Szanowni koledzy, szybkie pytanie skos który robi się na topie korpusu powinien mieć tyle samo stopni co skos gryfu? i jak daleko ma on wybiegać za mostek czy za mostkowy pickup? czyli skąd dokąd ma być ten skos, ktoś wie, kojarzy? dziś zdjęć nie dodaje zrobiłem tylko dwa dodam we wtorek lub środę będzie więcej. pozdrawiam :)
Kuba
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: poco » 2015-06-21, 15:28

Kolego. Ponieważ nie posługujesz się własnymi planami, a adoptujesz już istniejące, to odpowiedź na Twoje pytania tam właśnie się znajduje.
Te kąty, skosy, wycięcia , wcięcia, wybiegi, głębokości itp. detale są pochodną wielu elementów konstrukcyjnych, osprzętu, wizji twórcy i dalej, dlatego postaraj się odwzorować to, co już jest sprawdzone.
Prochu nie wymyślaj, a sukces masz murowany.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Qbeq99 » 2015-06-21, 22:51

tak wiem za dużo pytań... starałem się zrobić dość wierną kopię, ale już i tak improwizacja wzięła górę, więc będę starał się robić tak jak kolega pisze, co do planów to kształt gitary 1:1 znalazłem w sieci resztę zrobiłem sam siedziałem sporo szukając informacji często sprzecznych, czasem człowiek ma po prostu dość i woli zapytać ;) Pozdrawiam.
Kuba
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Tanto » 2015-06-25, 18:06

Lepiej 5 razy spytać niż raz zepsuć. Zadawanie pytań to nie powód do wstydu, no chyba że zadaje się pytania na które wielokrotnie padła odpowiedź ;-)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: poco » 2015-06-25, 19:52

Wracając do miejsc, gdzie szukamy odpowiedzi, to ja staram się pytać u źródeł, czyli producenta - mowa o pytaniu tematycznym w ogóle.
Tak poza tym, to z czytania tych źródeł dających sprzeczne informacje, to potem staram się weryfikować, oddzielać plewy od ziarna, podpieram się wiedzą z innych dziedzin, która zawsze pozwala na uzyskanie bądź gotowej odpowiedzi, bądź wskazuje, gdzie ewentualnie jeszcze szukać.
Oceniając obiektywnie, to nigdzie nie znajdziesz więcej praktycznej i teoretycznej wiedzy niż u nas. Bo my rozkminiamy tematy, a nie podajemy prawdy obiektywne. Dlatego po odpowiedzi wiele forów odsyła pytaczy właśnie do nas.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Qbeq99 » 2015-07-02, 23:30

między innymi dlatego tu trafiłem ;) dzięki za wszelaką pomoc, u producenta nie próbowałem fakt... :) Pozdrawiam.
Kuba
Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Qbeq99 » 2015-09-08, 01:34

Witajcie ponownie, :) trochę minęło czasu od ostatniego postu, wreszcie znalazłem chwilę, a raczej zmusiłem się, żeby dodać kolejne fotki, prace nie stały w miejscu wręcz przeciwnie :)

p.s. czy ktoś ma wpływ na zmiany kodu strony forum? po długiej przerwie znów nadziałem się na to, że zdjęcia ładują się w odwrotnej kolejności ;(
(czy może w poprawnej, ale niezbyt dogodnej)
Załączniki
fuuuuuucccckkk.jpg
zacznę od tego ręce mi opadły kiedy to zobaczyłem :( już to wyprostowałem, ciekawi mnie jednak co było przyczyną, pewnie koledzy dobrze wiedzą i mi powiedzą, jak się tej zmory ustrzec... Deska leżała w suchym miejscu przełożona listewkami dla przewiewu, brzegi zalakowane były parafiną całość leżała ponad rok jak kupowałem deskę miała wilgotność 14% skąd te ruchy w drewnie? a dodam że między obróbkami były kilkumiesięczne przerwy więc nie zdjąłem całego materiału na raz lecz co najmniej 3 - 4 razy z odstępami 2-3-4 miesięcy.
hedstock eagle prep.jpg
tak sobie wymyśliłem na główce nie jest żle
headstock.jpg
a tak finalnie wyszło.
carving stg1.jpg
pierwsze koty... itd... ;) czyli kształtowanie topu.
carving stg2.jpg
carving stg3.jpg
hand carving stg1.jpg
Szczerze powiedziawszy wydawało mi się to trudniejsze, oglądając filmy na YT ;)
hand carving stg2.jpg
Spokojnie, bez pośpiechu, czysta przyjemność... po zgrubnym zebraniu na frezarce przyszedł czas na tak zwany "handjob
hand carving stg3.jpg
top carve finish.jpg
artystycznym zdjęciem kończymy kształtowanie :)
belly carve start.jpg
duży brzuszek, duże wycięcie :P
belly carve end.jpg
miseczki.jpg
heh śmieszna sprawa, wydaje ci się, że są krzywo, ale to przez kształt topu, ...dałem się wyrolować percepcji. ;)
stain black.jpg
wreszcie! nie mogłem się tego doczekać :D:D:D resztę zostawiam bez opisu, jeśli ktoś będzie miał pytania jak to odpowiem, :) chociaż to ja się tu przyszedłem uczyć więc wątpię ;)
stain sanded.jpg
stain0.jpg
stain1.jpg
stain2.jpg
i to by było na tyle chwilowo znów muszę pogrzebać na temat bezbarwnego i zastanawiam się co wybrać więc do zobaczenia w przyszłości. :)
Kuba
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: poco » 2015-09-08, 06:09

Coś mi tam na moje wredne oko nie gra, a mianowicie wygląda na to, że top nie jest przyklejony do korpusu. Widać szczelinę w gniazdach przetworników i kieszeni gryfu.
To Twój pomysł, czy taki wzór projektu?
Jeżeli jest tak jak napisałem, to może gitara nie brzmieć jak należy z tego powodu.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Qbeq99 » 2015-09-08, 21:22

Szczelinę? Panie Ryszardzie, nie dopatrzyłem się żadnej szczeliny, być może jakiś cień na drewnie daje taki efekt ;)
Kuba
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: PiotrCh » 2015-09-08, 21:26

Ładnie wyszło bejcowanie, pod lakierem błyśnie:)
pozdrowienia
Piotr
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: poco » 2015-09-09, 04:14

Taki efekt widać- ja widzę, na 1 zdj-kieszeń humba, 3,4-kieszeń gryfu. Być może te ciemne skazy pochodzą od przebarwień klejowych. Ale tematu nie ma , skoro nie ma przedmiotu uwagi.
Uwaga a propos. U nas nie ma Panów, są koledzy ;-)
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Qbeq99
Posty: 86
Rejestracja: 2013-01-03, 10:33
Lokalizacja: Sulejówek

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: Qbeq99 » 2015-09-09, 19:50

Dzięki PiotrzeCh za pochwałę robiłem próby z lakierem uretanowym wygląda bosko :D przyznaję. że już nie mogę się doczekać końcowego efektu ale jeszcze pewnie to potrwa troszkę...

Ryszardzie oczywiście proszę o wybaczenie kolegę ;) zapewniam że nic tam w powietrzu nie wisi. ;)

Dobrze więc drodzy koledzy do miłego, niebawem coś znów wrzucę. Pozdrawiam. :)
Kuba
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: prawie kopia PRS Custom 22

Post autor: PiotrCh » 2015-09-09, 19:55

a zdradzisz technologię zrobienia logo? wygląda perfekcyjnie...
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ