Skrobanie orzeszka - czyli kolejny projekt.

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Andrzej » 2014-08-03, 21:21

Bigsby super , P-90 dobry pomysł , w orzechu i klonie będzie miód , Ale na miłość boską Piniu proszę się nie wygłupiać i natychmiast pogłębić kieszeń na gryf . W tele i stratach gryf powinien być tak spasowany , że śruby to tylko formalność . U ciebie po prostu brakuje jednej ścianki w kieszeni :shock: bo ten ząbek to żart , tylko się nie zastawiaj dostępnością do 21 progu . :mrgreen:
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2014-08-03, 21:23

Piniu pisze:michau25 napisał/a:
Bigsby w tele?


No proszę cię...

https://www.google.pl/sea...bih=693&dpr=0.9

Będzie jeszcze P90 pod gryf i P90 Humbucker pod most :-P
Widziałem, ale jednak jest to niecodzienne rozwiązanie ;-)
darek pisze:zrobić lepiej niż fabryka
A jak zaokrągli bardziej brzeg to będzie gorzej?
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Post autor: Tanto » 2014-08-03, 21:57

michau25 pisze:
darek pisze:zrobić lepiej niż fabryka
A jak zaokrągli bardziej brzeg to będzie gorzej?
No.... zdechnie jej dolna połowa harmonicznych ;-)

Piniu, wygląda na to że powinieneś zrobić identyczną kopię oryginału, łącznie z logiem fendera - wtedy będzie dobrze ;-)
Wg mnie w tej zabawie wszystkie chwyty powinny być dozwolone, zwłaszcza w kwestii wyglądu bo gustów jest bez liku, a autor może mieć 'taki gust wypaczony że lubi wrony'. W gruncie rzeczy instrumenty powinno się oceniać przede wszystkim po tym jak grają, a nie po tym na ile odbiegają od instrumentów wiodących ilością sprzedaży.
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2014-08-03, 22:01

Tanto pisze:instrumenty powinno się oceniać przede wszystkim po tym jak grają, a nie po tym na ile odbiegają od instrumentów wiodących ilością sprzedaży
Amen :-)
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PiotrCh » 2014-08-03, 22:13

Bigsby wygląda zawsze świetnie - gdy reszta ma w sobie coś vintage. Tele jest vintage z definicji. Ale uwaga - jazda po bandzie to fajna zabawa, mam nadzieję, że nie spadniesz? ;) Będzie dobrze - trzymam kciuki!
Jaka płytka maskująca będzie? Jak zabarwisz lakier? Masz finalną wizję w głowie, czy idziesz na żywioł?
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2014-08-03, 22:18

Wg mnie przy takim ładnym drewnie szkoda barwić lakier
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PiotrCh » 2014-08-03, 22:22

Nie chodzi mi o zabarwienie kryjące w 100% ale o ton, może być jednolity, może być sunburst, coś co wyciągnie rysunek drewna, nie wiem, dlatego pytam;)

piękne wiosło i muzyk pierwsza klasa:)


vintage transparent
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2014-08-03, 23:05

Też nie pisałem o kryjącym. To byłaby zbrodnia :-D Ja bym dał bezbarwny mat i tyle. Zobaczymy czym nas Piniu zaskoczy ;-)
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PiotrCh » 2014-08-04, 00:31

Jasne,
każdy ma jakąś koncepcję. Najgorsza koncepcja to brak koncepcji;) O to mi chodziło, że bigsby pasuje do stylu vintage i nie będzie pasował do telecastera modern w sensie spójności. Przykładowo Shopik zrobił telecastera jak dla mnie zupełnie w stylu nowoczesnym, nijak nie widzę takiego wiosła w stylu country czy bluesie, ale w swoim stylu (modern) jest spójny i dobrze, że nie sieknął tam bigsby ;) Bo to tak jakby włożyć dres i kowbojki na nogi;) Sorki Shopik, że posłużyłem się przykładem twojego telecastera - oczywiście bez żadnych podtekstów co do jego oceny.

Jak dla mnie bigsby to petarda sama w sobie i fajnie, że możemy zobaczyć taki projekt na forum.
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-08-04, 07:59

PiotrCh pisze:Jaka płytka maskująca będzie? Jak zabarwisz lakier? Masz finalną wizję w głowie, czy idziesz na żywioł?
Płytki maskującej nie będzie :) P90 jej nie potrzebują. Chcę wyeksponować jak naibardziej drewno. Zastanawiam się także jeszcze nad koncepcją wsadzenia potencjometrów i przełącznika od spodu co by również uniknąć płytki maskującej z przodu, ale tu sprawa jeszcze nie jest przesądzona. Chętnie poczytam sugestie.

Być może zastosuję delikatne barwienie ciemniejszym odcieniem, żeby niektóre miejsca wyszczególnić, ale na razie muszę porobić próby - pewnie się coś ciekawego urodzi :) Odcień lakieru chciałbym uzyskać taki vintage-owy. Wiadomo,ze i tak się postarzeje i przyciemni, ale dobrze by było od razu mieć ten efekt.

Wizję mam od jakiegoś czasu, mam projekt utworzony i pewnie jakbym go pokazał to by wielu pytań nie było, ale też końcowego efektu by nie było :mrgreen:
michau25 pisze: Ja bym dał bezbarwny mat i tyle.
Kolega gitarzysta z pewnego bydgoskiego zespołu powiedział mi to samo jak obmacał korpus i gryf. Mnie to jakoś nie przekonuje. Matowy mi sie z meblami kojarzy jakoś...
Były też pomysły typu olej ale trochę się boję, że wytłumi brzmienie za bardzo. No i jeszcze nic nie olejowałem :)

PS. Cieszę się,ze się tak rozpisaliście. Wszelkie sugestie są zawsze mile widziane :)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-08-04, 08:34

Z tego co zaobserwowałem przeglądając różne zdjęcia i opisy klucze blokowane jak najbardziej wskazane. No i rolkowy mostek, chociaż dają też zwykłe.
Dla mnie to też nowość i sugeruję się tym co wyczytam i zobaczę. Macałem kilka gitar z takim tremolo w lokalnych sklepach muzycznych właśnie po to, żeby zobaczyć z czym to się je.
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2014-08-04, 08:58

Piniu pisze:Matowy mi sie z meblami kojarzy jakoś...
:arrow: satynowy mat
Takie coś mi na mebel nie wygląda :-) a przy wykańczaniu olejem też by przecież podobnie wyszło. Od jakiegoś czasu coraz mniej mi się podobają świecące wypolerowane ;-) No ale to tobie ma się podobać.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-08-04, 09:22

Ten burst na dole ładny... trzeba popróbować ;)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-08-08, 23:56

Ponieważ będę malować całość nitro pędzlem muszę progi wstawić na samym końcu po malowaniu i polerowaniu. Ubzdurałem sobie, że chcę aby nie dochodziły one do samej krawędzi szyjki , żeby końcówki slotów były zapełnione masą drewnianą jak w niektórych starszych fenderach. Aby tego dokonać już teraz musiałem je zapełnić zostawiając miejsce na progi. Przyciąłem więc odpowiednie paski, zabezpieczyłem przed przesuwaniem, przygotowałem masę pyłowo-klejową i wypełniłem co trzeba. Po wyschnięciu oszlifowałem wszystko i wuala :-D Teraz można malować.
Załączniki
33.jpg
Przygotowane
34.jpg
Wypełnione
35.jpg
Oszlifowane ;)
36.jpg
Gotowe
kibic
Posty: 394
Rejestracja: 2013-08-23, 07:07
Lokalizacja: Nieporęt

Post autor: kibic » 2014-08-09, 11:36

Hmm a co zrobisz jeśli lakier podczas malowania podstrunnicy dostanie się do slota? Jak go z tamtąd wybierzesz skoro boki są zaszpachlowane?
ODPOWIEDZ