[Fotorelacja] - Budowa Telecastera

Dyskusje i prezentacje projektów i planów

Moderator: poco

Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-11-08, 22:21

Namieszam Ci w głowie przyjacielu ale zobacz sam jak mniej/więcej to by wyglądało. Kolor oczywiście jaśniejszy nieco i więcej żółtego niż na fotce. No i te ,,płomienie" usłojenia z tyłu wiosła w hologramowym - klonowym - jasnym ,,otoczeniu" całej deski.
Przy super położonym lakierze wręcz na idealne ,,lustro'' wiosło i jasnym gryfie wiosło by miało swój charakter jak cholera. Takie moje zdanie ... zboczone trochę bo jak widzę ładne drewno i ktoś je chce zamalować ... to tak się czuję jakbym poznał Merlin Monroe i zamiast się z nią umówić na randkę to strzelam jej w głowę i uciekam.... :mrgreen:

Piniu... zanim strzelisz przemyśl.... zawsze można potem... najpierw idź na randkę... ;-) ;-)


Obrazek
podstawa to dokładność
Radar038
Posty: 99
Rejestracja: 2012-08-17, 11:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Radar038 » 2012-11-08, 23:48

Tutaj muszę stanąć po stronie Palisandra , Deseczki jakie pokazałeś powalają wyglądem ( a są to tylko zdjęcia ) racz spojrzeć na zdjęcia jakie zamieściłem , są mdłe mało wyraziste , mój top w świetle dziennym zupełnie inaczej wygląda . Syn zapytał mnie, czy nie można by zostawić w naturalnym tak mi się podoba :-> zapytany czy może jakiś sunburst ? a młodzian nie tato tak jest ładnie i te zaciemnienia :-) (moj plan był prosty jak coś się nie uda pokryje się fornirem)
Zrobisz jak uważasz , ale jak pisze Palisaner . umów się na randkę :-) i to długą ( przygotuj na to rodzinę ) :mrgreen:
Drobnym Wiórkiem
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2943
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-11-09, 08:24

Ile ja juz nadywagowałem nad wyglądem to jeden Popik wie, bo mu na gg nadawałem i pokazywałem przykłady. To co michau pokazał to mi sie w ogóle nie podoba. Wygląda jakby ktoś sobie urżnął kawałek dechy i dokręcił gryf i juz :D Ten ciemny projekt 3d co palisander pokazał to już dawno widzialem. Podoba mi się, ale ja mam gryf z jednego kawałka drewna - jasny :) a do tego pasuje lepiej ciemny. Poza tym podobają mi się oryginalne telecastery np:

Obrazek

Tak jeszcze mógłbym zrobić. To też pewnie jakiś transparentny lakier jest.

A ty palisander pisząc o bindingu i słojach myślałeś o czymś takim??

Obrazek


Pfff.. wiedziałem,ze bedzie temat.... ja pół roku szukałem co mi się podoba i teraz mi wszystko odwracacie znowu...

Może jeszcze nadmienię,że mam już jedną gitarę z topem klonowym i rzygam już oglądaniem tego dlatego chce coś innego i jakiś inny kolor.

A może coś takiego... hmm.. nie wiem...
Obrazek
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-11-09, 08:43

No...coś takiego w założeniu... Jak w tej jaśniejszej wyżej... Tylko żeby słoje uwydatnić trochę ciemniejsze by to było. Już samo drewno ,które masz jak dostanie lakieru nabierze głębi. Jak je lekko złamiesz bejcą nitro będzie super. Jeśli boisz się bindingu z drewna można zrobić z plastiku. Wtedy prościej z bejcowaniem deski z już wklejonym bindingiem bo plastik bejcy nie przyjmie. Potrenujesz też trochę. Jeśli lakierowanie zrobisz jak trzeba i będzie super wykończona powierzchnia, przy bindingu nie będzie żadnych lejków i kraterów to jak Ci się nie spodoba wystarczy zmatowić wodnym papierem, dokładnie wymyć ekstrakcyją i sypnąć białym nitrem cienko dwa razy a potem lekki szlif i nitro bezbarwny. Żadnego ryzyka.

Oczywiście decyzja należy do Ciebie i zrobisz jak uważasz. Mnie się jednak zdaje, że miał byś pole do ćwiczeń bez żadnego ryzyka. Poza tym pamiętaj że Twoja gitara i tylko Twoja... możesz ją zrobić jak tylko sobie wymarzysz... żadnych ograniczeń. Kwestia tylko czy to wykorzystasz...?
Ostatnio zmieniony 2012-11-09, 08:46 przez palisander, łącznie zmieniany 1 raz.
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: molu » 2012-11-09, 08:43

To żeby jeszcze trochę utrudnić wybór... :) zajrzyj tutaj. Fajne zestawienie różnych wersji tele.

T.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2943
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-11-09, 09:25

Dzięki Molu. ajne forum. Po rusku wprawdzie ale ciekawe rzeczy mozna znależc. Np: http://forum.guitarplayer.ru/index.php?topic=222230.330 :D
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2943
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-11-09, 10:03

Pobawiłem się shopem trochę i stwierdzam,że moja gitara mogłaby wygladać tak. W tym przypadku i słoje by się zachowały i nudno by nie było. I wszystko ładnie pasuje z białym pickuardem i jasnym gryfem.

PS >> zapomniałem dodać,ze słoje sa nałożone tego drewna co mam czyli wizualizacja oryginalna :)
Załączniki
takmozebyc.jpg
Ostatnio zmieniony 2012-11-09, 10:33 przez Piniu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: molu » 2012-11-09, 10:12

Wg mnie bardzo dobrze się prezentuje.

T.
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2012-11-09, 12:29

Bardzo fajne - tamten kryjący kolor, który pokazałeś, wg mnie jest taki nijaki a tu dużo lepiej.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2943
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-11-09, 12:43

To jest odcień kości słoniowej . Fender stosuje takie kolorki ;) Mnie sie tez podoba.
popik10

Post autor: popik10 » 2012-11-09, 15:09

No...... to teraz siekierka i wycinamy :-D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-11-09, 20:24

Piniu sorry... że Ci tak namotałem w głowie... ;-)
podstawa to dokładność
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-11-09, 21:06

Ja nie nazwał bym tego namotaniem, a jedynie zdaniem odrębnym w sprawie wyglądu końcowego instrumentu.
Uważam, że jest to przykład dobrze pojętej wymiany poglądów na to, co każdy z nas by chciał widzieć innego niż tradycyjny design tele. To pozwala jeszcze na etapie wstępnym zweryfikować założenia, dokupić materiały, narzędzia itd.
Nie zmienia to faktu, że i tak gitara będzie wytworem Pinia, a nie zbiorowym wytworem forumowiczów.
Ale to nie zaszkodzi, a jedynie podkreśla więź jaka łączy forumowiczów, których celem jest budowa własnego instrumentu. Zawsze co go we dwa, to go nie jeden. :mrgreen:
To mi się podoba. :mrgreen:
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2943
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-11-11, 11:13

Pojawił się pierwszy dylemat. Może mi pomożcie. Opcja 1 czy opcja 2 ??
Opcja 1 to słoje jasne, lekko pozakręcane
Opcja 2 to słoje z większą różnicą odcieni i bardziej proste (cos jak w oryginalnych telecasterach)

Którą opcję byście wybrał biorąc pod uwagę to,żeby były ładnie widoczne po bejcowaniu i lakierowaniu.?

PS. Oczywiście to drewno nie jest takie różowe w środku - to odbicie od mojej koszulki :)
Załączniki
opcja1.jpg
opcja2.jpg
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2012-11-11, 12:17

Moje pierwsze wrażenie wskazuje na pierwszą wersję, ale jak się zaczyna nad tym długo zastanawiać to pojawiają się małe wątpliwości :mrgreen: Dlatego trzeba szybko wybrać i tego się trzymać, bo potem może być ciężko :-D
Zablokowany