Właściwe nazewnictwo jako podstawa rozmowy na temat

Mosty , klucze , progi , trussrody etc.

Moderator: poco

poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Właściwe nazewnictwo jako podstawa rozmowy na temat

Post autor: poco » 2011-04-27, 10:46

Właściwie , to powinien być temat na offtopic, ale myślę, że w tej witrynie będzie się miał dobrze. Sprawa dotyczy używania nazw części , elementów składowych , materiałów do budowy gitar w sposób zrozumiały dla wszystkich, a zatem należy używać nazw ogólnie przyjętych dla danego elementu. Problem wyniknął w chwili kiedy otworzyłem przeglądarkę w poszukiwaniu mostka do gitary i padło na stronę Elestra z Końskich, skądinąd producenta sprzętu nagłaśniającego dla muzyków. I oto oczom moim kaprawym ukazał się obraz , w którym sklep internetowy nie potrafi odróżnić siodełka od pióra mostka itd. W tym momencie każdy , kto zamawia towar może otrzymać to , czego nie zamawiał. Dlatego uczulam wszystkich na używanie właściwych określeń dla danego elementu, abyśmy mówili o tym samym i nie tracili czasu i miejsca na forum na wyjaśnianie pomyłek. Jeżeli nie mamy pewności, to poszukajmy w internecie nazwy tego o czym chcemy rozmawiać lub jeżeli nie jest to jednoznaczne opiszmy to o czym będzie rozmowa słowami w możliwie dokładny sposób. W innym miejscu w innym sklepie przy powiększaniu mostka basowego 4 strunowego ukazuje się z kolei mostek do elektryka 6-cio strunowego. Dla mnie sklep, który oferuje towar nie odpowiadający jego właściwej funkcji i nazwie przestaje być partnerem handlowym, albowiem świadczy to o braku profesjonalizmu tak sprzedawcy jak i właściciela, który powinien kontrolować to, czym handluje i zatrudniać kompetentny personel. To samo dotyczy nas , użytkowników tego forum. Dotychczas nie było takiego babola i niech tak zostanie, bo w ten sposób zawsze będziemy postrzegani jako kompetentni i solidni partnerzy, a nie przypadkowy zbiór przypadkowych ludzi. Dziękuję i pozdrawiam. Ryszard :D
via vita curva est
ODPOWIEDZ