Lakierowanie produktami Wagner

Dyskusje na temat narzędzi używanych w lutnictwie.

Moderator: poco

Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Lakierowanie produktami Wagner

Post autor: Wasyl » 2014-09-07, 19:32



http://wagner.home.pl/?mod=produkty&id=47

Ktoś miał styczność z ich produktami? Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy kompresor + pistolet czy może przyoszczędzić trochę.
Urządzenie ma służyć głównie do malowania metalowych części, ale może i uda się podziałać coś w stronę lakierowania gitar.

Nie wiem czemu Yt mi nie działa. Pozdrawiam
[działa tylko źle wstawiłeś link]
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Lakierowanie produktami Wagner

Post autor: poco » 2014-09-07, 20:43

Wg mnie opcja kompresor + pistolet jest najlepszym rozwiązaniem.Miałem w rekach kilka wagneropodobnych ustojstw nabytych przez moich domowników i rozsypały się po dwu malowaniach.
Oryginał będzie służył, ale jak długo? loteria.
Te budżetowe pistolety w wiekszości działają jako hydrodynamiczne - transformator/zwora połączona z tłoczkiem w dyszy i robi się coś w typie pompki od popularnych atomizerów z napędem ręcznym.
Są też z nadmuchem turbinowym , jak w odkurzaczu, ale to dobre do ścian i płotów.
Używałem tego wynalazku do malowania płotu, ale nie skończyłem, bo się rozleciał.
Dalsza sprawa, to utrzymanie czystości po pracy itd., itd.
W pistolecie powietrznym zmianę strumienia lakieru realizujesz to pokrętłem, płynnie.
Nie wiem jakie są obecnie konstrukcje Wagnera i czy na tyle konkurencyjne w zakresie trwałości i ceny co tradycyjne powietrzne.
Technika idzie naprzód i być może jest to dobra alternatywa, ale najlepiej zasięgnąć informacji u przedstawiciela handlowego - może i pokaz zorganizuje?
Kompresor będzie przydatny także do innych celów.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Re: Lakierowanie produktami Wagner

Post autor: Wasyl » 2014-09-07, 21:36

Rozważam tą opcję głównie ze względu na szybkość przygotowania do pracy. Nieraz jest tak, że trzeba pomalować tylko jedną małą część po spawaniu, a czas to pieniądz.
Jak jest pod tym kątem? Faktycznie takie urządzenia są Quick and Easy?
popik10

Re: Lakierowanie produktami Wagner

Post autor: popik10 » 2014-09-08, 07:40

Pod kątem lutniczym To sobie odpuść.
Nie położysz tym cienkiej warstwy, tam jest dysza coś koło 2,5 mm.
Przewidziana na podkłady i grube farby.
Pozdrawiam
kibic
Posty: 394
Rejestracja: 2013-08-23, 07:07
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Lakierowanie produktami Wagner

Post autor: kibic » 2014-09-08, 10:27

Wasyl pisze:Rozważam tą opcję głównie ze względu na szybkość przygotowania do pracy. Nieraz jest tak, że trzeba pomalować tylko jedną małą część po spawaniu, a czas to pieniądz.
Jak jest pod tym kątem? Faktycznie takie urządzenia są Quick and Easy?

To się nadaje jedynie do płotów a do małych elementów lepiej użyć lakieru w aerozolu.
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Re: Lakierowanie produktami Wagner

Post autor: Wasyl » 2014-09-08, 13:40

kibic pisze:
Wasyl pisze:Rozważam tą opcję głównie ze względu na szybkość przygotowania do pracy. Nieraz jest tak, że trzeba pomalować tylko jedną małą część po spawaniu, a czas to pieniądz.
Jak jest pod tym kątem? Faktycznie takie urządzenia są Quick and Easy?

To się nadaje jedynie do płotów a do małych elementów lepiej użyć lakieru w aerozolu.
Przerabialiśmy już lakiery w sprayu, nawet do malowania płotu bym nie polecił
kibic
Posty: 394
Rejestracja: 2013-08-23, 07:07
Lokalizacja: Nieporęt

Re: Lakierowanie produktami Wagner

Post autor: kibic » 2014-09-08, 14:14

Bo spray do płotu się nie nadaje ale jak kupisz farbę w profesjonalnym sklepie (a nie w markecie) i poprosisz o nabicie w spray to do sporadycznego malowania małych detali sprawdzi się doskonale.

Ja mam kompresor i jego najczęściej używam ale czasami posiłkuję się dobrym sprayem.
ODPOWIEDZ