Pickupy, kwestie konstrukcyjne, fizyka w przetwornikach

Pickupy , preampy , lutowanie , schematy

Moderator: poco

Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-08, 14:28

To nie jest drogi kolego miejsce do reklamowania się w taki sposób ! Od tego jest inny dział !

Ps.Trochę przesadzasz z tymi swoimi szczególikami, to troche takie robienie wody z mózgu zupełnym laikom.Owszem wiele spraw które opisałeś ma wspływ na brzmienie pickup-a ale co niektóre kwestie są bzdurne i wyssane z palca !

[ Komentarz dodany przez: kombinat: 2012-01-08, 15:04 ]
Częśc tematu wydzielona do odpowiedniego wątku.
Awatar użytkownika
apguitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-04, 12:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: apguitars » 2012-01-08, 15:50

Bemol pisze:To nie jest drogi kolego miejsce do reklamowania się w taki sposób ! Od tego jest inny dział !

Ps.Trochę przesadzasz z tymi swoimi szczególikami, to troche takie robienie wody z mózgu zupełnym laikom.Owszem wiele spraw które opisałeś ma wspływ na brzmienie pickup-a ale co niektóre kwestie są bzdurne i wyssane z palca !

[ Komentarz dodany przez: kombinat: 2012-01-08, 15:04 ]
Częśc tematu wydzielona do odpowiedniego wątku.
Chyba, kolego, nie do końca przeczytałeś ten wątek, ale na każdym forum jest swój 'bemol', dla którego nie ważne co mówić a ważne coś powiedzieć, wprawie jak dla lidera jednej znanej partii.

Na temat kto i co wyssał, proszę o konkret, a nie p.. z trybuny, Panie Prezesie, znający się na wszystkim!
...a lepiej nic więcej nie pisz, żeby nie powielać ...
Ostatnio zmieniony 2012-01-08, 22:37 przez apguitars, łącznie zmieniany 1 raz.
Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-08, 15:53

Powiem Ci tyle.Dobrym torem idziesz, ludzie lubię takie cuda 8-) Tyle ode mnie .I życzę powodzenia.

Poza tym- Piszesz że:

brzmi jak prawdziwy Single Coil Strat

a następnie że:

przekazując pełną gamę harmonik Stratocaster�, lecz całkowicie bez hałasu i ma w sobie wszystko to, czego brakuje wielu gitarzystom w [SC] – potężniejszy bas, dynamikę, czułość, sustain ....

To trochę jedno wyklucza drugie.Druga sprawa że wady singl-a są dla innych zaletą ja osobiście nie wyobrażam
sobie grania muzyki typu dub/ska/reggae/dancehall na innych pickach jak single-coil nic tak nie gra w połączeniu
z kaczuchą jak gitara na singlach, na humbuckerach takie fajne "czaki" już nie wychodzą.
Jest jeszcze parę innych gatunków gdzie liczy się właśnie bardziej ta specyficzna charakterystyka singla niż potężniejszy bas i lepszy sustain.Da się zrobić prawdziwego jednocewkowego singla który w ogóle nie "brumi", ale do tego trzeba zbudować aktywny pickup i tak dobrać charakterystykę współpracującej z nim elektroniki by nie zabiła tego charakterystycznego brzmienia.Poza tym wielką zaleta jest to, że przetwornik aktywny może być znacznie skromniej zaekranowany (ekran zabija pewne składowe dźwięku pickupa) a jego masy nie trzeba łączyć z masą gitary.
Awatar użytkownika
apguitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-04, 12:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: apguitars » 2012-01-09, 18:37

Bemol pisze:To trochę jedno wyklucza drugie
Jak uważnie czytać to nie! Mam pełen zakres od vintage do rock. Na dodatek konstrukcyjnie pickup'y APG różnią się też. Vintage - jednopunktowe[jedna struna z jednej cewki], normalne rail'y w rock. Dla tego jest taki opis. Powiem tylko że na wersjach 'vintage' i 'blues' graja znane w kraju i nie tylko bluesmany, nie uznające nic poza singłami. Na dodatek tak się złożyło, że też jestem niezły w tę klocki. Tak że, wypatrz, zostaje przy swoich słowach odnośnie twoich "komentarzy".

"FAQ"
Aktywne pickup'y zawsze dwu-cewkowe, różnica polega na tym że cewki w aktywnych PU maja mniej zwojów a pole magnetyczne wprawie nie istnieje. Reszta wyciąga się przy pomocy układa aktywnego [przedwzmacniacz, fazo-inwerter + korekcja pasma - filtr, impedancja].
Aktywne pickup'y nie znaleźli uznania wśród większości gitarzystów i to z kilka powodów - słaba dynamika, słaba zawartość harmoniczna, zbyt mocny sygnał i konieczność użycia baterii - krótkie określenie - są martwe. Tylko "metaliści" oraz inni podobni "distortion'owcy", czasem korzystając z tych PU.
Konstrukcja aktywnego "single coil" składa się z cewki sygnałowej cewki - hum cancel [stack], układa magnetycznego oraz elektroniki. Cewka sygnałowa ma więcej zwojów niż cewka hum cancel i znajduje sie z nią w przeciw fazie.

Jedyny prawdziwy single, który ma zredukowane szumy ale i tak w mniejszym stopniu niż humbucker, to Lace sensor. Wszystkim jest znane "cechy" tych pickup'ów.

P.S. Jak ja nie jestem w temacie, to pytam tych kto w nim już jest, a nie zaczynam ich uczyć i opieprzać. Ale tego raczej nie zmienić, jak już masz w charakterze. No i twoja statystyka od 7 stycznia - 72 posta, też o tym mówi!

Uważam, że jeszcze przez długi czas musisz bardziej czytać niż pisać.
Sorry.
Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-09, 20:17

A ja myślę że to Ty powinieneś się zastanowić co piszesz bo straszne farmazony ciskasz, i widać że o aktywnych pickupach to raczej niewiele wiesz.No ale przecież wystarczy sklecić jakiś "cudaczny" pickup i w każde miejsce wtrącać koniecznie "badane na aparaturze z NASA" której jakoś nie pokazałeś na tej swojej stronie. Każdy kto ma NAPRAWDĘ POJĘCIE nie tylko o pickupach ALE O ELEKTRONICE I WSZELAKICH PRAWACH FIZYKI to po przeczytaniu Twoich postów i opisów na Twojej stronie dojdzie do wniosku że niezły z Ciebie bajkopisarz.I to właśnie Ty powinieneś zasięgnąć wiedzy bo widać że słabo z nią u Ciebie.Już widać brak wiedzy gdy przeczyta się to co napisałeś o przystawkach aktywnych, nie jest prawdą że mają słabą dynamikę, nie jest prawdą że muszą koniecznie być dwu-cewkowe...Oj kompromitujesz się tymi swoimi wypowiedziami i to ostro

Ps.Jak już pisałem - kombinuj - ludzie lubią takie cuda na kiju! ;-)
Awatar użytkownika
vintage
Posty: 158
Rejestracja: 2011-06-14, 09:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: vintage » 2012-01-09, 21:06

Oferta APGuitars zamieszczona, można się zapoznać, ocenić, podjąć decyzję.
Czekam teraz na ofertę Bemola, na jego przetworniki, próbki dźwięku, etc.
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-01-09, 21:09

Ja bym proponowal zeby skoncentrowac sie na rzeczowych rozmowach , BEZ WYCIECZEK OSOBISTYCH!
Tu na tym forum traktujemy sie z szacunkiem , niezaleznie od tego jak bardzo jest to trudne.
Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-09, 21:14

Spokojnie :-) Będzie i moja oferta

PS.Jakie wycieczki osobiste ? Czy ja kogokolwiek obrażam ?
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-01-09, 21:37

Jak coś to ja chętnie przetestuję przetworniki i AP i Bemola ;-)
Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-09, 21:40

Bardzo miło z Twojej strony, tylko że moje nie są takie testowane na sprzęcie NASA, ale jak Ci to nie przeszkadza to będzie mi bardzo miło jak potestujesz.Zerknij do mojego postu gdzie zapraszam do testów.Nie wymagam żadnych zabezpieczeń finansowych ani nie ustalam żadnych specjalnych zasad szczegóły są w w/w temacie.
Awatar użytkownika
apguitars
Posty: 19
Rejestracja: 2012-01-04, 12:55
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: apguitars » 2012-01-09, 22:01

Piniasty pisze:Jak coś to ja chętnie przetestuję przetworniki i AP i Bemola ;-)
Bardzo proszę nie wymieniać mnie obok tego bemola. Po przeczytaniu 72 postów, wygenerowanych przez tego "fachowca od wszystkiego" za 3 dni, uważam, że jest on nie do końca zdrowy. Ja już nie komentuje jego porad dla forumowiczów.

Odrazy odpowiadam na zarzuty o obrazę - to nie obraza, a moja prywatna opinia. Ten człowiek nawet z Seymourem Duncanem lub Larry Dimarzio pokłóci się, bo wie lepiej.

Po prostu wprowadza w błąd początkujących i zabiera czas u reszty, zmieniając temat każdej rozmowy na bezsensowne pieprzenie.

Działą jak wirus
Bemol pisze:Haha , powodzenie szpecjalisto z NASA ! Tyle powiem, nie mam zamiaru pisać dalej w temacie bo nie ma sensu !

Swoją drogą g..... Cię powinno obchodzić gdzie piszę i ile postów zajmij się swoimi pickupami tak będzie lepiej dla wszystkich

PS.Za to Ty nie dajesz żadnych porad dla forumowiczów tylko lejesz wodę i tworzysz wokół siebie jakąś pożal się boże otoczkę fachowości której nie posiadasz

BEZ ODBIORU

Buahahaha
Myślę, że facet zachowuje się jak kompletny wariat. Musicie coś z nim zrobić, bo niedługo dopieprzy się do wszystkich nawet do Adminów.
Ostatnio zmieniony 2012-01-09, 22:22 przez apguitars, łącznie zmieniany 1 raz.
Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-09, 22:10

apguitars pisze:
Piniasty pisze:Jak coś to ja chętnie przetestuję przetworniki i AP i Bemola ;-)
Bardzo proszę nie wymieniać mnie obok tego bemola. Po przeczytaniu 72 postów, wygenerowanych przez tego "fachowca od wszystkiego" za 3 dni, uważam, że jest on nie do końca zdrowy. Ja już nie komentuje jego porad dla forumowiczów.

Odrazy odpowiadam na zarzuty o obrazę - to nie obraza, a moja prywatna opinia. Ten człowiek nawet z Seymourem Duncanem lub Larry Dimarzio pokłóci się, bo wie lepiej.

Po prostu wprowadza w błąd początkujących i zabiera czas u reszty, zmieniając temat każdej rozmowy na bezsensowne pieprzenie.

Działą jak wirus
Haha , powodzenie szpecjalisto z NASA ! Tyle powiem, nie mam zamiaru pisać dalej w temacie bo nie ma sensu !

Swoją drogą g..... Cię powinno obchodzić gdzie piszę i ile postów zajmij się swoimi pickupami tak będzie lepiej dla wszystkich 8-)

PS.Za to Ty nie dajesz żadnych porad dla forumowiczów tylko lejesz wodę i tworzysz wokół siebie jakąś pożal się boże otoczkę fachowości której nie posiadasz

BEZ ODBIORU

Buahahaha :lol:

Drodzy Moderatorzy czemu tolerujecie Tego bajkopisarza ?? Może warto byście zarzucili trochę wiedzy bo póki co to On może bezkarnie lać wodę i pisać bzdety, a gdy ja Mu prosto z mostu pojechałem że pisze bzdury to on mnie od chorych wyzywa !! To nie tak powinno być że wchodzi taki APguitars na forum i ciągnie te swoje legendy tworzy tą całą niezdrową otoczkę i się obrusza jak mu ktoś parę słów prawdy napisze !!
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-01-09, 22:23

Sytuacja zdaje się wymykać spod kontroli i o ile nie nastąpi wyłączenie eskalacji epitetów obaj uczestnicy zostaną wykluczeni z forum. Bez dochodzenia i podawania przyczyn. Takie jest moje osobiste zdanie , z którym się całkowicie zgadzam i które będę polecał tak Adminowi jak i moderatorowi kombinat. Posty zawierające zbędne wycieczki osobiste zostaną usunięte jako niebyłe. Pozdrawiam i przepraszam szanownych czytelników i uczestników Forum lutniczego. Ryszard
via vita curva est
Bemol
Posty: 100
Rejestracja: 2012-01-07, 16:32
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Bemol » 2012-01-09, 22:27

Drogi POCO tak się nie załatwia takich spraw.Nie mogę pozwolić na to by jakiś wodolej sobie w ten sposób poczynał, dużo lania wody pięknych opisow ale żadnych konkretów technicznych , dużo niby-fachowego nazewnictwa i cała gama frazesów.Niech napisze co ja niby źle napisałem na temat konstruowania pickupów niech podeprze to RZETELNĄ WIEDZĄ I FIZYKĄ , ale on tego nie zrobi bo woli lać wodę i mydlić oczy mniej rozeznanym w elektronice ludziom ! Taka jest prawda.Jak Mu wyszczególniłem gdzie pisze bajunie to wtedy zamiast bronić swoich "tez" to pisze tylko żebym się lepiej pouczyl i nie pisał, niech udowodni W SPOSÓB INŻYNIERSKI ŻE PISZĘ NIEPRAWDĘ !!!
ODPOWIEDZ