Uziemienie mostka

Pickupy , preampy , lutowanie , schematy

Moderator: poco

poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-10-17, 22:39

Mielcar, nie wystarczy. Należy połączyć-zmostkować wszystkie struny i doprowadzić kabelek masy do kabla gitarowego. Pokaż jak wygląda gitara, a może znajdzie się pomoc. Chodzi o to, żeby nie uszkodzić gitary ingerencją w deskę. Dla wzmacniaczy tranzystorowych nie jest to takie ważne, ale dla lampy konieczne. Chodzi o możliwość wystąpienia napięcia sieci lub jeszcze wyższego-anodowego na strunach, a to grozi śmiercią lub kalectwem. Porażenie prądem bywało nawet poprzez mikrofony połączone z lampowcami. Nigdy za wiele ostrożności. Pozdrawiam , Ryszard
via vita curva est
Mielcar
Posty: 23
Rejestracja: 2009-07-20, 16:44

Post autor: Mielcar » 2011-10-17, 23:00

Dziękuję za odpowiedzi! To jest mój pierwszy budowany instrument, stąd bardzo wiele wątpliwości :] Będzie to fretless, na podstrunnicy wyląduje oczywiście powłoka epoksydowa (pytałem o nią w innym temacie:)). Zamieszczam zdjęcia na których co nieco widać (jestem poza domem i tylko takie mam w tej chwili). Pod palisandrową wstawką jest miejsce na elektronikę. Mostek monorail Sung-Il, koreański (swoją drogą bardzo dobrze wykonany moim zdaniem).
ObrazekObrazekObrazek[/img]
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 124
Rejestracja: 2011-09-02, 09:14
Lokalizacja: Wymysłów / Śląskie
Kontakt:

Post autor: Jacek » 2011-10-17, 23:07

Ja lubię proste rozwiązania - położyłbym pod nimi wszystkimi cienki goły drucik i przygniótł do lakieru jak w klasycznych mostkach , a spod mostka struny C otworek i do masy.
Mielcar
Posty: 23
Rejestracja: 2009-07-20, 16:44

Post autor: Mielcar » 2011-10-17, 23:14

Właśnie, dobry pomysł, zastanawiam się tylko czy ta czarna anoda w miarę przewodzi prąd. Będę w domu to pomierzę;]

Tak btw, mam poważny problem z zakupieniem jakichkolwiek pickupów do mojej basówki. Obdzwoniłem wszystkie sklepy i wszędzie "na tą chwilę nie posiadamy" i "nie da rady sprowadzić". Fundusze mam ograniczone a tanich picków do 6 u nas nie sprzedają;/ Może szanowni forumowicze znają jakieś tajemne miejsca w których da się coś takiego kupić?:)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-10-17, 23:20

Jacek dobrze myśli. Ja bym spróbował wykonać poziomy otworek z kieszeni na elektronikę tak, aby połączył się z innym otworem wywierconym pod pierwszym wózkiem. Chodzi o to, że byłby on niewidoczny, ale drucik cienki nie załatwia sprawy, bo masa , to masa i powinna być wykonana grubszym przewodem np. ekranem. I tak nie będzie go widać. Bardzo ładnie wykonany sprzęt. Pokaż go po zakończeniu prac i montażu osprzętu. Co do picków, to jeżeli nie ma typowych , to poeksperymentuj z układem trzech małych przystawek jak do Precla, np EMG SEP. Dwa widziałem za 118 zł /chyba/ na stronie sklepu muzycznego. Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ