Montaż układu "Eric Clapton Mid Booster" w Stratoc

Pickupy , preampy , lutowanie , schematy

Moderator: poco

eagleaudio
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-29, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Montaż układu "Eric Clapton Mid Booster" w Stratoc

Post autor: eagleaudio » 2014-06-03, 20:44

Wiele osób pytało mnie jak zainstalować w gitarze układ "Eric Clapton Mid Booster". Zrobiłem małą dokumentację fotograficzną z montażu. Wbrew temu co piszą w sieci trzeba wyfrezować komorę dla płytki. I najlepiej dołożyć oddzielny pojemnik na baterię.
Więcej detali jest tutaj: http://eagle-audio.eu/eric-clapton-mid-booster/?lang=pl
Po montażu gitara faktycznie uzyskuje brzmienie Claptona. Nawet mi udało się uzyskać to brzmienie mimo, że nie gram na gitarze. Jest to bardzo mocne podbicie średnich tonów - najlepiej używać ze wzmacniaczem lampowym, który ładnie wchodzi w przester.

PS: Jeśli założyłem temat w niewłaściwym podforum, to proszę administratora o przeniesienie we właściwe miejsce. Ogólnie wydaje mi się, że brak tu takiego bardziej technicznego działu gdzie można byłoby omawiać przedwzmacniacze, przystawki piezo i bufory do nich. A to są bardzo istotne składniki gitar, basów, kontrabasów, skrzypiec elektrycznych.

EA
Załączniki
eclmb09.jpg
Komora na układ
kibic
Posty: 394
Rejestracja: 2013-08-23, 07:07
Lokalizacja: Nieporęt

Post autor: kibic » 2014-06-03, 22:24

Od pewnego czasu zgłębiam ten temat bowiem mam w planach zrobienie Claptonowskiej "Blackie". Zakupiłem już nawet mid booster wraz z potencjometrami i przełącznikiem. Oczywiście układ jest motowany w specjalnie wyfrezowanej komorze ale bateria powinna znajdować się pod płytką maskującą sprężyny. Tak jak na zdjęciu poniżej.
Załączniki
ec001.JPG
eagleaudio
Posty: 10
Rejestracja: 2014-05-29, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: eagleaudio » 2014-06-04, 08:15

Ja miałem na celu względy praktyczne - łatwość wymiany baterii i łatwość sprawdzenia, czy jest wyczerpana. Z praktyki wiem, że jak dostęp do baterii jest trochę trudniejszy, to uzytkownicy nie sprawdzają baterii - czekają aż padnie, co przy koncercie na żywo może się zemścić. Widziałem również wersję gdzie wszystko wciśnięto pod płytkę maskującą od przodu gitary i wtedy aby wymienić (albo sprawdzić) baterię trzeba zdjąć struny - masakra.

EA
ODPOWIEDZ